bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMama má čas

Vydavateľ: Tatran (Vydavateľstvo Tatran s.r.o.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 03.10.2022 02:50

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 9,90 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Mama má čas

Známa blogerka Rachel Nancy Staffordová vlastnou spoveďou podnietila diskusiu o úlohe zaneprázdnenej matky. Nie je možné strážiť dieťa, miešať kašu a pri tom ešte telefonovať a čítať maily, keď sa nám pri nohách plazí batoľa. To isté platí aj o tínedžeroch – aj tí si vyžadujú plnú matkinu pozornosť, veď čonevidieť vyletia z hniezda… naozaj nepotrebujú matku nalepenú na displeji. Nejedna čitateľka sa priznáva, že po prečítaní knihy nastal zázrak – stala sa lepšou matkou. Nie perfektnou, ale lepšou.
Už nezúri nad každým vyliatym mliekom, občas deti aj pochváli, teší sa nielen z výchovy, ale aj zo západu slnka, nekritizuje každú hlúposť a je trpezlivá.
Je to návod, ako sa zbaviť telefónu, spáliť lístoček s úlohami a nesnažiť sa byť perfektný, ale zamerať sa skutočne na to, čo má zmysel. Žijeme vo svete presýtenom mobilmi, počítačmi a televízormi v nekonečnom strese, aby sme všetko stihli. Mama má čas je čerstvý závan náznaku, ako zmeniť svoj život. Nie je to kniha len pre mamy, ale pre každého, kto sa chce zbaviť závislosti od moderných technológií.
Kniha Rachel Staffordovej otvorí oči mnohým matkám, ukáže im, že netreba strácať čas hlúpou odpoveďou: „Počkaj chvíľu…“, poradí im, aby si vážili každú minútku s rodinou, pretože je to najvzácnejší dar od života.
---------------
Objavte silu, lásku a radosť zo života s voľnými rukami aj mysľou
Roku 2010 si Rachel Macy Staffordová náhle uvedomila, že žije v chaose a nekonečnej únave, pretože aj pri dvoch deťoch chce byť dokonalá a všetko stihnúť. Stanovila si, čo v živote považuje za dôležité, a hľadala postupy, ako sa k tomu priblížiť. A najmä skoncovať s povrchnými vzťahmi a venovať sa blízkej rodine.
Žijeme v digitálnej spoločnosti, vo svete presýtenom médiami a posadnutom dokonalosťou. To neznamená, že by sme sa mali zriecť techniky, ale popri tom si treba nájsť čas aj na rozhovory s blízkymi. Mali by sme žiť v prítomnosti a nie vo virtuálnej realite, v ktorej sa strácame.
Snažíme sa byť dokonalí, dobre organizovaní, ústretoví a ochotní zvládnuť naraz sto rozličných vecí, no kniha Mama má čas nám ponúka príbehy, postrehy, tipy a rozumné rady, ako si poradiť s každodennými rozptyľujúcimi činnosťami a vedieť si vybrať, čo je v živote naozaj dôležité. Rachelin štýl a zanietenie pre túto tému sú jedinečné. V istom zmysle som sa našla v každom príbehu. Vrelo odporúčam!
Amy McCreadyová, zakladateľka Positive Parenting Solutions a autorka knihy Ak vám to budeme musieť ešte raz zopakovať... Revolučný program, ktorým prinútite deti, aby vás počúvali bez karhania, pripomínania a kriku
------------
Nesústredenosť nás ničí – kazí vzťahy k sebe samému aj k iným. Táto kniha sa mi páči, lebo ma prinútila spomaliť a opäť vidieť, čo je v živote dôležité.
Patti Dighová, autorka knihy Život je sloveso
------------
Rachel Macy Staffordová poskytuje čitateľom jednoduché a motivujúce postupy, ako sa zbaviť rozptýlenia a nadviazať kontakt so svojimi blízkymi. V roku 2010 si založila blog Hands free mama a odvtedy jej články uverejnili aj USA Today, TIME.com, The Huffington Post a Reader Digest. Jej blog zaznamenáva priemerne milión návštev za mesiac. Rachel žije v Alabame s manželom a dvomi deťmi, ktoré sú pre ňu každodennou inšpiráciou. Mama má čas je jej prvá kniha.
---------------

Detaily o knihe

Názov: Mama má čas

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Rachel Macy Staffordová - Mama má čas (Monika J., 24.7.2018) Odpovedať

Túto "pomôcku" nielen pre novopočené mamičky som si zaobstarala, keď som bola skutočne v koncoch. Máme totižto doma neskutočne živé šidlo, ktoré dáva zabrať nielen mne, ale i celej rodine. Knihu čítam už dlhšiu dobu po večeroch. Keď mi drobec zaspí, brodím sa jednotlivými kapitolami, veľa o nich premýšľam, píšem si poznámky, pripomienky a dávam si záväzky, ktoré sa potom počas týždňa snažím plniť. Kniha veľmi jednoduchou formou poučuje o tom, čo je pri výchove dieťaťa skutočne dôležité. Každá jedna kapitola je sama osebe veľmi výnimočná, hoci jej podstata je vždy tá istá. Svoje novonadobudnuté vedomosti z nej sa potom snažím premietať do reálneho života a situácií, ktoré život prináša. Priznám sa, nie je to vždy ľahké, reagovať podľa nejakej "šablóny" a nejde to hneď, no snaha sa vypláca. V mojom prípade sa to potvrdzuje a platí to, čo autorka prednáša - keď je šťastná mama, je šťastné a spokojné aj dieťa. A dieťa nechce vedľa seba nič iného, len usmiatu a šťastnú mamu. I keď tá občas práve nemá umytý riad alebo vyglancovaný byt:-)

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je jeden krát dva?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx