bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skTipy ako vyhľadávať

Ak ste do nášho kníhkupectva zavítali s tým, že už presne viete, akú knihu či knihy hľadáte, najjednoduchším spôsobom, ako sa k hľadanej knihe dostať, je použiť vyhľadávacie políčko, ktoré nájdete v pravej hornej časti každej stránky.

Hľadáte konkrétnu knihu či autora?

Vyhľadávacie pole na našom portáli využíva funkciu našepkávača. Čo našepkávač dokáže? Začnite písať do vyhľadávacieho poľa názov knihy či meno autora. Systém Vám sám ponúkne výsledky, ktoré podľa možnosti čo najviac odpovedajú Vášmu zadaniu. Kliknutím na ktorúkoľvek z ponúknutých možností sa potom prenesiete priamo na detail knihy či autora. Vždy je nutné zadať aspoň tri písmená. Viac prezradí obrázok nižšie.

Členovia Media klubu, ktorí objednávajú z tlačeného katalógu, môžu zadať do vyhľadávacieho poľa objednávací kód knihy - systém Vás potom po kliknutí na symbol zelenej šípky automaticky presmeruje na knihu, ktorú chcete

 

Nenašli ste, čo ste hľadali? Skúste Rozšírené vyhľadávanie

Rozšírené vyhľadávanie umožňuje vyhľadávať podľa zadaných kritérií. Môžete zadať kľúčové slová (napr. veda) do prvého riadku s názvom Hľadané slová. Zobrazené výsledky (ak nejaké existujú) potom sú zoradené podľa relevancie (teda podľa toho, či zadaným kľúčovým slovám odpovedajú viac či menej presne). V riadku Slová z názvu knihy môžete zadať jedno či viac slov z názvu knihy, v riadku Autor si môžete nechať vyhľadať všetky knihy zadaného autora.

V rozšírenom vyhľadávaní sú Vám k dispozícii aj dve rozbaľovacie ponuky - Vydavateľstvo a Žáner - v políčku pri týchto dvoch ponukách si kliknutím na symbol šípky zobrazíte ponuku všetkých dostupných vydavateľstiev (žánrov), z ktorých si môžete vybrať to, ktoré Vás zaujíma. Po kliknutí na Hľadať sa Vám zobrazia výsledky.

Poznáte ISBN, EAN alebo objednávacie číslo (napr. z tlačeného katalógu), môžete hľadanú knihu vyhľadávať zadaním jedného z týchto parametrov.

Môžete samozrejme využiť aj možnosť kombinovaného vyhľadávania, kedy zadáte zároveň názov knihy a vydavateľstvo (žáner). Viac prezradí priložený obrázok.

 x