bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka NeprehliadniteNajčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa nákupu e-kníh

Rozšírenie ponuky online kníhkupectva bux.sk o elektronické knihy obohacuje ponuku obchodu o niekoľko tisíc ďalších titulov. Sortiment v rámci elektronického obsahu sa môže líšiť od toho, ktorý je tlačený a vydávaný v podobe fyzických kníh. Určité otázky majú zákazníci priamo k nákupu, no taktiež k rozhraniu a vlastnostiam e-kníh.

Je možné nakupovať e-knihy bez registrácie?

Nie. Každý zákazník, ktorý chce nakupovať a sťahovať elektronický obsah, musí mať vo svojom profile vyplnené povinné polia a mať dokončenú registráciu.

Ako sa dostanem k svojim v minulosti zakúpeným eknihám?

Pokiaľ ste nakupovali už priamo na bux.sk, k eknihám sa dostanete po prihlásení do svojho konta na bux.sk a po prejdení do časti „moje e knihy“. Ak ste nakupovali na pôvodnom ibux.sk, je potrebné sa prihlásiť emailom, ktoré ste na pôvodnom portáli používali ako login. Na všetky prihlasovacie údaje však je v čase sťahovania služby na bux.sk odosielaný email s odkazom na dokončenie registrácie na bux.sk pre sprístupnenie elektronického obsahu.

Akým spôsobom môžem uhradiť objednávku elektronických kníh?

Jediný spôsob úhrady je platba kartou. Je najrýchlejší a najideálnejší, ak vy sami potrebujete eknihu mať čo najskôr v čítačke. Iné možnosti úhrady nie sú možné.  

Ako rýchlo po zaplatení sa mi objaví kniha v profile na stiahnutie?

Obvykle trvá pripísanie platby pri platbe kartou a pri komunikácii serverov len pár minút. V prípade príliš dlhého čakania prosím preverte, či platba kartou prebehla korektne. V prípade, ak platba kartou zlyhala a nebola odrátaná ani čiastka z Vášho bankového účtu, môžete objednávku zopakovať. V prípade potreby o overenie nás môžete kontaktovať.

Môžem mať v objednávke tlačenú knihu aj elektronickú knihu?

Samozrejme, môžete. Objednávka však umožní v takomto prípade platbu len vopred a len kartou. Zvolený typ dopravy sa týka len fyzickej knihy, kým pre elektronickú knihu platí naďalej sprístupnenie stiahnutia z bux.sk. Elektronické knihy sa nezasielajú na nosičoch, ani vytlačené. Jediný spôsob distribúcie je prostredníctvom stránok bux.sk a rozhrania Moje e-knihy.

 

 

Nenašli ste odpoveď na Vašu otázku? Zrejme sa probléme, alebo danej téme už venujeme v niektorých z nasledovných odporúčaných článkov.

Ďalšie dôležité miesta týkajúce sa elektronických kníh:

V prípade otázok a nejasností nás môžete kontaktovať na emailovej adrese eknihy @ bux.sk (bez medzier)