bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skUličnica

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 02.03.2024 02:52

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 6,90 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Uličnica

Svetlana sa zahráva s osudom – za každú cenu chce pomstiť smrť svojich rodičov. Verí v spravodlivosť, ale netuší, aký rafinovaný a veľký súper na ňu čaká. Dlho pripravovaná vendeta sa končí fiaskom. Teraz už striehne smrť aj na Svetlanu. Na úteku pred dôsledkami skončí úplne na dne – v cudzom meste, na ulici v spoločnosti žobrákov a holubov. Vystrašené dievča bez prostriedkov napokon prijme miesto striptérky vo viedenskom nočnom klube. Stane sa hviezdou nočného života rakúskej metropoly a dúfa, že konečne našla svoje šťastie... Lenže život jej ho nedaruje len tak a Svetlana zrazu stojí pred osudovou voľbou – láska alebo sloboda?

Dostupné verzie titulu

Uličnica Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Uličnica

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Čitateľské recenzie

Hodnotenie čitateľov

Uličnica (Veronika K., 8.4.2019) Odpovedať

vrelo odporúčam
Túto knihu som dostala od priateľa, veľmi ma nou potešil a musím povedať, že sa mi aj trafil do žánru :) vrelo odporučujem si ju prečítať, je to taká oddychovka a aj zaujímevý dej kde a ako sa a o čom sa odohráva :) odporúčam prečítať si ju :)

Veľmi sa mi to páčilo (Petra, 8.9.2016) Odpovedať

vrelo odporúčam
Oddychové, má to spád, myšlienku - skvelé!

Vrelo odporúčam (Dominik R, 25.7.2016) Odpovedať

vrelo odporúčam
Hoci Uličnica je celkom jednoduchý príbeh, v ktorom tušíte, ako to bude nasledovať…nemôžete prestať čítať. Prevraciate jednu stranu za druhou a čakáte, či sa Svetlane podarí vydriapať na nohy… či Svetlana stiahne na dno aj svoju najlepšiu kamošku Petru… čo sa ešte vykľuje z jej novej spolubývajúcej Inge a svalovca Helmutta… či bude fungovať jej vzťah so sympaťákom Adamom… a či ju napokon Klčo predsa len dostihne. Pohodové, letné čítanie, ktoré je však predsa len trochu iné, ako mnohé Benkovej knihy: vždy sa snaží svoje príbehy presvietiť slnkom, úsmevom, radosťou, množstvom lásky. Uličnica cez pútavý príbeh skôr poukazuje na nečakané a ďalekosiahle následky niektorých našich činov (premyslených, či nepremyslených) a ako sa po nesprávnom rozhodnutí môže ocitnúť na samom dne každý z nás. Nech je dnes akokoľvek zabezpečený, má priateľov, rodinu…

dnes si idem po ňu (Lenka, 20.7.2016) Odpovedať

vrelo odporúčam
volali mi z nášho kníhkupectva, čítala som váš článok a strašne ste ma nalákali:-) Teším sa na to, dám potom vedieť.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je štyri mínus tri?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Snažila som sa tancovať a zhadzovať zo seba chatrné handričky tak, aby som sa v šialenej spleti farebných svetiel a v rytme pesničky krútila okolo tyče čo najďalej od dotieravých rúk pred polnocou úplne rozbesneného davu. K tým nechutne nadržaným zverom som sa priblížila vždy iba tesne pred koncom skladby. Aj tak mi však spotenými labiskami poobchytávali nohy, až mi bolo na vracanie. Čo najskôr sa dostať do sprchy!
Museli sme piť alkohol, aby sme sa dostali do nálady. Minerálku mi po čase zakázali, tak som si ju nosila tajne v kabelke. Jednému-dvom pohárom čohosi ostrého, čo nám nalievali, som sa nevyhýbala najmä pri prvých vystúpeniach, keď by som bez panáka ani nevyšla na javisko, ale tie som o chvíľu vytancovala.
Niektoré z dievčat vraveli, že 44-ka je luxusný podnik, raj na zemi. Zažili vraj oveľa horšie veci, dvom sa len tak-tak podarilo dostať z pajzla, kde si ich poslušnosť udržiavali dennodennými bitkami a znásilňovaním.

Hovorím, v tejto brandži som mala veľké šťastie.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx