bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAko nakupovať, sťahovať a používať elektronické knihy?

 

PREDSTAVENIE E-KNÍH

E-knihy sú knihy dostupné v elektronickej forme. Na ich čítanie potrebujete elektronické zariadenie (čítačku e-kníh, tablet, smartfón alebo počítač). Ich veľkou výhodou, v porovnaní s papierovými knihami, je, že ich môžete čítať hneď po zaplatení. Nemusíte čakať na doručenie kuriérom či poštou.

 

Ako čítať e-knihy?

E-knihy môžete čítať na bežnom stolnom počítači, notebooku, tablete, smartfóne alebo v čítačke. Na to, aby ste mohli svoje e-knihy čítať v smartfóne, tablete alebo počítači potrebujete program/aplikáciu, ktorá vám ich zobrazí. Najpohodlnejšou formou čítania e-kníh je čítanie s pomocou čítačky. Čítačky sú ľahučké, skladné a vďaka špeciálnej obrazovke šetria Váš zrak. Ak preferujete farebnú obrazovku a nezvyknete naraz čítať veľmi dlho, dobrou alternatívou môže byť aj tablet alebo smartfón.

 

Aké formáty e-kníh máme k dispozícii?

E-knihy v našej ponuke sú dostupné vo viacerých formátoch:

 • EPUB je štandardný formát e-kníh, vhodný pre väčšinu aplikácií a zariadení. Umožňuje zväčšovať a zmenšovať písmo, často aj úpravu formátovania podľa potrieb. Vždy sa prispôsobí veľkosti obrazovky.
 • MOBI je starší formát určený špeciálne pre čítačky Kindle, vzhľadom aj funkciami sa rovná formátu EPUB. Aktuálne sa však už aj na čítačkách Kindle používa prevažne formát EPUB.
 • PDF je formát vzhľadom kopírujúci tlačenú knihu, vhodný pre počítač a väčšie tablety.

Označenie formátu, v ktorom je e-kniha dostupná, nájdete priamo pri každej e-knihe. Po zakúpení e-knihy si môžete stiahnuť ktorýkoľvek formát, ktorý vám bude vyhovovať.

 

Ako nakupovať e-knihy?

 1. Vyberte si z našej ponuky e-kníh ľubovoľný produkt (e-knihy sa od klasickej papierovej knihy odlišujú ružovým zubatým obdĺžnikom v dolnej časti na obálke knihy).
 2. Pridajte si ho do svojho nákupného košíka kliknutím na tlačidlo kúpiť.
 3. Pristúpte k objednávke.
 4. Vypíšte všetky požadované informácie a zaplaťte kartou.
 5. Po zaplatení dostanete informáciu, že Vaša e-kniha je dostupná na stiahnutie v sekcii MOJE EKNIHY. Tu vidíte prehľad e-kníh, ktoré ste si už u nás zakúpili.
 6. Svoju e-knihu si môžete stiahnuť kliknutím na ikonu dostupného formátu alebo si ju môžete poslať priamo do svojej čítačky.

Oproti klasickému nákupu je tu niekoľko rozdielov:

 • Pri nákupe elektronickej knihy musíte byť prihlásený.
 • E-knihy je možné platiť len kartou!

 

Ako môžem zaplatiť?

Platiť môžete len bezhotovostne.  E-knihu vám sprístupníme okamžite po potvrdení platby bankou. V prípade neúspešnej platby nás prosím kontaktujte. Podporujeme tieto spôsoby platby = platba kartou vopred (VISA, MasterCard, Maestro)

 

Aký spôsob ochrany e-kníh používame?

E-knihy v našej ponuke sú chránené proti neautorizovanému kopírovaniu. Na ich ochranu používame vodoznaky (tzv. „sociálne DRM“). E-kniha chránená takýmto spôsobom nie je šifrovaná, môžete ju teda kopírovať ako akýkoľvek iný súbor. Obsahuje však viditeľné aj skryté informácie o tom, pre koho osobné použitie je určená. Prečítate si ju v akejkoľvek čítačke i vo svojej obľúbenej aplikácii na mobile, tablete či v PC.

 

AKO SI STIAHNUŤ E-KNIHU

Svoje elektronické knihy môžete mať vo svojom zariadení už krátko po zakúpení vďaka prepojeniu obchodu BUX.sk so zariadeniami a mobilnými aplikáciami ako Kindle, Wooky a podobne.

 

Ako si stiahnuť e-knihu do počítača?

Windows

Pri čítaní elektronických kníh vo Vašom počítači odporúčame mať nainštalovanú aplikáciu Adobe Digital Editions, ktorá je dostupná zadarmo (stiahnuť TU). E-knihy sú k dispozícii v štandardných formátoch EPUB a PDF.

 

Mac (Apple)

Pri čítaní elektronických kníh vo Vašom počítači odporúčame mať nainštalovanú aplikáciu Adobe Digital Editions, ktorá je dostupná zadarmo (stiahnuť TU). E-knihy sú k dispozícii v štandardných formátoch EPUB a PDF.

Využiť môžete aj aplikáciu Knihy (Books) predinštalovanú na vašom Macu.

 

Ako si stiahnuť e-knihu do tabletu alebo smartfónu?

ANDROID

Pre operačný systém Android existuje viacero dostupných aplikácií na čítanie e-kníh. Najviac odporúčame tieto:

 • Amazon Kindle, zdarma dostupná TU
 • Aldiko, zdarma dostupná TU
 • Bluefire Reader, zdarma dostupná TU

E-knihy si do svojho tabletu alebo smartfónu môžete stiahnuť priamo zo svojho profilu v MOJE E-KNIHY ťuknutím na tlačidlo vybraného formátu a následne na „Stiahnuť“. Prehliadač vám ponúkne otvoriť súbor e-knihy v aplikácii, ktorú máte nainštalovanú. Vaša e-kniha sa tak stiahne priamo do aplikácie, kde ju odteraz nájdete aj bez prístupu na internet.

 • Tip: Ak sa pri stiahnutí chráneného formátu objaví problém, obvykle súvisí s predinštalovaným prehliadačom internetu. Riešením je použitie alternatívneho prehliadača, napr. Mozilla Firefox.

 

iOS

Pre operačný systém iOS je na čítanie e-kníh ideálna predinštalovaná aplikácia Knihy (Books). Môžete však použiť aj inú aplikáciu určenú na tieto účely.

Do vášho iPadu alebo iPhonu si môžete e-knihy stiahnuť priamo zo svojho profilu MOJE E-KNIHY  ťuknutím na tlačidlo formátu EPUB alebo PDF a následne na „Stiahnuť“. Prehliadač vám ponúkne otvoriť súbor e-knihy v predinštalovanej aplikácii Knihy (Books) alebo inej aplikácii na čítanie e-kníh, ktorú máte nainštalovanú.

 

Ako si stiahnuť e-knihu do čítačky?

Kindle

Existujú tri spôsoby, ako dostať e-knihu do vašej čítačky značky Kindle.

 1. PRESUN KÁBLOM
  1. E-knihu po zaplatení nájdete vo svojom profile MOJE E-KNIHY. Zvoľte si formát MOBI alebo EPUB a kliknite na tlačidlo „Stiahnuť“. Súbor sa vám automaticky uloží do Vášho počítača. Po pripojení kábla, ktorý bol súčasťou balenia vašej čítačky, si e-knihu do nej presuniete.
 2. ODOSLANIE E.MAILOM
  1. E-knihu po zaplatení nájdete vo svojom profile MOJE E-KNIHY. Zvoľte si formát EPUB a kliknite na tlačidlo „Stiahnuť“. Súbor sa vám automaticky uloží do Vášho počítača. E-knihu si potom môžete poslať e-mailom na vašu adresu, ktorú ste si vytvorili pri registrovaní čítačky (nájsť ju môžete vo vašom účte na Amazon.com – YOUR ACCOUNT – YOUR CONTENT AND DEVICES – PREFERENCES – PERSONAL DOCUMENT SETTINGS v odseku Send-to-Kindle e-mail settings.)
 3. ODOSLANIE PRIAMO Z BUX.SK
  1. E-knihu po zaplatení nájdete vo svojom profile MOJE E-KNIHY. Vpravo pri e-knihe sa nachádza ikonka čítačky „Poslať do čítačky“, kliknutím sa objaví tabuľka, kde si zvolíte značku svojej čítačky, čiže v tomto prípade AMAZON. Následne zadáte adresu svojej čítačky, ktorú ste si vytvorili pri registrovaní čítačky (nájsť ju môžete vo vašom účte na Amazon.com – YOUR ACCOUNT – YOUR CONTENT AND DEVICES – PREFERENCES – PERSONAL DOCUMENT SETTINGS v odseku Send-to-Kindle e-mail settings.) a stlačíte poslať. V tejto tabuľke si, v prípade záujmu, môžete zakliknúť aj možnosť automaticky zasielať každú kúpenú e-knihu na danú čítačkovú adresu (zmeniť adresu alebo pridať adresu iného zariadenia potom môžete vo vašom profile).

POZOR! Pri zasielaní e-knihy e-mailom alebo priamo z Bux.sk si musíte povoliť adresu odosielateľa. Odosielajúcu emailovú adresu je nutné pridať medzi povolených odosielateľov vo vašom účte na amazon.com v časti YOUR ACCOUNT – YOUR CONTENT AND DEVICES -> PREFERENCES -> PERSONAL DOCUMENT SETTINGS -> APPROVED PERSONAL DOCUMENT E-MAIL LIST. Spravíte tak s Add a new approved e-mail address, kde zadáte @bux.sk. Celý postup Vám môže priblížiť aj návod na tejto stránke.

 

Pocketbook

E-knihy do čítačky Pocketbook je možné dostať viacerými spôsobmi. Najpohodlnejším z nich je možnosť poslať si e-knihu na váš Pocketbook e-mailom alebo priamo z Bux.sk. V oboch prípadoch je postup nasledovný:

 1. Zaregistrovať Pocketbook e-mail
  1. Ubezpečte sa, že je váš PocketBook pripojený na internet. Následne zvoľte: „Nastavenia“ > „Účty a synchronizácia“ > „Send-to-PocketBook“ > „Prihlásiť sa“. V tomto kroku zadajte vašu kontaktnú e-mailovú adresu a vytvorte si heslo. Kontaktná e-mailová adresa slúži len na prihlásenie do služby, potvrdzovanie povolených adries, z ktorých chcete prijímať e-knihy do čítačky, alebo reset hesla, nie na prijímanie samotných e-kníh (tú získate nižšie).
 2. Dokončiť registráciu
  1. Na kontaktnú e-mailovú adresu, ktorú ste si zaregistrovali v prvom kroku, vám príde e-mail s odkazom na dokončenie registrácie. Kliknite naň. Po presmerovaní na stránku PocketBooku si môžete vybrať e-mailovú adresu, ktorá bude slúžiť ako vaša „Send-to-PocketBook“ e-mailová adresa s koncovkou @pbsync.com, napríklad meno.priezvisko@pbsync.com.
 3. Poslať e-knihu do čítačky
  1. E-MAILOM. Zvoľte si formát (odporúčame EPUB) a kliknite na tlačidlo „Stiahnuť“. Súbor sa vám automaticky uloží do Vášho počítača. E-knihu si môžete poslať e-mailom na vašu čítačkovú adresu, ktorú ste si vytvorili podľa návodu vyššie.
  2. PRIAMO Z BUX.SK. Vpravo pri e-knihe sa nachádza ikonka čítačky „Poslať do čítačky“, kliknutím sa objaví tabuľka, kde si zvolíte značku svojej čítačky, čiže v tomto prípade Pocketbook. Následne zadáte adresu svojej čítačky, ktorú ste si vytvorili podľa návodu vyššie a stlačíte poslať.  V tejto tabuľke si, v prípade záujmu, môžete zakliknúť aj možnosť automaticky zasielať každú kúpenú e-knihu na danú čítačkovú adresu (zmeniť adresu alebo pridať adresu iného zariadenia potom môžete vo vašom profile).

POZOR – Pri prvom odoslaní z nového emailu vám príde informačný e-mail o Send To PocketBook, ten vás informuje, že vám bol odoslaný dokument zo zatiaľ nepovolenej adresy. Ďalej vás vyzve k pridaniu odosielacej adresy do vášho zoznamu, aby bolo možné z tejto adresy prijímať dokumenty aj v budúcnosti. Povolíte to tak, že kliknete na najdlhší odkaz (začína slovami To add.... ).

 

Wooky

E-knihy do čítačky Wooky je možné dostať viacerými spôsobmi. Najpohodlnejším z nich je možnosť poslať si e-knihu na vašu Wooky čítačku e-mailom alebo priamo z Bux.sk. V oboch prípadoch je postup nasledovný:

 1. E-mailom
  1. Prosím, prihláste sa do svojho účtu na rajknih.sk. Tam v sekcii NASTAVENIA - Ďalšie možnosti - Nahrať vlastný dokument - Pridajte si novú e-mailovú adresu je potrebné zadať e-mailovú adresu, z ktorej si e-knihu posielate do čítačky. Tu zároveň vidíte svoju adresu do čítačky Wooky.
  2. E-knihu po zaplatení nájdete vo svojom profile MOJE E-KNIHY. Zvoľte si formát (odporúčame EPUB) a kliknite na tlačidlo „Stiahnuť“. Súbor sa vám automaticky uloží do Vášho počítača. E-knihu si môžete poslať e-mailom na vašu čítačkovú adresu, ktorú ste si vytvorili podľa návodu vyššie.
 2. Priamo z bux.sk
  1. Prosím, prihláste sa do svojho účtu na rajknih.sk. Tam v sekcii NASTAVENIA - Ďalšie možnosti - Nahrať vlastný dokument - Pridajte si novú e-mailovú adresu je potrebné zadať našu adresu eknihy@bux.sk. Tu zároveň vidíte svoju adresu do čítačky Wooky.
  2. E-knihu po zaplatení nájdete vo svojom profile MOJE E-KNIHY. Vpravo pri e-knihe sa nachádza ikonka čítačky „Poslať do čítačky“, kliknutím sa objaví tabuľka, kde si zvolíte značku svojej čítačky, čiže v tomto prípade Wooky SK alebo CZ. Následne zadáte adresu svojej čítačky, ktorú ste si vytvorili podľa návodu vyššie a stlačíte poslať.  V tejto tabuľke si, v prípade záujmu, môžete zakliknúť aj možnosť automaticky zasielať každú kúpenú e-knihu na danú čítačkovú adresu (zmeniť adresu alebo pridať adresu iného zariadenia potom môžete vo vašom profile).

_______________________________________________________

Ak máte akýkoľvek problém týkajúci sa e-kníh neváhajte sa na nás obrátiť. Kontaktovať nás môžete na eknihy@bux.skx