bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZnačky, výrazy a skratky na stránkach bux.sk

V detailnom náhľade jednotlivých kníh sa vám budú zobrazovať výrazy, značky a skratky. Aby sme vám uľahčili orientáciu, pripravili sme pre vás ich prehľad.

NOVINKA Knihy, ktoré sú zaradené do našej ponuky, vytlačené a pripravené v sklade, alebo u dodávateľa, sú označované ako NOVINKA a k dispozícii v sekcii NOVINKY.
PREDPREDAJ  / PREDOBJEDNÁVKA Predpredajom sa nazýva predaj produktu, ktorý sa pripravuje a zákazníci majú možnosť si ho zarezervovať bez nutnosti neustáleho sledovania, či je už dostupný. Predpredaj je dôležitou informáciou o pokračovaní série, pripravovanej novinke, očakávanom titule a je nástrojom, ako urobiť jednu objednávku viacerých kníh súčasne. Dátumy predpredaja sa môžu meniť a ovplyvňuje ich aj medzinárodná preprava, alebo dostupnosť papiera a lepenky používanej pre obálky, ako aj niektoré typy detských kníh. Predobjednávkou je možné zarezervovať takýto titul do momentu, než sa ako dokončený, vytlačený a dopravený do skladu vyexpeduje k zákazníkovi.
OBJEDNÁVACÍ KÓD Objednávací kód pri knihách je tvorený dvojmiestnym kódom zloženým z písmen a následne číslicami. S týmto kódom je možné vytvoriť objednávku prostredníctvom rozhrania pre rýchlu objednávku, alebo je nám možné tento kód zaslať v písomnom styku. Rovnaký kód nájdete aj v tlačených katalógoch. Práve dva abecedné znaky na začiatku nám poskytujú dôležitú informáciu o konkrétnej akcii, alebo ponuke, v ktorej produkt v čase objednávania je zaradený.
VAŠA CENA Aktuálna cena, za ktorú si produkt môžete zakúpiť. je dôležité rozlišovať, či ste prihlásený, alebo neprihlásený zákazník. Každého registrovaného a prihláseného zákazníka odmeňujeme neraz zvýhodnenou cenou.
BEŽNÁ CENA Spravidla je bežná cena základná cena, odporúčaná maloobchodná cena, cena odporúčaná vydavateľstvom, výrobcom, alebo cena, ktorá po prepočte zahraničnej meny, alebo pôvodnej slovenskej koruny po prechode na EURO vznikla ako tá "základná". Bežná cena nie je umelo navyšovaná, keďže je často na celom trhu totožná.
FORMÁT: PAPERBACK Ak detail knihy uvádza pri knihe Formát: Paperback, ide o zaužívané pomenovanie pre knihy v mäkkej väzbe, brožované, šité bez tvrdej lepenky, alebo v podobnej podobe.
FORMÁT: KNIHA Ak detail knihy uvádza pri knihe Formát: Kniha, ide o spresnenie formátu publikácie ako knihy. Najčastejšie v tvrdej viazanej väzbe.
FORMÁT: ELEKTRONICKÁ KNIHA Ak detail knihy uvádza pri knihe Formát: Elektronická kniha, nejde o fyzickú knihu tlačenú, ale o elektronický stiahnuteľný formát. Objednávka takéhoto typu knihy sa správa v niekoľkých bodoch inak. Upozorňuje zákazníka na to, aký tovar objednáva, ako aj na to, že neobjednáva fyzickú tlačenú knihu, ale knihu do prenosného zariadenia alebo počítača.
8-10 PRACOVNÝCH DNÍ Knihy, ktoré zásobu skladu uvádzajú s dobou dodania 8 - 10 pracovných dní, nie sú fyzicky na našom sklade. Tisíce kníh skladom u nás a rozsiahly zaplnený priestor neobsiahnu všetky tituly zaradené do ponuky. Najmä nie tie, kde má výhradnú distribúciu iná distribučná sieť. Takto uvádzaná dostupnosť je pre nás úlohou objednať u našich dodávateľov knihy a doručiť v čo najkratšom čase. Spravidla ide o 12 kalendárnych dní.
DOSTUPNÉ NA STIAHNUTIE: PDF, EPUB... Uvádzaná dostupnosť v prípade elektronických kníh môže byť uvedená aj v konkrétnych formátoch. Elektronické knihy je možné stiahnuť vo formáte PDF, EPUB alebo MOBI. K spôsobu, ako nakupovať elektronické knihy, alebo k najčastejším otázkam spojeným s elektronickými knihami, sa vyjadrujeme v samostatných stránkach.
BESTSELLERY Rebríček bestsellerov uvádza najpredávanejšie knihy - pomenovanie vychádza z anglického pomenovania pre "najlepšie predávané". na stránkach bux.sk uvádzame na hlavnej stránke rebríček vyhodnotenia predaja jednotlivých kníh za týždeň a za posledných 30 dní. V tomto rebríčku je odzrkadlený reálny záujem o knihy, ktorý však neodzrkadľuje tituly vo výpredaji s výrazným zlacnením kníh.

 

Kam teraz?x