bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMarkízino tajomstvo

Vydavateľ: Marenčin PT (Marenčin PT, spol. s r.o.)
Séria:Sophie (4.diel)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 22.06.2024 03:01

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 11,90 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Markízino tajomstvo

Píše sa rok 1531, je neskorá jeseň. Markíza Sophie de Marginel sa nachádza zajatá na zámku svojho snúbenca, nebezpečného vojvodu Clauda de Guisé. Naďalej po nej pátra markíz de Pays-Rouge, a falošný mních, skrývajúci svoju znetvorenú tvár pod maskou, sa pokúša zistiť, kým je...
... aj v roku 1517 väznili markízu de Marginel, Sophiinu matku. Marie hľadá možnosti úteku z väzenia a vtedy do jej osudu zvláštnym spôsobom zasiahne starnúci majster Leonardo da Vinci. Ten sa len nedávno stal súčasťou dvora mladého kráľa Františka I. a okrem iného má pre vladára namaľovať obraz Zimnej madony. Na svete sú prvé dve kráľovské dcéry a o pár mesiacov sa očakáva slávnostná korunovácia Klaudie Bretónskej. V kráľovstve sa po demonštratívnej poprave markíza de Marginel zdá všetko v poriadku a dočasne oslabené Spoločenstvo psa sa pokúša zachrániť nielen svoju novú Vyvolenú.

Detaily o knihe

Názov: Markízino tajomstvo

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Markízino tajomstvo (Valéria, 23.11.2021) Odpovedať

vrelo odporúčam
Dúfam, že autorka s touto sériou nesekne. Nikdy! Chcem čítať aj o vnúčatách hlavných postáv;dokonca aj o tých vedľajších. Všetko so všetkým súvisí, každý má na každého,aj keď nepriamy,vplyv! Veľmi ma to baví a mrzí ma, že 1.)som sa k sérii dostala AŽ teraz; 2.) musím čakať na pokračovanie [snáď nie dlho]. Ak sa vám zdá, že pokračovanie série sa dejom nadpojí na záver svojho predchodcu,u Monošovej to neplatí. Je to problém? Vôbec nie! Aj keď sme 3. časť ukončili srdcervúcim koncom Gastona de Foix, Markízino tajomstvo začína 5 rokov po osudnej bitke pri Ravenne. Ponuré opisy väzenia nás vtiahnu do deja,v ktorom hrá prím Marie le Contenois,matka Sophie. Ako sa dostala tam kde je, čo je s jej manželom,kto jej pomôže a ako, a najmä ako dopadne. Naozaj umrie ako je to postavám v príbehu známe? Prečítajte a uvidíte... Sophie tu má tiež svoju podstatnú časť. Ako žije na Grasignacu,jej temnú nočnú príhodu pri stretnutí so strážcom. Pri jeho odchode mi prešiel mráz po chrbte. Autorka dokáže neuveriteľne(rozumej,naozaj uveriteľne) popísať rôzne situácie. Vyvolajú vo vás skutočné emócie a to v priamej reči Monošová používa zväčša náznaky, ktoré ku konverzácii 16.storočia patria. Sledujeme aj cestu Rytiera(?),putovanie markíza de Pays-Rouge a nejedno stretnutie Spoločenstva psa. Aj keď je mi záhadou niekoľko vecí, stále verím v šikovnosť autorky a toho, že sa všetko dozvieme v pravý čas, možno už v piatom diely. Ak ste náhodou čítali prvý, druhý alebo aj tretí diel a poviete si, že autorka už ničím nemôže prekvapiť, mýlite sa. Ani neviete ako! Vyrazí vám dych. Niekoľko krát. Najmä v závere,kedy veríte v šťastný koniec :'( Opäť a znova-BRAVÚRNE!

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je dva krát päť?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx