bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skA čo ak áno? (2. diel)

Vydavateľ: ZAMARI (ZAMARI, s.r.o.)
Séria:A čo ak áno? (2.diel)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:416
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 27.03.2023 02:54

Lepšia cena: 12,52 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 12,81 € (vrátane DPH)
Bežná cena:14,90 €
Ušetríte: 2,09 € (zľava 14%)
Lepšia cena
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: A čo ak áno? (2. diel)

Prvá láska spravidla nebýva aj tou poslednou, ale čo ak v ich prípade áno?

Kým od jedného dostáva ultimátum, aby s tým druhým prestala komunikovať, ten druhý je ochotný vzdať sa jej, len aby bola šťastná. Ona však miluje oboch. Neplánovaný citový trojuholník dáva zabrať všetkým zúčastneným a z tohto rozstrelu nemôže vzísť ako víťaz každý.
Alebo môže?

Pre koho sa nakoniec jej zmätené srdce rozhodne?

Aby citových turbulencií nebolo málo, ukáže sa, že ani druhá šanca nefandí happyendu. Pokiaľ sa Maja prikloní k svojej staronovej láske, vykladači budúcnosti sa zhodujú v jednej jedinej predpovedi:
Im dvom nie je súdené byť spolu navždy.

Jedna informácia, ktorá zaseje semienka ničivých pochybností.

Podľahnú im a prestanú počúvať vlastné srdce? Alebo zvolia trpkosladkú ignoráciu a zabojujú až do poslednej chvíle, aby si nemuseli po zvyšok života klásť otázku – čo ak?
A možno po tom všetkom na každého naozaj čaká iná budúcnosť a všetci tí „neprajníci“ sa nemýlili. Lenže... a čo ak áno?

Detaily o knihe

Názov: A čo ak áno? (2. diel)

Objednávací kód NA664421

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

A čo ak… (Val, 17.3.2023) Odpovedať

vrelo odporúčam
…odvážne, úprimné, aj smutné… Už prvá časť A čo ak áno? bola príjemným čítaním. Dalo by sa povedať, že to je niečo ako beletrizovaný denník. Jednotlivé zážitky a situácie autorka napísala tak, ako sa stali z jej pohľadu a pripúšťa, že niektoré konverzácie doplnila podľa toho, ako si ich pamätá. Aj tak si myslím, že veľký rozdiel oproti skutočnosti nebude, pretože Zamari išla s kožou na trh a napísala Majin príbeh veľmi otvorene. To, že ide o príbeh inšpirovaný skutočnosťou, si všimne každý čitateľ, ktorý autorku sleduje na sociálnych sieťach, pretože v knihe pospomínala ľudí, ktorí nám nie sú takí neznámi. Dokonca som natrafila na podobnosť s niektorými pasážami z knihy Posledný džentlmen, ktorú som čítala asi pred tromi rokmi a úplne mi utkvela v pamäti časť z pracovného teambuildingu. Veľmi sa mi páčili všetky sms konverzácie. Boli plné doťahovačiek, povedala by som, že až intímnych pocitov a bezhraničnej úprimnosti- teda aspoň zo strany Maji určite. Z Denyho som mala občas taký zmiešaný pocit. Veľmi obdivujem ako Maja dokázala prežiť každý okamih naplno, využiť každú príležitosť, ktorá sa jej naskytla a takisto mi veľmi imponuje to, aký postoj mala k vzťahom, ktoré nikam nevedú a dopriať obom z páru toho pravého. Čitatelia Mišky vedia, aký štýl má. Ale očakávať román ako napr. Krízový plán, je chyba. Myslím, že budete sklamaní(už som takú reakciu na príbeh zažila). Je to pohodový príbeh jednej Maji s láskou k cestovaniu a písmenkám, hľadaním svojho šťastia v živote a hŕbou krásnych myšlienok. Čo ale bolo pre mňa vážne nečakané, bol záver, oslavy Dňa svätého Patricka. To bol hotový šok! A totálne zmätenie, keď som si prečítala epilóg. Absolútne teda netuším ako a s kým skončila Maja XD Ja nemám absolútne žiadne pripomienky k príbehu, maximálne som si knihu/dilógiu užila a kým sa autorka dostane do svojho obvyklého spisovateľského švungu, mohla by som si prečítať niečo zo staršej tvorby. Snáď sa mi to časovo podarí.

Skvelá oddychovka (Monika, 17.2.2023) Odpovedať

vrelo odporúčam
Po dočítaní tejto druhej časti to poviem takto - tá prvá bola "len" predohrou. Pre hlavných protagonistov veľmi potrebnou, pomalou, príjemnou, maznavou, iskrivou (už sa len toho tŕňa v oku zbaviť - kto čítal, presne vie, koho mám na mysli ... ) S otvorením pokračovania odporúčam trošku priškrtiť ventily na radiátoroch - je nielen dynamickejšie, ale aj oveľa, ooooveľa horúcejšie. Opäť nechýbajú milé a často dvojzmyselné slovné doťahovačky, ktoré ma okamžite po dvoch slovách nemilosrdne nasáčkujú do pomyselného stroja času a v myšlienkach vypravia na cestu do veľmi vzdialenej 'bez záväzkovej' minulosti .... . Je cítiť, že za textom stojí zrelá žena, ktorá má svoj názor, má už potrebný nadhľad a nehanbí sa otvorene hovoriť o chybách a o tom, ako videla veci niekedy a ako to vidí teraz. Myslím si, že jej príbeh môže byť v istom zmysle slova inšpiráciou alebo aspoň povzbudením pre každého. Či ste single, alebo ste vo vzťahu. Či veríte, že toto je váš princ na bielom koni, alebo máte pochybnosti. Pretože Miškin príbeh je dôkazom toho, že život je nevyspytateľný a podobne ako Igor - nikdy nevieš, čím ťa zajtra prekvapí. Myslím, že nebudem ďaleko od pravdy, keď poviem, že to, ako sa to všetko ešte zamotá a vyvŕbi, bude čakať asi málokto. Ľudia, a čo vravíte na ten záver ... :) . Ľahké, milé, romantické čítanie - odporúčam :)

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko nôh má mačka?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx