bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRoad trip

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:416
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 28.06.2022 02:45

Vaša cena: 11,90 € (vrátane DPH)
Bežná cena:14,90 €
Ušetríte: 3,- € (zľava 20%)
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 10,40 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Road trip

Addie a jej sestra vyrážajú na cestu do Škótska, kde sa koná priateľkina svadba. Hudba je prichystaná, sladkosti zbalené, no len čo vyštartujú, niekto do nich zozadu narazí. Ako naschvál za volantom sedí Addin bývalý frajer Dylan, ktorému sa doteraz vyhýbala. Dylan a jeho najlepší kamarát mieria na tú istú svadbu, a keďže je ich auto nepojazdné a verejná doprava nedostupná, Addie nemá na výber a musí ich vziať so sebou. Maličké auto je čoskoro plné nielen batožiny, ale aj tajomstiev, a počas niekoľkohodinovej cesty sa Dylan a Addie nevyhnú spomienkam na svoj zložitý vzťah... Celý čas sa im navyše lepí smola na päty. Stihnú vôbec doraziť na obrad? A čo je dôležitejšie, naozaj sa ich vzťah pred rokmi ocitol na konci cesty?

Z anglického originálu The Road trip (Quercus Editions Lts, London 2021) preložila Diana Ghaniová.

Výhodná ponuka

Detaily o knihe

Názov: Road trip

Originálny názov: The Road Trip

Objednávací kód DX205150

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Príjemná oddychovka. (@jedna_zenska, 11.6.2022) Odpovedať

príjemné čítanie
Námet tejto knihy, neplánovaná cesta autom s bývalým, ma hneď zaujal a tešila som sa na tento (predpokladala som) letný pohodový príbeh, no dostala som niečo viac. V knihe sa striedajú časti “teraz”: kde sledujeme prítomnosť, (trochu) bizarnú cestu, ktorá niekedy pôsobí komicky, absurdne, aj dobrodrúžne a časti “vtedy”: čas, kedy sa Addie a Dylan zoznámili, zaľúbili, chodili spolu, a ktorá nám postupne odkrýva podstatu vzťahov medzi postavami. V týchto častiach sa ešte striedajú kapitoly z pohľadu Dylana a Addie, vďaka čomu má príbeh ten správny záber, a taktiež vtipná ľahkosť prítomnosti s ťarchou minulosti vytvára zaujímavý kontrast. Autorka tu nakombinovala vážnejšie námety, ako je napr. toxické priateľstvo, hľadanie seba samého, depresia, rodinné problémy, a dala každej postave osobitý charakter, s jemu vlastnými problémami a cestou k zmene. Aj keď som nie vždy súhlasila s konaním, nie vždy ho chápala, spochybňovala motiváciu či myšlienky postáv, veľmi ma na tom bavil práve ten prerod z “sme mladí, blbí, ovplyvniteľní” na “chytím svoj život poriadne do vlastných rúk, budem sám sebou, budem sa rozhodovať sám za seba”. Určite sa autorke nedá uprieť istá originalita tohto príbehu. Takže, ak máte radi letné oddychové čítanie s pridanou hodnotou, pri ktorom budete odhaľovať nevypovedané tajomstvá minulosti, dostanete aj isté ponaučenie a aj sa zasmejete, siahnite po tejto knižnej novinke stvorenej na čítanie počas slnečných dní a prežite spolu s postavami fakt dusnú atmosféru v rozpálenom aute, v ktorom toho vypláva na povrch naozaj veľa.

Road Trip (Kristína Rydlová, 7.6.2022) Odpovedať

príjemné čítanie
Keď som si prečítala anotáciu tejto knihy (ex, ktorí sú nútení cestovať na svadbu ich kamarátky v jednom aute), myslela som si, že pôjde o vtipnú romantickú oddychovku. Áno, príbeh bol miestami plný bizarných situácií, ktoré dokážu človeku vyčarovať úsmev na tvári (a niekedy sa ani nestíha diviť, čo sa to vlastne deje), no zároveň sa tu riešilo množstvo závažnejších tém - toxické priateľstvo, depresia, duševné zdravie, rodinné problémy, hľadanie seba samého... V príbehu sa striedajú kapitoly z prítomnosti, ktoré sa odohrávajú v podstate v priebehu 2-3 dní a sú skôr humorné; a kapitoly z minulosti, ktoré boli viac emotívnejšej. Dozvedáme sa v nich, ako sa začal letný románik medzí Addie a Dylanom, ako prerástol do vážnejšieho vzťahu a ako zvládali prekážky, ktoré im nastolil bežný život. Málokedy sa mi stáva, že si viac obľúbim ženskú postavu, ale v tomto prípade to tak bolo. Addie mi bola sympatická a niekedy mi bolo veľmi ľúto, čím všetkým si musela prejsť počas vzťahu s Dylanom (niekedy som si aj priala, aby sa naňho vykašľala a našla si niekoho, kto ju dostatočne ocení). Našťastie, mala skvelú sestru, ktorá pre ňu bola veľkou oporou (a ktorá vniesla do príbehu značnú dávku vtipnosti). Už od začiatku bolo zrejmé, že Dylan nie je úplne v poriadku, hoci navonok sa tváril bezstarostne. Jeho veľkým problémom bol aj jeho najlepší kamarát, ktorý s ním poriadne manipuloval a snažil sa zničiť jeho vzťah s Addie. Viackrát som mala chuť naňho zakričať, aby Marcusovi konečne niečo povedal, nenechal ho stále kydať na Addie, stanovil mu určité hranice. Marcus ma od prvej chvíle strašne vytáčal, občas som mala kvôli nemu chuť zahodiť knihu niekam poriadne ďaleko. Kazil mi celkový dojem z príbehu. Stačilo, aby otvoril ústa a ja som hneď chytala nervy. Chápem, že mal určité problémy a nevedel, čo so sebou, ale čo je moc, to je moc. Aspoň na konci si to u mňa málinko vylepšil. Čakala som síce trochu iný príbeh, ale to, čo som dostala nebolo vôbec zlé.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je štyri deleno dva?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Roztrasenými rukami zovriem volant, zatiahnem ručnú brzdu a dotknem sa spätného zrkadla. Spamätávam sa.
Vidím ho v zrkadle. Bez okuliarov trocha rozmazane. Nemôžem tomu uveriť, ale nepochybne je to on. Je taký známy, až mám chvíľu pocit, že hľadím na svoj vlastný odraz. Srdce mi zrazu búcha, akoby nemalo dosť miesta.
Deb vystúpi. Smetiarske auto pred nami odíde a v jeho predných svetlách sa mihne chvost líšky, kvôli ktorej brzdilo. Líška si vykračuje po chodníku. Pomaly mi dochádza, čo sa stalo: smetiarske auto zastalo kvôli líške, ja som zastala kvôli smetiarskemu autu a Dylan za mnou nezastal vôbec. A potom – tresk.
Znova pozriem na Dylana v spätnom zrkadle. Ešte vždy na mňa hľadí. Všetko sa spomalí, utíchne a vybledne, akoby niekto stíšil celý svet.
Dylana som nevidela dvadsať mesiacov.

Táto kniha je súčasťou kompletu s týmito dielmi:

Kúpou kompletu ušetríte 2,90 €.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx