bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNáboj - Minulosť každého raz dostihne

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 28.09.2022 02:46

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 8,90 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Náboj - Minulosť každého raz dostihne

LUCIA VRÁBLICOVÁ číta z knihy NÁBOJ:

Štyridsaťročná profesorka francúzskej literatúry Caroline Cashionová začne mať bolesti v zápästí. Na lekárskom vyšetrení zistia, že ich príčinou je náboj, ktorý má v oblasti krčných stavcov. Caroline vôbec netuší, ako sa tam ocitol. Požiada rodičov o vysvetlenie, no s prekvapením zistí, že je adoptovaná a jej biologických rodičov v Atlante zastrelili, keď bola ešte dieťa. Aj ju vtedy postrelili, ale prežila. Páchateľa nikdy nechytili.
Šokovaná Caroline sa rozhodne pátrať po svojich koreňoch, snaží sa zistiť podrobnosti spojené s týmto prípadom. Vyhľadá novinára, ktorý kedysi o vražde jej rodičov písal. Ten jej navrhne, že s ňou urobí rozhovor, čo by mohlo vyvolať záujem verejnosti a pomôcť jej odhaliť pravdu. Zrazu sa však z temnej minulosti vynára čoraz viac postáv, ktoré o prípade niečo vedia. Caroline pátra po vrahovi ďalej na vlastnú päsť, lebo chce stoj čo stoj zistiť, čo sa vlastne stalo a prečo. Lenže aj vrah číta noviny...
Psychotriler Náboj sa vám dostane pod kožu, ovládne vašu myseľ i fantáziu a donúti vás rozmýšľať nad mnohými nezvyčajnými vecami.

Z anglického originálu The Bullet (Gallery Books,
New York 2015) preložila Tamara Chovanová.

Dostupné verzie titulu

Náboj - Minulosť každého raz dostihne Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Náboj - Minulosť každého raz dostihne

Originálny názov: The Bullet

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Čitateľské recenzie

Všechny recenze (5)

Hodnotenie čitateľov

Skvelá OBÁLKA, úžasný NÁMET, napínavý DEJ (Lucia Braunová, 1.6.2016) Odpovedať

vrelo odporúčam
Kniha je písaná v prvej osobe, vďaka čomu som sa do roly Caroline dokonale vžila. Dialógy medzi postavami vyzneli reálne, občas vtipne a okrem hľadania pravdy, budete mať možnosť nahliadnuť do sveta zbraní a možno sa čo to priučiť. Na obale nás informujú, že ide o psycho-triller, ja by som knihu skôr zaradila do krimi-trilleru. Samotný koniec bol napísaný výborne, hoci predposlednú scénu, kde sa takmer dostanete k pointe, by som viac rozpísala, a tým by kniha mohla právom nadobudnúť titul psycho-triller, pretože práve tá situácia bola spomenutá iba na niekoľkých riadkoch. Ale napriek tomu patrí tento titul medzi najlepšie, aké som za posledné mesiace čítala a ja ju budem hrdo vystavovať v knižnici.

Skvelý námet (Martina Kušnieriková, 31.5.2016) Odpovedať

vrelo odporúčam
Námetom na knihu si autorka získa široké publikum. Nie je to typické krimi, je to triler s detektívnymi prvkami, s dostatočnou dávkou napätia a dobre spracovanou zápletkou a následným vyvrcholením. Mnohé okamihy boli prekvapením, počnúc prvotným zistením, že hlavná hrdinka Caroline žije tridsaťštyri rokov s nábojom v krku. Ako je to možné, že si tak stresujúci zážitok nepamätá a nevidno po strele žiadnu jazvu? Nič si dokonca nepamätá. Až kým sa neopýta rodičov. A vtedy sa spustí lavína desivej pravdy...

Vydarený príbeh (Dominik Petriska, 1.5.2016) Odpovedať

príjemné čítanie
Náboj sa žánrovo odlišuje od kníh, ktorým sa zvyčajne venujem. Po prečítaní románu však musím povedať, že ma toto dielo zaujalo. Žasol nad spôsobom, akým autorka tejto knihy vkladala slová do viet a veľkým pozitívom tejto knihy boli jej prvé kapitoly, v ktorých sa autorka prostredníctvom hlavnej hrdinky Caroline prihovárala svojim čitateľom. Autorka sa navyše okrem hlavného motívu sústreďuje aj na iné témy, akými sú medziľudské vzťahy či porozumenie v rodine. Ako dokáže človeka zmeniť jediná nepravdivá informácia? Ako sa zachová k tým, ktorí ho celý život klamali? Som presvedčený o tom, že toto dielo svojou šírkou zaujme viaceré skupiny čitateľov. Prajem vám pekné čítanie! :-)

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je šesť mínus štyri?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Moji rodičia boli mladí manželia a volali sa Boone a Sadie Rawson Smithovci. Zaľúbili sa do seba na univerzite a krátko pred mojím narodením sa prisťahovali do Atlanty zo Charlotte. Tieto detaily boli uvedené v ich novinových nekrológoch.
Zomreli spolu, zastrelili ich čisto a zblízka – Boona do hlavy, Sadie Rawson do srdca. Zavraždili ich. Mojich rodičov zavraždili v jeseni v roku 1979. Obaja mali dvadsaťšesť rokov. Ich telá našli v kuchyni v bielom tehlovom dome na príjemnej ulici vo štvrti Buckhead.
Ja som bola v tom tehlovom dome s nimi. Aj mňa postrelili a takmer som zomrela. Keď polícia vyrazila dvere, našli ma s modrými perami na kuchynskej dlážke, ešte som dýchala. Okamžite ma previezli do nemocnice, dali mi infúziu a zašili ranu. Zázračne som sa zotavila. Tú vraždu nikdy neobjasnili. Vraha nechytili. Boona a Sadie Rawson Smithovcov pochovali, dom predali a mňa poslali do Washingtonu.
„To je zhruba všetko, čo o tom vieme,“ uzavrel otec. „Keď si k nám prišla, ešte vždy prebiehalo policajné vyšetrovanie. Nechceli nám povedať viac, len to, čo bolo v novinách. A potom čas plynul... ubehli roky... a zdalo sa, že už na tom nezáleží.“

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx