bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDom v stráni - audiokniha

Vydavateľ: Wisteria Books (WISTERIA BOOKS, s.r.o.)
Edícia:Rodinné striebro
Jazyk: slovenský
Formát:AUDIOKNIHA
Počet strán:-
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 13.07.2024 03:04

Predajná cena
pre prihlásených:

14,20 € (vrátane DPH)
Predajná cena: 14,53 € (vrátane DPH)
Lepšia cena
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Dom v stráni - audiokniha

Vypočujte si príbehy, ktoré autor po odchode na chorvátsky ostrov Brač ako lekár zažíval na vlastnej koži. Nahliadnite do starého sveta a jeho špecifických pravidiel, z ktorých viaceré prežívajú v myslení ľudí aj dnes. Z generácie na generáciu sa totiž najľahšie prenášajú predsudky alebo stereotypné myslenie. Keď však spoznáme, z čoho plynú, dokážeme nad nimi získať kontrolu. Láska mladého statkára Nika a sedliackej dcéry Katice vám odkryje obraz svojej doby – nie so všetkým, čo je na ňom, musíme súhlasiť, ale je fajn ho poznať a vyznať sa v ňom, vďaka čomu sa dokážeme lepšie zorientovať aj v dnešku.
Alžbeta Vrzgula
Kompletnú neskrátenú verziu knihy veľmi presvedčivo číta Milo Kráľ. Narodil sa v Žiari nad Hronom, vyrastal na Ihráči. Pochádza z učiteľskej rodiny, dvakrát absolvoval VŠMU – herectvo a filmovú réžiu. Pracoval v divadlách v Martine, Nitre a v Žiline. Poznáte ho aj z televíznych seriálov Búrlivé víno, Dr. Ludsky, Vdova, Kolonáda, Nový život či Nemocnica a venuje sa i hudbe a filmu.

Niečo o autorovi

Martin KUKUČÍN,
vlastným menom Matej Bencúr, sa narodil 17. mája 1860 v Jasenovej v rodine slobodných sedliakov, tzv. šoltýsov. Študoval na gymnáziu v Revúcej, v Martine a v Banskej Bystrici. V r. 1885 – 1893 študoval na Lekárskej fakulte Karlovej Univerzity v Prahe. Počas vysokoškolského štúdia pokračoval v literárnej tvorbe, prekladal a aktívne sa zapájal do činností slovenských vysokoškolákov v Prahe združených v spolku Detvan. Po skončení štúdia sa neúspešne pokúšal o prax vo vlasti, a tak prijal ponuku chorvátskej rodiny Didolićovcov a stal sa obecným lekárom v mestečku Selca na ostrove Brač. Pôsobil tu v r. 1894 – 1907, keď sa v dôsledku spoločensko-klanových sporov i so svojou mladou manželkou Pericou Didolićovou, vysťahoval do Južnej Ameriky. Po vzniku Československej republiky pomýšľa na návrat do vlasti. V Martine, kde sa usídlil, začína písať a študovať archívne materiály k historickej rapsódii o kultúrnych a politických aktivitách mladej romantickej generácie. V r. 1923 – 1925 striedavo žije v chorvátskych mestách a v Martine. V novembri 1925 sa vracia do Chile, aby usporiadal majetkové záležitosti. Po návrate na jar 1926 sa s manželkou, trpiacou duševnou chorobou, usádza v chorvátskom kúpeľnom mestečku Lipik. Tu v apríli 1928 ochorel na zápal pľúc, na ktorý 21. mája umrel. Dočasne bol pochovaný v rodinnej hrobke Didolićovcov, odkiaľ jeho telesné pozostatky previezli na Národný cintorín v Martine.

Detaily o knihe

Názov: Dom v stráni - audiokniha

Objednávací kód NA671895

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je šesť deleno dva?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx