bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZlo

Vydavateľ:IKAR
Edícia:IKAR
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 15.04.2021 02:49

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 7,60 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Zlo

„Za istých okolností sa môže stať vrahom každý z nás,“ hovorí profesor klinickej a forenznej psychológie Anton Heretik. Práve preto je vražda nielen zločinom, ale aj kultúrnym fenoménom a zlomovou udalosťou v rozprávkach, mýtoch, literárnych dielach i ľudských osudoch. Grécke mýty sú plné vrážd, Shakespearovými drámami sa valia potoky krvi, a to nehovoríme o filmovom priemysle produkujúcom horory a trilery.
Profesor Heretik už tridsaťpäť rokov pôsobí ako súdny znalec. Za ten čas sa ocitol zoči-voči stovkám páchateľov tých najzávažnejších zločinov, najmä vrážd. Táto skúsenosť ho priviedla k poznaniu, že vrahovia sa navzájom líšia intelektom, osobnosťou a motiváciou. To, čo ich však spája a čo spája ľudí na oboch stranách väzenského múru, je agresivita.
O zločinoch a ich páchateľoch, ktorí najviac utkveli v znalcovej pamäti, je aj táto kniha....

Dostupné verzie titulu

Zlo Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Zlo

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Spomienky súdneho znalca (Tomáš Senaj, 26.6.2016) Odpovedať

vrelo odporúčam
Profesor Anton Heretik je uznávaný forenzný psychológ, ktorého odborné diela sú štandardne na veľmi vysokej úrovni. Knihou Zlo ale autor priniesol čitateľom niečo úplne nové. Zmýšľanie vrahov priblížil laickej verejnosti formou spomienok zo svojej bohatej súdno-znaleckej praxe. Autor čitateľom opisuje vrahov, ktorých prípady najviac utkveli v jeho pamäti. Kniha sa aj napriek svojej vysokej miere odbornosti číta pomerne ľahko. Aj keď sú príbehy, ktoré sú v tejto knihe opísané, častokrát desivé, autor si zachováva od páchateľov potrebný odstup a ich konanie neodsudzuje, ani neospravedlňuje. Podáva objektívny pohľad a nestranne opisuje motívy a pohnútky páchateľov, ktoré ich viedli k spáchaniu tých najzávažnejších zločinov. Pri čítaní knihy som si uvedomil, ako málo občas stačí, aby človek reagoval naozaj extrémne neprimerane. Veď ako hovorí sám autor: „Za určitých okolností sa môže stať vrahom každý z nás.“ Prečítal som už mnoho kníh o psychológii zločincov, no táto kniha je jedinečná v tom, že zachytáva výlučne slovenských páchateľov, čo je príjemným spestrením pri neustále sa opakujúcich príbehoch „učebnicových“ celosvetovo známych vrahov, no na druhej strane až desivo pôsobí zistenie, že rovnaké hrôzostrašné činy sa dejú aj v našej spoločnosti.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je osem mínus šesť?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVD