bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDva brehy oceánu

Vydavateľ: DOT. (DOT. vydavateľstvo, s.r.o.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:352
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 28.05.2024 03:03

Lepšia cena: 19,24 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 19,69 € (vrátane DPH)
Bežná cena:22,90 €
Ušetríte: 3,21 € (zľava 14%)
Lepšia cena
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Dva brehy oceánu

Prenikavo citlivý román Dva brehy oceánu je príbehom dvoch rodín na opačných stranách Atlantiku v období Druhej svetovej vojny, a nesmelej a neodolateľnej mladej ženy, ktorá ich obe prijme za svoje.
Píše sa rok 1940 a na Londýn pršia nemecké bomby. Rodičia Millie a Reginald Thompsonovci z pracujúcej triedy stoja pred bolestným rozhodnutím: posielajú svoju jedenásťročnú dcéru Beatrix do Spojených štátov, kde, ako dúfajú, bude v bezpečí.
Bea, plná strachu a hnevu, prichádza do Bostonu, kde spoznáva rodinu Gregoryovcov, ktorá ju ochotne privíta vo svojom svete. Naladí sa na životný štýl týchto zámožných ľudí a zblíži sa s ich dvoma synmi, trinásťročným Williamom a deväťročným Geraldom, medzi ktorých Bea dokonalo zapadne. Sotva to postrehne, no zanedlho sa pre ňu život v Amerike stane prirodzenejší, než tichý, pôvodný svet v Anglicku.
Bea postupne nachádza samu seba, užíva si letá pri mori v Maine, a dievčina, ktorou kedysi bola, sa začne vytrácať. Vojna sa však skončí a ona sa musí vrátiť do Londýna.
Beu ovládne zúfalstvo pri pomyslení na odchod od Gregoryovcov, no statočne sa opäť vydáva na cestu cez Atlantik. Vracia sa do povojnového Londýna, avšak na svoju americkú rodinu nedokáže zabudnúť. Bea sa snaží vykročiť vpred, vybudovať si vlastný život a nájsť lásku. Život v Spojených štátoch ju však natrvalo zmenil a Gregoryovci sú v jej spomienkach stále bolestivo prítomní.
Po celý čas sledujeme Bein príbeh, od roku 1940 až do roku 1977, a jej kormidlovanie medzi dvoma svetmi. Dva brehy oceánu je nádherne napísaný román, plný pôvabu aj zármutku, odpustenia a pochopenia, straty aj lásky.

Detaily o knihe

Názov: Dva brehy oceánu

Objednávací kód NA682611

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Výborná (Kristína, 13.5.2024) Odpovedať

vrelo odporúčam
Veľmi chválim vydavateľstvo za výber ich prvej knihy! Dva brehy oceánu skrývajú úžasný príbeh o láske najrôznejších spôsobov a z najrôznejších dôvodov. Zachytáva niekoľko desiatok rokov a začína v čase zúriacej vojny. Práve kvôli nej rodičia pošlú svoju dcéru Beatrix z Londýna, aby unikla pred borbardovaním - aby bola v bezpečí… Už po niekoľkých stranách ma prekvapili krátke kapitoly, ktoré aj znamenite oceňujem. Každá kapitola je zameraná na tú-ktorú postavu, ktoré sa nepravidelne striedajú. Príbeh je písaný v tretej osobe, ale aj tak autorka dokázala dostatočne zachytiť myšlienky a pocity daných postáv. A zároveň ich vykreslenie pôsobí ako výsledok nezainteresovanej osoby. Za mňa bravúrne. Hoci sa príbeh päť rokov odohráva na pozadí vojny, necítiť to tak. Nebyť však nej, Bea by nezískala druhú rodinu a druhú mamu. Na jednej strane sledujeme tak rodinu s Beou a na druhej strane rodičov Bey, ktorí na ňu neustále myslia. Snažia sa vyrovnať s tým, že rastie bez nich. Neskoršie zaseknutie medzi dvomi svetmi som prežívala rovnako ako hlavná hrdinka. Autorke sa podarilo zachytiť jej pobyt počas vojny tak, aby sa aj čitateľ(ka) cítil tejto rodiny súčasťou. Takisto som chápala to prázdno, ktoré tam po nej neskôr zostalo. Tú lásku v tomto príbehu naozaj veľmi cítiť. Je taká zraňujúca a zároveň čistá… Okrem spomínaného je kniha o hľadaní seba samého, obetavosti, spomienkach, mužoch, deťoch… Jednoducho, táto kniha je veľa. Veľa v tom najpozitívnejšom zmysle slova. Veľmi sa teším na ďalšiu knihu od vydavateľstva!

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko nôh má bocian?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx