bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPár poznámok o smútku

Vydavateľ: Absynt (Vydavateľstvo Absynt, s.r.o.)
Jazyk: slovenský
Formát:Elektronická kniha
Počet strán:110
Poradie vydania:1.
Dostupné na stiahnutie  
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena:

EPUB MOBI PDF
Vaša cena: 7,50 € (vrátane DPH)
Bežná cena:9,90 €
Ušetríte: 2,40 € (zľava 24%)
Ďalšie podoby titulu:
Formát: KNIHA
cena od: 8,32 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Pár poznámok o smútku

Láska. Strata. Hľadanie. To všetko so sebou prináša smrť niekoho blízkeho. A keď je tým blízkym nekonečne milovaný otec, všetko sa ešte umocňuje, všetko je ešte náročnejšie. Toto je najosobnejší text obľúbenej Chimamandy Ngozi Adichie!

Keď prišla pandémia COVID-19, počas spoločných videohovorov najčastejšie videla len jeho čelo – otec si totiž nevedel správne nastaviť kameru na telefóne. A potom zmizlo aj to čelo. Úderom nečakanej a neúprosnej smrti. Otec zomrel. Táto strata bola o to krutejšia, že prišla v čase, keď sa ani tí najbližší, rozdelený neprekonateľným múrom pandémie, nemohli stretnúť osobne. To, čo nasledovalo, nebolo len zlomené srdce. Bolo to srdce rozdriapané na tisíc kúskov.

V úprimnej a intímnej esejistickej knihe Pár poznámok o smútku nám Chimamanda Ngozi Adichie ponúka obraz cesty, ktorou sa uberala po smrti svojho otca. Od zúfalstva cez zúrivosť, nepochopenie, neuverenie, až po záplavu lásky. Je to jej najosobnejšia kniha, no všetko, o čom v nej rozpráva, je zároveň absolútne univerzálne a prenosné. Láska. Strata. Smrť. Hľadanie. Nádej. Slová a situácie, ktoré skôr či neskôr postretnú každého z nás.

Detaily o knihe

Názov: Pár poznámok o smútku

Originálny názov: Notes on Grief

Objednávací kód NADBK102087

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Pár poznámok o smútku (Monika Ertľová, 12.10.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
„Po zvyšok života budem žiť s rukami napriahnutými za tým, čo už neexistuje.” Chimamanda Ngozi Adichie sa v útlej, no úprimnej eseji Pár poznámok o smútku delí o pocity, ktoré ju zasiahli po smrti milovaného otca. Je to jej naintímnejšia spoveď, odhaľujúca, čo všetko ňou lomcovalo: pocity hnevu, zúfalstvo, popieranie reality, nekonečný žiaľ... Krátke kapitoly, nestrojený jazyk, riadky nasiaknuté pestrou škálou úprimných emócií odzrkadľujú, ako sa človek cíti, keď stratí niekoho blízkeho (a keď pohreb skomplikuje pandémia koronavírusu a cesta na večný odpočinok sa posúva…). Kvôli pandémii otca nevidela niekoľko mesiacov pred jeho smrťou a mnohé plány, ktoré odkladala na inokedy, zrazu smrť neľútostne ukončila. Z jej slov cítiť obrovskú lásku a úctu k otcovi, ktorý jej do života dal veľa cenných lekcií. Pevné rodinné väzby a útržky spomienok, ktoré sú poctou tomuto obdivuhodnému mužovi, ma dojali. Je to krásna kniha, ku ktorej sa budem v ťažkých chvíľach určite vracať a aj tieto slová píšem s hrčou v hrdle.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je šesť krát dva?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx