bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNevesta z Ivy Greenu - Historky z Ivy Hillu, 3. diel

Vydavateľ: i527.net (Zajíček Rudolf, Ing. - ZAEX)
Séria:Historky z Ivy Hillu
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:408
Poradie vydania:1.
Zvyčajne posielame do 8-10 pracovných dní 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 08.12.2023 02:55

Lepšia cena: 12,23 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 12,51 € (vrátane DPH)
Bežná cena:13,90 €
Ušetríte: 1,39 € (zľava 10%)
Lepšia cena
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Nevesta z Ivy Greenu - Historky z Ivy Hillu, 3. diel

Poďte opäť do Ivy Hillu, dedinky, kde majú ľudia pevné vzťahy, kde víťazí láska a tajomstvá budú čoskoro odhalené…
Vo vzduchu je jar… a zmena. Mercy Groveová sa musela vzdať svojej dievčenskej školy a je presvedčená, že už navždy zostane starou dievkou, keďže muž, ktorého miluje, je nedosiahnuteľný. Premýšľa o tom, že opustí Ivy Hill a stane sa guvernantkou – toto rozhodnutie bude mať dôsledky, o akých sa jej ani nesnívalo.
Jej priateľka Jane Bellová zatiaľ čelí inému rozhodnutiu. Má sa vydať za Gabriela Lockea a vzdať sa hostinca? Má ďalšieho muža odsúdiť na bezdetné manželstvo?
Keď sa v dedine objaví tajomná krajčírka, Mercy, Jane a ostatné dámy sa s ňou pokúsia spriateliť, ale čoskoro im začne byť jasné, že nie je tým, za koho sa vydáva.
Ženy z Ivy Hillu sa tešia na jednu svadbu, ale čakajú ich mnohé prekvapenia a niektoré sny sa ešte môžu stať skutočnosťou.

„Tretí diel Klassenovej Historiek z Ivy Hillu je očarujúcim labyrintom životov, lásky a problémov troch priateliek. … Čitatelia predošlých dielov sa môžu tešiť na malé, ale významné posuny v životoch obyvateľov tejto idylickej anglickej dedinky.“ Publishers Weekly

„Klassenová napísala vhodný záver tejto série. … Do knihy je umne vpletená viera, keď sa hrdinovia učia dôverovať Bohu za každých okolností. Čitatelia iste ocenia poklonu Jane Austenovej, rovnako ako všetky historické detaily.“ Christian Library Journal

„… prekrásne vykreslené prostredie anglickej dedinky, nezabudnuteľné postavy a milé náznaky toho, že láska nečaká len jedného obyvateľa Ivy Hillu.“ Booklist

„Historky z Ivy Hillu sú pohľadom do anglickej dedinky na začiatku 19. storočia. Sledujeme príbehy niekoľkých žien, ktoré sa musia vyrovnať s rôznymi zmenami vo svojom živote. Každá z nich čelí novým výzvam dôstojne a s vierou.“ Publishers Weekly

O autorke
JULIE KLASSENOVÁ má rada všetko, čo súvisí s Janou Eyrovou a Jane Austenovou. Je absolventkou Illinoiskej univerzity. Po šestnástich rokoch práce vo vydavateľstve sa dala na vlastnú spisovateľskú dráhu. Jej knihy sa umiestňujú na popredných miestach literárnych súťaží. Tri z nich, vrátane Tichej guvernantky a Slúžky z Fairbourne Hall, získali ocenenie Christy Award v kategórii historický ľúbostný román. Kniha Tajomstvo Pembrooke Parku získala prvenstvo v jednej z kategórií súťaže Minnesota Book Awards.
S manželom a dvomi synmi žije v meste St. Paul v štáte Minnesota.

Detaily o knihe

Názov: Nevesta z Ivy Greenu - Historky z Ivy Hillu, 3. diel

Objednávací kód NA625920

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

zakončenie z Ivy Hillu (Michaela Šuľáková, 13.10.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Každým ďalším dielom rástla i kvalita príbehu a rozvíjali sa ďalšie zaujímavé príbehy postáv. Práve tento tretí príbeh, osud dobrosrdečnej Mercy, prekvapuje čitateľa svojím smerovaním a neočakávaným šťastným koncom. Zároveň sa príbehy hrdiniek z minulých dielov tiež posúvajú a napredujú, tak sa pri čítaní môžete cítiť v Ivy Hille už ako doma.

Príbehy z Ivy Hill (Miriam O, 11.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Julie Klassenová jednoznačne patrí k tým spisovateľkám, ktorých knihy je problém pustiť z ruky a je Vám za nimi smutno, keď sa blížia ku koncu. Toto romantické čítaníčko nenásilne nadväzuje na predchádzajúce dva diely, ktoré sú taktiež lahôdkou pre milovníkov romantiky. Hlavnou postavou je Mercy, čistá duša, ktorá vidí v ľuďoch len to najlepšie. Obdivujem ju pre jej trpezlivosť, dobrotu, sebaobetovanie a schopnosť zahryznúť si do jazyka vždy, keď mnohí by už toľko sebazaprenia nemali. Keďže sa nepovažuje za veľmi atraktívnu, neočakáva svetlú budúcnosť, no i napriek tomu je žičlivá a necíti závisť voči svojim dvom priateľkám, ktoré si svoje šťastie v láske našli v predchádzajúcich dvoch dieloch. Chválim autorku za to, že dopriala hrdinke možnosť získať si lásku, a nie z dôvodu, že by sa mužom podlamovali kolená z jej fyzickej krásy, ale že do príbehu zakomponovala mužského hrdinu, ktorý vidí pod povrch a dokáže oceniť kvality, ktorými hlavná hrdinka disponuje. Ako v predchádzajúcich príbehoch, i teraz som fandila hlavnej hrdinke a som veľmi rada, že fanúšikom tejto trilógie autorka dopriala ďalšiu časť, a už sa nemôžem dočkať, kedy sa do nej pustím.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko nôh má holub?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx