bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skTvrdá krajina

Vydavateľ: Lindeni (Albatros Media Slovakia, s.r.o.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:288
Poradie vydania:1.
Zvyčajne posielame do 8-10 pracovných dní 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 25.02.2024 03:02

Lepšia cena: 15,11 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 15,47 € (vrátane DPH)
Bežná cena:17,99 €
Ušetríte: 2,52 € (zľava 14%)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 12,60 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Tvrdá krajina

Píše sa rok 1985. Pätnásťročný nesmelý mladík Sam z malého mesta v americkom Missouri si nájde letnú brigádu v starom kine, aby unikol problémom doma. Napokon prežíva nádherné leto – nájde si priateľov, okúsi prvú lásku a postupne objavuje tajomstvá rodného mesta. Konečne žije naplno, tak ako o tom vždy sníval, už sa viac necíti ako outsider. Až kým sa nestane niečo, čo ho nadobro prinúti dospieť…

Detaily o knihe

Názov: Tvrdá krajina

Objednávací kód NA655468

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Dospievanie (Ivana Kováčová, 31.10.2022) Odpovedať

príjemné čítanie
"V to leto som sa zamiloval a moja mama zomrela." Akonáhle si prečítate túto prvú vetu v príbehu, zistíte, o čom celá kniha je. Nečakajte nič viac a nič menej. Ak vám autorov štýl sadne, budete nadšení od začiatku, ak nie, tak si myslím, že do konca knihy si vás nakoniec aj tak získa. Benedict Wells je nepochybne veľmi nadaný spisovateľ a toto je jedna z najlepšie napísaných kníh o dospievaní, akú som čítala. Neuveriteľne dokázal vystihnúť atmosféru malého zapadnutého amerického mestečka, kde je kopec zašitých miest, na ktorých sa stretávajú teenegeri, aby fajčili, pili, sexovali a skúšali všetko nové, čo im život v ich veku môže ponúknuť. Hľadajú sami seba, túžia sa začleniť, chcú z mesta vypadnúť, ale zároveň vedia, že toto je ich najkrajšie obdobie života, lebo mladosť je krátka a uteká neskutočne rýchlo. Veľmi citlivo a výstižne napísaný príbeh plný melanchólie a smútku z neustále prítomnej choroby, smrti a nenaplnenej lásky. Zároveň ale smútok aj všetkých spája a vzájomná spoločnosť im prináša útechu a podporu. Postupné spoznávanie samých seba postavy lieči a posúva vpred. Veľmi sa mi páčilo sledovať vývoj hlavného hrdinu. Divný Sam zostal divným aj naďalej, ale pre zmenu mal množstvo zážitkov a vieru v seba samého. Úžasnou postavou bola aj Samova chorá matka, ktorá svojimi radami, postrehmi, myšlienkami a veľmi dobrosrdečným charakterom, mala pre každého pochopenie a rodinu dokázala držať aj po svojej smrti. Musím priznať, že zo začiatku som si príbehom nebola úplne istá. Prvá polovica ma veľmi nenadchla, ale akonáhle som sa prehupla do tej druhej, nechcela som, aby sa príbeh už skončil. Veľmi som si obľúbila všetky postavy (dokonca aj Kirstie, ktorá mi od začiatku išla tak trochu na nervy) a páčili sa mi rôzne autorove úvahy, myšlienky a podnety na premýšľanie. Milovníci "lepíkov" si v tejto knihe prídu na svoje, lebo pekných a zaujímavých myšlienok je tu neúrekom.

Ťažké obdobie dospievania (Martina Fraňová, 16.10.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Pravdupovediac, na Tvrdú krajinu som sa vrhla hlavne kvôli skvelým ohlasom. Nechala som sa uniesť a do knihy som sa začítala aj ja. A dopadlo to…dobre. Aj keď sa ma príbeh bytostne nedotkol, páčil sa mi a určite stojí za prečítanie. Puberta je sviňa. Toľko zmien, ktoré sa v človeku udejú, toľko výkyv nálad, fyzických a psychických premien za pomerne krátky čas, to chce odvahu. Každý z nás, čo týmto obdobím prešiel si zaslúži medailu. A týmto náročným vývinovým obdobím sa zaoberal aj autor. Tvrdá kniha sa môže javiť, ako young adult kniha, ale už po prvých stránkach pochopíte, že to tak celkom nie je. Aspoň mne, osobne, sa Tvrdá krajina tak nejavila. Bola v niečom iná. Neviem to celkom vysvetliť, ale autor nazerá na pubertu z toho dospelého pohľadu, a preto je určená skôr (aj keď nie vylúčne) pre staršie publikum. Mnohým z nás sa, napríklad, podobala na Charlieho malé tajomstvá a mala som z nej naozaj podobné pocity. Naša hlavná postava, Sam, si práve prechádza týmto obdobím, hľadá si priateľov, zažíva prvé záblesky dospelosti…a zároveň sa pripravuje na to, že jeho mama čoskoro odíde. Najprv sa mi to zdalo ako klišé, pretože v knihách sa rozoberá práve len tá jedná určitá choroba, ale postupom času mi to neprekážalo. Sam mal s mamou skvelý vzťah a bolo ťažké sledovať chvíle, ktoré v knihe nastali. Tvrdá krajina mala dobre napísaný koniec. Síce, ako som už spomínala, som sa necítila emočne vyšťavená, ale koniec sa mi naozaj páčil. Ak máte radi knihy, ktoré dôverne odrážajú realitu, ktoré sú v niečom viac, tak po knihe siahnite.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je dva krát sedem?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx