bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKráľovná krvi

Vydavateľ: Motýľ s.r.o. (Vydavateľstvo Motýľ, s. r. o.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:384
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 26.09.2022 02:51

Lepšia cena: 12,52 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 12,81 € (vrátane DPH)
Bežná cena:14,90 €
Ušetríte: 2,09 € (zľava 14%)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 10,90 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Kráľovná krvi

Kto v skutočnosti bola Erzsébet Báthoryová?

Jednej noci neďaleko Čachtického hradu zachráni mladá Cigánka Darvulia život šľachtickej dievčine. Ani jedna z nich netušila, že sa ich cesty opäť spoja. Na dlhý čas.
Darvulia patrí k spoločnosti komediantov, no vyzná sa v tajoch bylín i liečenia ako málokto a to je dôvod, prečo ju grófka Erzsébet Báthoryová chce stoj čo stoj do svojich služieb. Darvulia však ovláda nielen oheň, ale aj čosi, čím sa ženy zaoberať nesmú.
V temniciach grófky tečie krv a za jej chrbtom sa dejú veci, o ktorých nemá ani potuchy. Intrigy, politika, nenávisť... Po smrti manžela sa stáva ohromne bohatou vdovou a krvavé potoky z jej hradov vyvrú na svetlo sveta.
Mocná, rozhodná a inteligentná žena?
Krutá a prchká majiteľka panstiev a poddaných?
Alebo krvilačný démon, sadistická beštia a sériový vrah?
Pravda ostáva ukrytá v žalároch a svetlách sviec, v krvi a smrti.

Detaily o knihe

Názov: Kráľovná krvi

Objednávací kód NA644950

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

ako ľutovať môjho manžela (Barbora Kolíková, 6.6.2022) Odpovedať

príjemné čítanie
Ahojte priatelia, volám sa Barbora Kolíková z Košíc, som profesionálna chirurgička, mám 52 rokov, prosím, pozorne si prečítajte svedectvá môjho skutočného života, ako som do troch dní po modlitbe kúzla lásky obnovila svoju bývalú lásku, mám dobré úmysle podeliť sa tu o dobré správy A viem, že tieto informácie niekomu pomôžu vyliečiť zlomené srdce a obnoviť vzťah stratenej lásky do troch dní. Môj pobyt môže byť podobný Bol som roky ženatý s Hussienom, minulý mesiac sa so mnou rozišiel, urobil som všetko pre to, aby sa vrátil, aby ma miloval, ale všetko, čo som urobil, bolo márne, veľmi som chcel, aby sa vrátil, pretože mali sme spolu dve malé deti a milujem ho tak veľmi, že bez neho nemôžem, žiadala som ho so všetkým, sľúbila som, ale odmietol. Vysvetlil som svoj problém svojej kolegyni, je to moja najlepšia kamarátka a poradila mi, aby som kontaktoval Dr igbinovia kúzlo lásky, ktoré je jediné, ktoré mi môže pomôcť, ale ja som ten typ človeka, ktorý nikdy neverí, že kúzlo lásky existuje. alebo môže fungovať, neostávalo mi nič iné, len to skúsiť, poslal som správu doctorigbinovia93@gmail.com Email a whatsapp +12162022709 a viber +12066713285. Drigbinovia mi povedal, že by mi mohol pomôcť dostať môjho manžela späť, že sa nemám báť, že všetko bude v poriadku do troch pracovných dní, pozorne som dodržiaval všetky jeho pokyny o tom, čo mám robiť v mojom dome počas modlitby kúzla lásky uprostred noc. Dr igbinovia odvysielal kúzlo segment lásky a prekvapivo, Druhý deň bol okolo 05:00 Môj manžel mi volal Bola som taká prekvapená, že mi manžel odmietol zavolať a posledné tri týždne mi neposlal sms, zrazu zavolal, aby sa mi ospravedlnil a povedal, že sa vráti domov, že mu chýba rodina, bol taký nadšený, že som ho prijal späť

Skvelý román (Terezia Horňáková, 30.5.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
" Kráľovná krvi" je pozoruhodné dielo. Obdivujem autorku tohto románu Michaelu Ellu Hajdukovú. Poznám jej doterajšiu tvorbu. Aj tento skvelý príbeh excelentne zvládla. Doteraz som prečítala všetkých 7 dielov spisovateľa Andreja Štiavnického o Alžbete Bátoriovej, preto som bola veľmi zvedavá na iný pohľad jej života. Celý príbeh rozpráva cigánka, ránhojička Darvulia, ktorá mala zvláštny vzťah ku grófke. Tento román priniesol veľa možností na zamyslenie a prehodnotenie doterajších všeobecne prezentovaných názorov v románoch, ako aj vo filmovej tvorbe. V autorkinom podaní nie je grófka Alžbeta Báthory vykreslaná ako sadistka, ktorá utýrala a popravila mladé ženy, ale ako žena, ktorá milovala svojho muža a bola aj liečiteľkou. Bola veľmi prísna, ale aj ľudská a schopná riadiť obrovský majetok počas neprítomnosti manžela Františka Nádasdyho. Aj jej úloha bola len rodiť detí a vychovávať ich a byť poslušnou manželkou. Ona sa však vo všetkom vymkla zo zaužívaných zvyklostí. Bola veľmi vzdelaná a nesmierne bohatá a to vyvolalo nenávisť a intrigy okolia. Čachtickú paniu si všetci predstavujeme ako zlú, krvilačnú postavu našich dejín. Otázkou zostáva, či to tak naozaj bolo. Dnes už nikto nedokáže zistiť aká naozaj bola. Skutočnú pravdu sa už nedozvieme. Naštudovať a oboznámiť sa s historickými materiálmi bolo určite veľmi náročné. Autorke venujem môj obdiv za tento vzrušujúci príbeh. Aj tento román, podobne ako jej predchádzajúce romány, ma nadchol a splnil moje očakávania. Odporúčam ho každému milovníkovi historických románov, určite nebudete ľutovať.

Pravda či fikcia (Alena Precechtelová, 26.5.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
KRÁĽOVNÁ KRVI je najnovšia knižka o Erzsébet Báthoryovej. Viem, že o tejto žene bolo napísaných veľa knižiek ,no táto sa od iných úplne líši . Skvelá slovenská spisovateľka Michaela Ella Hajduková sa v tejto knižke zaoberá históriou z úplne iného pohľadu . Mne sa táto verzia zdá pravdepodobnejšia, ako tie , čo som doteraz čítala. Nebudem Vám prezrádzať obsah ani myšlienky autorky tejto výbornej knižky . Určite si ju prečítajte a myslím, že mi dáte za pravdu. Je to možné, veď bez vetra sa ani lístoček nepohne

Skvelý príbeh (Kristína Rydlová, 1.5.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Alžbeta Báthory je jednou z najkontroverznejších postáv v našej histórii. Počas minulých rokov sa okolo nej vytvorilo množstvo legiend, povier a mýtov, najmä čo sa týka jej údajného kúpania sa v krvi mladých dievčat. Pravdu sa už asi nikdy nedozvieme. Môj otec pochádza z okolia Čachtíc, sama som tam strávila veľa času a doteraz tam máme veľkú časť rodiny, takže aj z tohto dôvodu ma príbeh veľmi lákal. Autorka ma opäť raz nesklamala a dopriala nám skvelý príbeh. Obdivujem autorov, ktorí sa púšťajú do spracovania historickej témy, vyžaduje si to mnoho štúdia a aj v tomto príbehu je vidieť, že autorka túto časť nepodcenila. Samozrejme, že niektoré veci si upravila v prospech príbehu, ale aj tak som sa dozvedela veľa nového. Páčilo sa mi, akým spôsobom Alžbetu v príbehu vykreslila - na jednej strane prísna, krutá, inteligentná pani, ktorá sa dokázala postarať o veľké majetky, na druhej milujúca, citlivá a starostlivá žena a matka. V príbehu sledujeme jej osud v podstate od detstva až po smrť, jej vzostupy i pády. Musím povedať, že zo začiatku som voči nej cítila určitý odstup, ale postupne mi prirástla k srdcu. Doba, v ktorej sa príbeh odohráva, bola veľmi pekne popísaná. Autorka používala dobový jazyk, čo ešte viac prispelo k vytvoreniu autentickej atmosféry. Bolo tu skvelo poukázané na to, ako rýchlo sa z malého nedorozumenia dokáže stať veľký problém. Klebety sa vždy šírili rýchlosťou svetla. Jedna baba povie druhej, tá si to trochu upraví, pošle ďalej a je to. Zaujala ma aj časť ohľadom liečiteľstva, bolo to veľmi zaujímavé a poučné (najmä využívanie rôznych byliniek), hoci v príbehu to spôsobilo celkom veľkú šarapatu. Darvulia (a aj ďalší potulní umelci) vniesla do príbehu niečo magické. Mala okolo seba takú zvláštnu auru, čo ju robilo takou zaujímavou a tajomnou (asi aj kvôli tomu ležala niektorým ľuďom v zuboch). Túto stránku tiež podporilo prepojenie minulosti s prítomnosťou. Ďakujem autorke, že do príbehu vložila aj niečo pre moju romantickú dušu. Mnoho takýchto scén tu síce nebolo, no o to viac som si ich užívala. Kráľovnú krvi radím medzi tie najlepšie autorkine knihy, ktoré som doposiaľ čítala a môžem vám ju len odporučiť.

Úžasná! (Kristína Puziová, 30.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Bolo to dávnejšie, keď autorka dala do éteru, že pracuje na knihe o Batoričke. Pamätám si, že som bola vtedy naozaj nadšená, ale teraz po dočítaní, som naplnená úžasom. Autorka sa tomu venovala dlhší čas a veru, vyplatilo sa! ⠀ Kto by nepoznal legendu o krvavej grófke Alžbete Báthory? Už veeeľmi dlho sa s touto legendou stotožňujeme, lákajú nás povedačky o nej a o tom čo sa dialo za hradnými múrmi Čachtického hradu. Priznám sa, že keď som bola malá a počula som o tom, chcela som viac. Na legende grófky, ktorá sa kúpala v krvi panien je niečo priťažujúce… ⠀ …kniha od autorky Michaely Hajdukovej však ponúka úplne iný pohľad! Kde je pravda? Tú, aj ako autorka sama spomína, sa už nedozvieme. Ale prostredníctvom tejto knihy môžeme na ňu nazrieť ako na úplne inú, nevinnú osobu. ⠀ Autorka je skutočne majsterka v tom, čo píše v tejto knihe, hltala som slovo za slovom. To ako do Alžbety vdýchla nový život ma uchvátilo. Mala som pocit, že čítam niečo, čo sčasti poznám a na strane druhej, niečo čo ešte nepoznám. Také známe - neznáme. ⠀ Páčilo sa mi ako je v knihe postava Alžbety vykreslená - ako silná a navonok nebojácna žena, miestami krutá svojimi slovami či činmi. Ale sú tu odhalené aj jej slabé miesta a zdravotné problémy, ktorými trpela (tie ma úplne dostali, pretože ich poznám a taktiež používam bylinu, ktorú jej odporučili.) Taktiež, je tu bravúrne zvládnutý vtedajší až vírusový patriarchizmus a reakcie na to, keď sa žena zaujímala o politiku, či vedela sa sama rozhodnúť/ vyjadriť svoj názor. Ďalším prvkom je výborne podaná vtedajšia nespravodlivosť a výpovede podané na základe chýru a slychu… Môžem to zhrnúť nasledovne: autorka povedala mnoho a to len v rozsahu 382 strán. Bravúrne! ⠀ Mohla by som o knihe písať donekonečna, ale boli by to moje úvahy a samé ódy na dielo. Tak nakoniec len dodám, že historický jazyk, ktorý autorka pri písaní využila dotvára tu správnu atmosféru. A dielo je podané efektívne a príliš realisticky. To, čo som práve dočítala bude mať ešte dlho v hlave…

bátorička (stanka greschnerová, 12.4.2022) Odpovedať

neviem sa už dočkať kedy výjde a budem ju mať doma....
Všetky komentáre (6)

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko hodín má deň?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx