bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAktuálna situácia ovplyvnená epidémiou koronavírusu a súvisiace obmedzenia

Vážení čitatelia,

ďakujeme za Vašu dôveru aj v týchto ťažších časoch. Sme presvedčení, že dobrá kniha je ideálny spoločník na tieto chvíle a pomôže nám všetkým aspoň na chvíľu obrátiť myšlienky iným smerom. Preto sa tešíme, že môžeme naďalej vybavovať Vaše objednávky. Pripravili sme pre Vás aj zvýhodnenú ponuku na toto obdobie, ktorú nájdete medzi aktuálnymi akciami ako májovú ponuku Máj v knižnici raj alebo ponuku kníh pre deti.

Ohľadne možnosti doručovania je situácia pomerne turbulentná a dynamicky sa môže každým dňom meniť. Preto odporúčame ako momentálne najistejší spôsob doručenia zvoliť si službu BalíkoBOX, ktorá je súčasťou ponuky spôsobov doručenia spolu s výberom pôšt pre osobný odber. BalíkoBOX je vždy uvedený slovom medzi ostatnými miestami dodania. (obrázok nižšie)

Dodanie prostredníctvom kuriéra je možné rovnako tak. Zvážte však túto možnosť a snažte sa obmedziť osobný kontakt s akýmikoľvek cudzími ľuďmi. V súvislosti s osobným kontaktom je ideálne riešenie objednávky uhrádzať vopred. Tým znižujete riziko a ohrozenie seba, ako aj doručovateľa. Vzhľadom na rôzne obmedzenia aj u niektorých našich partnerov zo strany dodávateľov, prosíme, berte na vedomie, že knihy, ktoré nemáme na sklade a sú viazané na dodanie od externých dodávateľov, môžu mať náročnejšie časové podmienky dodania. Ospravedlňujeme sa preto vopred za prípadné predĺženie dodacej lehoty, či krátkodobé výpadky.

Aktualizované informácie k možnostiam dopravy Vašich objednávok:

Z dôvodu mimoriadnej situácie a vyhlásenému núdzovému stavu v Slovenskej republike v súvislosti so šírením koronavírusu zavádzajú doručovatelia niekoľko zmien.

  • K dispozícii sme Vám na emailových adresách. Telefonické spojenie - pevné linky sú momentálne nedostupné z dôvodov osobnej neprítomnosti zamestnancov zákazníckeho servisu v kanceláriách. Viac informácií v časti kontakty.
  • Platba prevodom je v súčasnosti prijímaná s oneskorením. Dodanie kníh s prevodom na účet je oneskorené o niekoľko dní. Účtovné oddelenie momentálne pracuje v krízovom režime.
  • Expedovanie zásielok sa môže jeden alebo dva dni oneskoriť. Oneskorenie expedovania môže nastať pre zvýšený nápor objednávok, ale zároveň pre obmedzený režim a menší počet našich zamestnancov.
  • Aktuálny nápor na platobné brány a dlhšie odozvy platobného systému môžu spôsobiť, že úhrada kartou sa môže vrátiť späť, alebo sa vôbec nezrealizuje. Najčastejšie na aktualizovanom prehliadači Google Chrome, prosíme preto objednávať a používať platobnú bránu skôr cez Mozilla Firefox, Safari, alebo Internet Explorer. Odporúčame skontrolovať po úhrade úspešnosť akejkoľvek Vašej úhrady v rozhraní internet bankingu.
  • Kuriér DPD (v súčasnosti môže ešte ísť o vozidlá GEIS) neumožňuje platbu v hotovosti. Len kartou. Odporúčame preto platbu vopred prevodom, alebo ideálne kartou už na bux.sk
  • Taktiež zásielky prostredníctvom Slovenskej pošty odporúčame uhrádzať vopred, ideálne platobnou kartou. Ponechávanie dobierky zvyšuje ohrozenie, ktoré sa snažia doručovatelia v súčasnosti znižovať na minimum.
  • Vstup do priestorov prevádzok Slovenskej pošty bude možný výhradne s rúškou, alebo iným ochranným zabezpečením.
  • Z dôvodov uzatvorenia maloobchodných prevádzok nie sú do odvolania prístupné služby umožňujúce výber zásielok v takýchto prevádzkach.

Čítanie je možné aj elektronicky

Nezabudnite, že celkom najideálnejšie je zakúpiť si svoje knihy v podobe elektronických kníh. Nielen, že Vám knihy dodáme bez nutnosti vychádzať von a s kýmkoľvek komunikovať, ale čítať môžete už v priebehu pár minút od nákupu. Momentálne je v ponuke aj špeciálny výber viacerých noviniek a kníh s 50% zľavou.

Všetky informácie týkajúce sa e-kníh: Ako nakupovať a sťahovať e-knihy | E-knihy v ponukeNajčastejšie otázky a odpovede

Želáme veľa zdravia, pevných nervov, trpezlivosti a optimizmu.

Ďakujeme

Váš BUX.sk