bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Eknihy na Bux.skMalé ženy

Vydavateľ:SLOVART
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 07.04.2020 02:42

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 6,90 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Malé ženy

Kto sú „malé ženy”? Štyri dospievajúce sestry, romantická Meg, chlapčenská Jo, utiahnutá Betsy a miláčik rodiny Amy, ktoré statočne čelia životu, smútku za otcom bojujúcim v občianskej vojne, biede, odriekaniu a každodenným starostiam o existenciu, za pomoci láskavej matky a priateľstva mladého gentlemana Laurieho zo susedstva. Dievčatá obdivuhodne a väčšinou aj s veselou mysľou zvládajú všetky trampoty a svoje konanie hodnotia z morálneho hľadiska. Rozdielnosť pováh a správania sestier je kľúčom k úspechu knihy, ktorá bola aj sfilmovaná a už viac ako sto rokov dojíma a rozosmieva dievčenské srdcia, čím si získala status večného bestselleru.

Detaily o knihe

Názov: Malé ženy

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Malé ženy ponúkajú veľa (Lenka Š., 4.1.2015) Odpovedať

vrelo odporúčam
Klasický príbeh, ktorý aj po takmer 150 rokoch od napísania má čo povedať aj dnešným čitateľom. Príbeh sleduje životy 4 sestier, ktoré bývajú na vidieku a ich suseda - chlapca Laurieho a jeho starého otca. Aj keď časy sa zmenili a ľudia už žijú inak, ako je popísané v knihe, nie je ťažké si predstaviť okolie či vcítiť sa do postáv. Medzi štyrmi sestrami si určite nájdete obľúbenkyňu - tou mojou je Jo. Ženy vtedy mali v podstate jedinú úlohu - a to vydať sa. Aj hrdinky v tejto knihe sa o to budú snažiť (niektoré viac, niektoré menej). Kniha ponúka presun do doby, ktorú si už nepamätáme. Odporúčam ju mladším, no i starším čitateľom a asi skôr ženám (predsa len muži nie sú moc na romantiku :-)). Podľa knihy vzniklo množstvo filmových spracovaní a ak sa vám kniha zapáči, tak ako bonus si môžete prečítať ďalšie knihy z tejto série (Dobré manželky, Malí muži, Veľkí muži).

Absolútna pohodovka (Manike, 27.9.2013) Odpovedať

vrelo odporúčam
Skvelá kniha, pri ktorej sa dobre oddychuje a zavedie do sveta porozumenia, lásky a pripomenie, že rodina je nadovšetko.

Skvelá (Ivana Hudáková, 10.3.2013) Odpovedať

vrelo odporúčam
Klasika, ktorá očarí všetky vekové kategórie. Všetkým malým ženám som držala palce a prežívala s nimi ich starosti a radosti. Odporúčam prečítať :)

Klasika nesklame (Martina Ukušová, 25.1.2012) Odpovedať

vrelo odporúčam
Určite skoro každý pozná príbeh 4 sestier Marchových. Aj keď väčšina asi skôr vo filmovej podobe. Avšak každému jednému odporúčam prečítať knihu, ponoriť sa dôb dávno zabudnutých a na chvíľku si oddýchnuť od dnešného uponáhľaného sveta. A ak si chcete vychutnať knihu čo najviac, odporúčam ju čítať cez zasnežené zimné večery, pred krbom a šálkou horúceho kakaa. :)

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je jeden krát dva?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVD