bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skJedno talianske leto

Vydavateľ: Fortuna Libri (FORTUNA LIBRI, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:256
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 15.07.2024 03:06

Predajná cena
pre prihlásených:

15,04 € (vrátane DPH)
Predajná cena: 15,39 € (vrátane DPH)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 13,40 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Jedno talianske leto

Katy je po maminej smrti bezradná. Mama bola jej najlepšia priateľka. Mala riešenia na všetky jej problémy, a teraz, keď ju Katy najviac potrebuje, jej niet. Navyše sa na obzore vynára ich plánovaný výlet do čarovného mestečka Positana, kde mama strávila leto predtým, ako spoznala Katinho otca. Katy čakala roky, kým ju tam mama vezme, a po dlhom váhaní sa na toto dobrodružstvo vydáva sama.
Len čo priletí na pobrežie Amalfi, pocíti maminu prítomnosť. Očarí ju trblietavé more, čarovné útesy, prívetiví miestni obyvatelia a, samozrejme, lahodné jedlo, ktoré jej prinavracia sily.
A vtom sa jej mama Carol objaví – živá, zdravá, opálená a o tridsať rokov mladšia. Katy nechápe, čo sa deje alebo ako je to možné. Za jedno talianske leto spozná Carol nie ako mamu, ale ako mladú ženu. Nie je však taká, ako si predstavovala, a tak sa musí zmieriť s tým, že mladšia mamina verzia je v živote rovnako zmätená ako ona.

Detaily o knihe

Názov: Jedno talianske leto

Objednávací kód NA669190

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Jedno talianske leto (Kristína Rydlová | neoverený nákup, 15.6.2023) Odpovedať

príjemné čítanie
Jedno talianske leto je príbeh o smrti blízkeho človeka, vyrovnaní sa so stratou, hľadaní seba samého, rodine a, samozrejme, i láske. Bola to taká príjemná jednohubka s letným nádychom, ku ktorej však mám určitú výhradu. Katy mala so svojou mamou veľmi blízky vzťah. Bola nielen jej matkou, ale i najlepšou kamarátkou, oporou, pomocnou rukou, radcom, studnicou múdrosti a veľkým vzorom. Nemožno sa teda čudovať, že matkina smrť ju doslova položila na kolená a teraz sa cíti stratená. Posledné mesiace strávila starostlivosťou o ňu a zrazu nevie, čo má robiť. Z tohto dôvodu sa rozhodne odísť na dovolenku do Talianska, ktorú spoločne plánovali, keďže pred 30 rokmi tam jej mama zažila jedno z najkrajších období vo svojom živote. Je pekné, keď sú si matka a dcéra takto blízke, no podľa môjho názoru bola Katy na matke až moc závislá. Žiadne rozhodnutie neurobila sama, vo väčšine sa riadila tým, čo jej povedala mama, čo mi príde pri dospelej žene trochu zvláštne. Poradiť sa? Prečo nie! No niektoré rozhodnutia by podľa mňa vydatá tridsiatnička už mala robiť sama. Miestami som jednoducho mala problém porozumieť jej správaniu. Veľmi sa mi páčilo prostredie Positana, od reštaurácií, hotelov, pamiatok, prírody po jedlo. Toto malebné mestečko dodávalo celému príbehu letnú, dovolenkovú atmosféru. Autorka ho pekne opísala, až som mala miestami pocit, že sa tam nachádzam aj ja. K príjemnej atmosfére prispeli aj sympatickí miestni obyvatelia, ktorí sa Katy hneď "ujali" a spríjemňovali jej jej pobyt. Zápletka ohľadom toho, že Katy mala možnosť stretnúť mladšiu verziu svojej mamy a spoznať ju aj z inej stránky bola zaujímavá a spestrila celý príbeh, preto som bola zvedavá, ako to všetko vyvrcholí a najmä, ako to autorka celé vysvetlí. S týmto som však nebola úplne spokojná, niečo mi tu chýbalo. Osobne mi prišiel koniec dosť rýchly a nejak som nedokázala uveriť tomu náhlemu rozhodnutiu (alebo ako by som to nazvala) Katy o jej budúcnosti. Toto bolo pre mňa najväčšie mínus celého príbehu.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je deväť plus tri?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx