bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe iBux.skTrhlina

Vydavateľ:IKAR
Jazyk: slovenský
Počet strán:368
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 30.04.2017 02:36

Lepšia cena: 10,84 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 11,09 € (vrátane DPH)
Bežná cena:12,90 €
Ušetríte:1,81 € (zľava 14%)
Lepšia cena
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Trhlina

DANIEL FISCHER číta z knihy TRHLINA:

Mrazivý triler Trhlina je nominovaný na prestížne ocenenie Anasoft litera. "(Jozef Karika) to robí veľmi presvedčivo, napätie stupňuje literárne kvalitne. Viacerí autori umeleckej literatúry by sa mohli od neho učiť," vyjadrili sa porotcovia Anasoft Litera na margo knihy Trhlina.

Táto kniha vznikla zvláštnym spôsobom. Po vydaní mysteriózneho trileru Strach sa autorovi ozval človek, ktorý mu vyrozprával naozaj desivý príbeh. Jozef Karika jeho rozprávanie zaznamenal, mnohé tvrdenia overil, doplnil o vlastné zistenia a spracoval do knihy, ktorú máte pred sebou. Na jej stránkach rozmotáva veľmi tajomný, tragický a hrôzostrašný prípad. Zároveň poodhaľuje jednu z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľné miznutie ľudí v pohorí Tribeč.

Legenda, zámerná mystifikácia alebo desivá skutočnosť? Túto otázku si kladie aj autor. Predkladá strhujúci hororový príbeh a necháva na čitateľovi, aby našiel odpoveď.

Dostupné verzie titulu

Trhlina Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Trhlina

Objednávací kód NA203119

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Čitateľské recenzie

Hodnotenie čitateľov

necelé dva dni (Monika Janíková, 29.11.2016) Odpovedať

vrelo odporúčam
Úžasné čítanie, je to moja prvá kniha od tohto spisovateľa, pôjdem na ďaľšie. Jedine, čo ma nervozilo bolo úvahové rozprávanie o živote, realite, strachu, atď Igora, ktorý dokazoval svoj tkz. prehľad. Zdalo sa mi, že sa ním chváli. Pasáže týchto jeho komentárov boli vysoko fylozoficke. To mi pripadalo unesene a neprirodzene

mrazivé (Sue, 1.11.2016) Odpovedať

vrelo odporúčam
Priznám sa, že toto je prvá kniha, ktorú som od autora čítala. Zaujal ma nevšedný námet, a tak som sa pustila do čítania. To, čo som dostala bolo viac ako som niekedy mohla očakávať. Priznám sa, že som mala problém čítať knihu po večeroch. Príbeh sa číta prakticky sám. Dlho som po dočítaní premýšľala, čo z neho je pravdivé a čo nie. Práve tento aspekt mi naháňal zimomriavky, tá nevedomosť čo je realita a čo iba fikcia. Veľmi sa mi páčia autorove zásahy do deja. Je to nefalšovaný horor, ktorý vás donúti báť sa. Ja som sa bála, možno až priveľmi, ale zato naozaj. Vedomosť, že všetky udalosti by mohli byť skutočné vyvolávali vo mne naozaj nepríjemný pocit. Kniha je naozaj skvelo napísaná a dobre vystavaná. Núti vás prevracať stránky, aby ste prišli príbehu na kĺb. Rozhodne to nie je posledná kniha, ktorú si od autora prečítam.

Na jeden dych (Andrea, 30.10.2016) Odpovedať

vrelo odporúčam
Knihu som prečítala fakt na jeden dych. Keďže som skalnou fanúšičkou Kinga, tak táto kniha bola naozaj bonbónik, pretože sa dej odohráva na Slovensku. Pri niektorých desivých častiach naozaj zabudnete na realitu a ponoríte sa do čistej hrôzy. Je presvedčivá tým, že vám podprahovo podsúva skutočný príbeh cez odkazy na net, ktoré túžite v pokušení preskúmať.

pútavé čítanie (Neliss, 29.10.2016) Odpovedať

Fakt, že je kniha zmesou niekoľkých dokázateľných faktov a nahrávok rozprávania skutočného človeka (pokiaľ sa teda zhodneme, že si to autor nevymyslel úplne celé, čo sa nedá úplne vylúčiť), jej dáva akýsi zvláštny rozmer. O to väčšmi, že je samotná Igorova výpoveď veľmi mätúca, neuveriteľná a... hororová. Musím oceniť, že v Trhline nikto nasilu nepodsúva svoju pravdu, je na čitateľoch, aby sa zo všetkých informácií nejako vymotali. Štýl, akým je podané Igorovo rozprávanie, si ma získal. Je jednoduchý a stručný, do knihy sa dá rýchlo začítať. Nechýbajú vtipné ironické postrehy či občasné nadávky, ktoré vhodne dopĺňajú Igorov prejav. Realistický dojem dotvárajú i ďalšie veci, od žilinského prostredia, cez nenásilné odkazy na Hru o tróny, až po fakt, že sa Igor venuje blogovaniu. No a k tomu všetkému sa postupne pridávajú rôzne nevysvetliteľné a desivé záležitosti... Osobne som k príbehu pristupovala (a pristupujem) ako k čistej fikcii s nezvyčajným pôvodom a spracovaním. Ani takýto prístup však nemal negatívny vplyv na jedinečnú, desivú atmosféru. Trhlina je naozaj pútavé čítanie s niekoľkými originálnymi prvkami. Rozhodne ju odporúčam fanúšikom mysteriózna, záhad alebo tým, ktorých zaujme ukážka.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je šesť plus osem?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVD