bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNie je tam

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 24.05.2024 02:54

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 9,70 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Nie je tam

LUCIA VRÁBLICOVÁ číta z knihy NIE JE TAM:

Stratené dieťa, rozvrátená rodina, osudný telefonát, ktorý vráti hrdinku do bolestnej minulosti.

Caroline Shipleyovej sa podlomia kolená, keď počuje v telefóne tie slová. V momente sa prenesie o pätnásť rokov späť do luxusného rekreačného strediska v Mexiku a do osudnej noci, keď sa jej zrútil svet.
Ten výlet mal byť oslavou. Carolinin manžel Hunter ju presvedčil, aby nechali ich dve malé dcérky samy spať v hotelovom apartmáne a vo dvojici oslávili desiate výročie svadby v hotelovej záhradnej reštaurácii. Lenže keď sa vrátili do apartmánu, so zdesením zistili, že ich dvojročná Samantha zmizla bez stopy.
Caroline prežíva dni, týždne a roky utrpenia. Musí sa vyrovnať s pozornosťou médií, ktoré ju označujú za chladnú ženu a neschopnú matku, a pritom sa usiluje zachrániť manželstvo. Rieši aj problémy staršej dcéry Michelle, ktorá sa k nej správa dosť negativisticky. A celý čas sa zúfalo drží nádeje, že Samantha sa jedného dňa objaví, no život ju znova a znova vracia do krutej reality.
Caroline netuší, komu a čomu veriť. Vie len to, že niekto sa silou-mocou usiluje tajiť pravdu o tom, čo sa stalo jej dcérke.

Z anglického originálu She's Not There (Ballantine Books, an imprint of Random House, a division of Penguin Random House LLC, New York 20156) preložila Tamara Chovanová.

Dostupné verzie titulu

Nie je tam Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Nie je tam

Originálny názov: She Is Not There

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Čitateľské recenzie

Všechny recenze (4)

Hodnotenie čitateľov

palec hore šéfe (Sue, 31.8.2016) Odpovedať

príjemné čítanie
Od Joy Fieldingovej som doposiaľ nič nečítala, hoci som počula o jej knihách len dobré veci. Keď som sa pustila do čítania, isté veci ma dosť vytáčali. Spôsob akým Samanthu uniesli, postoj Huntera atd atd ... stále sa mi v hlave objavovala otázka, že keby rozmýšľali len trošičku racionálnejšie nič by sa nemuselo stať. Lenže človek je tvor omylný a práve tuto sa to ukázalo dvojnásobne. Keď som sa konečne prestala rozčulovať nad postavami, pretože akokoľvek rozčuľovania hodné boli ich rozhodnutia, stále boli reálne a ľudské, začala som si dej užívať. Tento príbeh je vskutku jednoduchý, miestami dosť predvídateľný, ale donúti vás zamyslieť sa a venovať mu kus svojho času. Navyše má autorka pútavý štýl písania, ktorý dobrý dojem len príjemne dopĺňa. Celkovo to bolo veľmi fajn čítanie, bez zjavných zvratov, ale to ma neodradilo od toho naplno si tento príbeh užiť. Rozhodne sa obzriem aj po iných autorkiných knihách.

Milé prekvapenie (Neliss, 30.8.2016) Odpovedať

príjemné čítanie
Joy Fieldingová píše veľmi dynamicky, kniha je plná dialógov bez kopy zbytočných opisov. V konečnom dôsledku sa veľmi rýchlo, ľahko a hlavne príjemne číta. Navyše sa v nej striedajú scény z prítomnosti a minulosti v primeranej dĺžke, takže do seba postupne všetko pekne zapadá. Samotná zápletka je pomerne jednoduchá a vystavaná najmä na vzťahovej dráme a jednotlivých postavách. Nechýba ani správna dávka záhadnosti. Postavy v knihe sú realisticky vykreslené. Áno, možno niekomu budú liezť na nervy. Často sa totiž správajú nerozumne, robia chyby a zlé rozhodnutia, ich vzťahy sú poriadne pošramotené... No práve to z nich robí ľudí, takže ja som bola maximálne spokojná. Navyše som si veľmi obľúbila Carolininu staršiu dcéru. Jej trefné poznámky ma vedeli pobaviť. Hoci téma dáva tejto knihe šancu zvrhnúť sa na poriadne depresívne čítanie, nestalo sa to. V konečnom dôsledku ju vnímam ako veľmi príjemné čítanie. Na druhej strane som očakávala, že zo mňa v nejakom bode vytiahne viac emócií. Udeľujem jej teda 4 hviezdičky a pripájam odporúčanie i pre tých, ktorí podobné knihy nevyhľadávajú. Verte mi, som na tom podobne, no napokon som bola milo prekvapená.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je štyri krát dva?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

„Pozerala som sa na tie skice na internete.“ Lili stíchla. „Veď viete... kresby vašej dcéry...“
Caroline sklonila hlavu. A je to tu, pomyslela si. Znova. Stávalo sa jej to každý rok o tomto čase. Pred piatimi rokmi jej zavolal istý muž z Floridy a tvrdil, že dcéra jeho suseda sa podozrivo podobá na skice Samanthy. Caroline okamžite vyrazila do Miami, zameškala všetky tri stredoškolské predstavenia Olivera!, v ktorých účinkovala jej dcéra, ibaže jej nádeje sa rozplynuli a mužove podozrenia sa ukázali nepodložené. Ďalší rok nejaká žena telefonovala, že videla Samanthu v Starbuckse v Tacome v štáte Washington. Vypravila sa tam, no znova márne. A keď teraz uverejnili v novinách aj na internete najnovšie skice... „Lili,“ začala.
„Presne o to ide,“ skočilo jej do reči dievča a Caroline sa znova podlomili kolená a dych jej zamrzol v pľúcach. „Myslím, že sa nevolám Lili.“ Znova ticho. „Myslím, že sa volám Samantha. Myslím, že som vaša dcéra.“

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx