bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAko nakupovať, sťahovať a používať elektronické knihy?

 

PREDSTAVENIE E-KNÍH

E-knihy sú knihy dostupné v elektronickej forme. Na ich čítanie potrebujete elektronické zariadenie (čítačku e-kníh, tablet, smartfón alebo počítač). Ich veľkou výhodou, v porovnaní s papierovými knihami, je, že ich môžete čítať hneď po zaplatení. Nemusíte čakať na doručenie kuriérom či poštou.

 

Ako čítať e-knihy?

E-knihy môžete čítať na bežnom stolnom počítači, notebooku, tablete, smartfóne alebo v čítačke. Na to, aby ste mohli svoje e-knihy čítať v smartfóne, tablete alebo počítači potrebujete program/aplikáciu, ktorá vám ich zobrazí. Najpohodlnejšou formou čítania e-kníh je čítanie s pomocou čítačky. Čítačky sú ľahučké, skladné a vďaka špeciálnej obrazovke šetria Váš zrak. Ak preferujete farebnú obrazovku a nezvyknete naraz čítať veľmi dlho, dobrou alternatívou môže byť aj tablet alebo smartfón.

 

Aké formáty e-kníh máme k dispozícii?

E-knihy v našej ponuke sú dostupné vo viacerých formátoch:

 • EPUB je štandardný formát e-kníh, vhodný pre väčšinu aplikácií a zariadení. Umožňuje zväčšovať a zmenšovať písmo, často aj úpravu formátovania podľa potrieb. Vždy sa prispôsobí veľkosti obrazovky.
 • MOBI je formát určený špeciálne pre čítačky Kindle, vzhľadom aj funkciami sa rovná formátu EPUB.
 • PDF je formát vzhľadom kopírujúci tlačenú knihu, vhodný pre počítač a väčšie tablety.

Označenie formátu, v ktorom je e-kniha dostupná, nájdete priamo pri každej e-knihe. Po zakúpení e-knihy si môžete stiahnuť ktorýkoľvek formát, ktorý vám bude vyhovovať.

Ako nakupovať e-knihy?

 1. Vyberte si z našej ponuky e-kníh ľubovoľný produkt (e-knihy sa od klasickej papierovej knihy odlišujú ružovým zubatým obdĺžnikom v dolnej časti na obálke knihy).
 2. Pridajte si ho do svojho nákupného košíka kliknutím na tlačidlo kúpiť.
 3. Pristúpte k objednávke.
 4. Vypíšte všetky požadované informácie a zaplaťte kartou.
 5. Po zaplatení dostanete informáciu, že Vaša e-kniha je dostupná na stiahnutie v sekcii MOJE EKNIHY. Tu vidíte prehľad e-kníh, ktoré ste si už u nás zakúpili.
 6. Svoju e-knihu si môžete stiahnuť kliknutím na ikonu dostupného formátu alebo si ju môžete poslať priamo do svojej čítačky.

Oproti klasickému nákupu je tu niekoľko rozdielov:

 • Pri nákupe elektronickej knihy musíte byť prihlásený.
 • E-knihy je možné platiť len kartou!

 

Ako môžem zaplatiť?

Platiť môžete len bezhotovostne.  E-knihu vám sprístupníme okamžite po potvrdení platby bankou. V prípade neúspešnej platby nás prosím kontaktujte. Podporujeme tieto spôsoby platby = platba kartou vopred (VISA, MasterCard, Maestro)

 

Aký spôsob ochrany e-kníh používame?

E-knihy v našej ponuke sú chránené proti neautorizovanému kopírovaniu. Na ich ochranu používame vodoznaky (tzv. „sociálne DRM“). E-kniha chránená takýmto spôsobom nie je šifrovaná, môžete ju teda kopírovať ako akýkoľvek iný súbor. Obsahuje však viditeľné aj skryté informácie o tom, pre koho osobné použitie je určená. Prečítate si ju v akejkoľvek čítačke i vo svojej obľúbenej aplikácii na mobile, tablete či v PC.

 

AKO SI STIAHNUŤ E-KNIHU

Svoje elektronické knihy môžete mať vo svojom zariadení už krátko po zakúpení vďaka prepojeniu obchodu BUX.sk so zariadeniami a mobilnými aplikáciami ako Kindle, Wooky a podobne.

 

Ako si stiahnuť e-knihu do počítača?

Windows

Pri čítaní elektronických kníh vo Vašom počítači odporúčame mať nainštalovanú aplikáciu Adobe Digital Editions, ktorá je dostupná zadarmo (stiahnuť TU). E-knihy sú k dispozícii v štandardných formátoch EPUB a PDF.

Formát MOBI je určený špeciálne pre čítačky Kindle. Ak si chcete do počítača stiahnuť aplikáciu Kindle kliknite TU.

 

Mac (Apple)

Pri čítaní elektronických kníh vo Vašom počítači odporúčame mať nainštalovanú aplikáciu Adobe Digital Editions, ktorá je dostupná zadarmo (stiahnuť TU). E-knihy sú k dispozícii v štandardných formátoch EPUB a PDF.

Využiť môžete aj aplikáciu Knihy (Books) predinštalovanú na vašom Macu.

Formát MOBI je určený špeciálne pre čítačky Kindle. Ak si chcete do počítača stiahnuť aplikáciu Kindle kliknite TU

 

Ako si stiahnuť e-knihu do tabletu alebo smartfónu?

ANDROID

Pre operačný systém Android existuje viacero dostupných aplikácií na čítanie e-kníh. Najviac odporúčame tieto:

 • Amazon Kindle, zdarma dostupná TU
 • Aldiko, zdarma dostupná TU
 • Bluefire Reader, zdarma dostupná TU

Pokiaľ máte nainštalovanú aplikáciu Amazon Kindle, mali by ste si stiahnuť formát MOBI. Pokiaľ máte nainštalovanú inú aplikáciu, mali by ste si stiahnuť formát EPUB alebo PDF.

E-knihy si do svojho tabletu alebo smartfónu môžete stiahnuť priamo zo svojho profilu v MOJE E-KNIHY ťuknutím na tlačidlo vybraného formátu a následne na „Stiahnuť“. Prehliadač vám ponúkne otvoriť súbor e-knihy v aplikácii, ktorú máte nainštalovanú. Vaša e-kniha sa tak stiahne priamo do aplikácie, kde ju odteraz nájdete aj bez prístupu na internet.

 • Tip: Ak sa pri stiahnutí chráneného formátu objaví problém, obvykle súvisí s predinštalovaným prehliadačom internetu. Riešením je použitie alternatívneho prehliadača, napr. Mozilla Firefox.

 

iOS

Pre operačný systém iOS je na čítanie e-kníh ideálna predinštalovaná aplikácia Knihy (Books). Môžete však použiť aj inú aplikáciu určenú na tieto účely.

Do vášho iPadu alebo iPhonu si môžete e-knihy stiahnuť priamo zo svojho profilu MOJE E-KNIHY  ťuknutím na tlačidlo formátu EPUB alebo PDF a následne na „Stiahnuť“. Prehliadač vám ponúkne otvoriť súbor e-knihy v predinštalovanej aplikácii Knihy (Books) alebo inej aplikácii na čítanie e-kníh, ktorú máte nainštalovanú.

 

Ako si stiahnuť e-knihu do čítačky?

Kindle

Existujú tri spôsoby, ako dostať e-knihu do vašej čítačky značky Kindle.

 1. PRESUN KÁBLOM
  1. E-knihu po zaplatení nájdete vo svojom profile MOJE E-KNIHY. Zvoľte si formát MOBI a kliknite na tlačidlo „Stiahnuť“. Súbor sa vám automaticky uloží do Vášho počítača. Po pripojení kábla, ktorý bol súčasťou balenia vašej čítačky, si e-knihu do nej presuniete.
 2. ODOSLANIE E.MAILOM
  1. E-knihu po zaplatení nájdete vo svojom profile MOJE E-KNIHY. Zvoľte si formát MOBI a kliknite na tlačidlo „Stiahnuť“. Súbor sa vám automaticky uloží do Vášho počítača. E-knihu si potom môžete poslať e-mailom na vašu adresu, ktorú ste si vytvorili pri registrovaní čítačky (nájsť ju môžete vo vašom účte na Amazon.com – YOUR ACCOUNT – YOUR CONTENT AND DEVICES – PREFERENCES – PERSONAL DOCUMENT SETTINGS v odseku Send-to-Kindle e-mail settings.)
 3. ODOSLANIE PRIAMO Z BUX.SK
  1. E-knihu po zaplatení nájdete vo svojom profile MOJE E-KNIHY. Vpravo pri e-knihe sa nachádza ikonka čítačky „Poslať do čítačky“, kliknutím sa objaví tabuľka, kde si zvolíte značku svojej čítačky, čiže v tomto prípade AMAZON. Následne zadáte adresu svojej čítačky, ktorú ste si vytvorili pri registrovaní čítačky (nájsť ju môžete vo vašom účte na Amazon.com – YOUR ACCOUNT – YOUR CONTENT AND DEVICES – PREFERENCES – PERSONAL DOCUMENT SETTINGS v odseku Send-to-Kindle e-mail settings.) a stlačíte poslať. V tejto tabuľke si, v prípade záujmu, môžete zakliknúť aj možnosť automaticky zasielať každú kúpenú e-knihu na danú čítačkovú adresu (zmeniť adresu alebo pridať adresu iného zariadenia potom môžete vo vašom profile).

POZOR! Pri zasielaní e-knihy e-mailom alebo priamo z Bux.sk si musíte povoliť adresu odosielateľa. Odosielajúcu emailovú adresu je nutné pridať medzi povolených odosielateľov vo vašom účte na amazon.com v časti YOUR ACCOUNT – YOUR CONTENT AND DEVICES -> PREFERENCES -> PERSONAL DOCUMENT SETTINGS -> APPROVED PERSONAL DOCUMENT E-MAIL LIST. Spravíte tak s Add a new approved e-mail address, kde zadáte @bux.sk. Celý postup Vám môže priblížiť aj návod na tejto stránke.

 

Pocketbook

E-knihy do čítačky Pocketbook je možné dostať viacerými spôsobmi. Najpohodlnejším z nich je možnosť poslať si e-knihu na váš Pocketbook e-mailom alebo priamo z Bux.sk. V oboch prípadoch je postup nasledovný:

 1. Zaregistrovať Pocketbook e-mail
  1. Ubezpečte sa, že je váš PocketBook pripojený na internet. Následne zvoľte: „Nastavenia“ > „Účty a synchronizácia“ > „Send-to-PocketBook“ > „Prihlásiť sa“. V tomto kroku zadajte vašu kontaktnú e-mailovú adresu a vytvorte si heslo. Kontaktná e-mailová adresa slúži len na prihlásenie do služby, potvrdzovanie povolených adries, z ktorých chcete prijímať e-knihy do čítačky, alebo reset hesla, nie na prijímanie samotných e-kníh (tú získate nižšie).
 2. Dokončiť registráciu
  1. Na kontaktnú e-mailovú adresu, ktorú ste si zaregistrovali v prvom kroku, vám príde e-mail s odkazom na dokončenie registrácie. Kliknite naň. Po presmerovaní na stránku PocketBooku si môžete vybrať e-mailovú adresu, ktorá bude slúžiť ako vaša „Send-to-PocketBook“ e-mailová adresa s koncovkou @pbsync.com, napríklad meno.priezvisko@pbsync.com.
 3. Poslať e-knihu do čítačky
  1. E-MAILOM. Zvoľte si formát (odporúčame EPUB) a kliknite na tlačidlo „Stiahnuť“. Súbor sa vám automaticky uloží do Vášho počítača. E-knihu si môžete poslať e-mailom na vašu čítačkovú adresu, ktorú ste si vytvorili podľa návodu vyššie.
  2. PRIAMO Z BUX.SK. Vpravo pri e-knihe sa nachádza ikonka čítačky „Poslať do čítačky“, kliknutím sa objaví tabuľka, kde si zvolíte značku svojej čítačky, čiže v tomto prípade Pocketbook. Následne zadáte adresu svojej čítačky, ktorú ste si vytvorili podľa návodu vyššie a stlačíte poslať.  V tejto tabuľke si, v prípade záujmu, môžete zakliknúť aj možnosť automaticky zasielať každú kúpenú e-knihu na danú čítačkovú adresu (zmeniť adresu alebo pridať adresu iného zariadenia potom môžete vo vašom profile).

POZOR – Pri prvom odoslaní z nového emailu vám príde informačný e-mail o Send To PocketBook, ten vás informuje, že vám bol odoslaný dokument zo zatiaľ nepovolenej adresy. Ďalej vás vyzve k pridaniu odosielacej adresy do vášho zoznamu, aby bolo možné z tejto adresy prijímať dokumenty aj v budúcnosti. Povolíte to tak, že kliknete na najdlhší odkaz (začína slovami To add.... ).

 

Wooky

E-knihy do čítačky Wooky je možné dostať viacerými spôsobmi. Najpohodlnejším z nich je možnosť poslať si e-knihu na vašu Wooky čítačku e-mailom alebo priamo z Bux.sk. V oboch prípadoch je postup nasledovný:

 1. E-mailom
  1. Prosím, prihláste sa do svojho účtu na rajknih.sk. Tam v sekcii NASTAVENIA - Ďalšie možnosti - Nahrať vlastný dokument - Pridajte si novú e-mailovú adresu je potrebné zadať e-mailovú adresu, z ktorej si e-knihu posielate do čítačky. Tu zároveň vidíte svoju adresu do čítačky Wooky.
  2. E-knihu po zaplatení nájdete vo svojom profile MOJE E-KNIHY. Zvoľte si formát (odporúčame EPUB) a kliknite na tlačidlo „Stiahnuť“. Súbor sa vám automaticky uloží do Vášho počítača. E-knihu si môžete poslať e-mailom na vašu čítačkovú adresu, ktorú ste si vytvorili podľa návodu vyššie.
 2. Priamo z bux.sk
  1. Prosím, prihláste sa do svojho účtu na rajknih.sk. Tam v sekcii NASTAVENIA - Ďalšie možnosti - Nahrať vlastný dokument - Pridajte si novú e-mailovú adresu je potrebné zadať našu adresu eknihy@bux.sk. Tu zároveň vidíte svoju adresu do čítačky Wooky.
  2. E-knihu po zaplatení nájdete vo svojom profile MOJE E-KNIHY. Vpravo pri e-knihe sa nachádza ikonka čítačky „Poslať do čítačky“, kliknutím sa objaví tabuľka, kde si zvolíte značku svojej čítačky, čiže v tomto prípade Wooky SK alebo CZ. Následne zadáte adresu svojej čítačky, ktorú ste si vytvorili podľa návodu vyššie a stlačíte poslať.  V tejto tabuľke si, v prípade záujmu, môžete zakliknúť aj možnosť automaticky zasielať každú kúpenú e-knihu na danú čítačkovú adresu (zmeniť adresu alebo pridať adresu iného zariadenia potom môžete vo vašom profile).

_______________________________________________________

Ak máte akýkoľvek problém týkajúci sa e-kníh neváhajte sa na nás obrátiť. Kontaktovať nás môžete na eknihy@bux.skx