bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMačka, ktorá zachránila knihy

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:224
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 09.12.2023 02:49

Lepšia cena: 13,36 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 13,67 € (vrátane DPH)
Bežná cena:15,90 €
Ušetríte: 2,23 € (zľava 14%)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 11,10 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Mačka, ktorá zachránila knihy

LUCIA VRÁBLICOVÁ číta z knihy MAČKA, KTORÁ ZACHRÁNILA KNIHY:

Rintaró Nacuki je len stredoškolák, no na pleciach mu už leží zodpovednosť za tisíce príbehov. Po milovanom starom otcovi totiž nezdedil len lásku ku knihám, ale aj antikvariát. S antikvariátom je však viac starostí ako radostí, a tak sa ho rozhodne zavrieť. Vtedy sa pred ním zjaví hovoriaca mačka a požiada ho, aby jej pomohol knihy zachrániť. Mnohé z nich sú opustené a zdá sa, že vyslobodiť ich z rúk nedbanlivých majiteľov dokáže iba táto netradičná dvojica. A tak sa mačací knižný ochranca a Rintaró vydávajú na úžasnú výpravu do sveta fantázie, do spletitých bludísk, kde na nich čaká nejedno dobrodružstvo. Stretávajú muža, ktorý necháva knihy hynúť na poličkách, neuvedomelého mučiteľa kníh, ktorý z nich vystrihuje časti, aby iným uľahčil čítanie, alebo riaditeľa vydavateľstva, ktorý je posadnutý vydávaním bestsellerov. Ostáva posledná úloha – bludisko vedúce do ríše, kam sa odvážia vstúpiť len tí najudatnejší. Dokáže to aj Rintaró?

Preložil František Paulovič.

Detaily o knihe

Názov: Mačka, ktorá zachránila knihy

Originálny názov: Hon o mamorou to suru neko no hanashi

Objednávací kód NA205618

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

To pravé pre knihomoľa (Ivana Kováčová, 16.2.2023) Odpovedať

príjemné čítanie
Napriek tomu, že japonská literatúra mi vyhovuje a mám ju veľmi rada, nesiaham po nej často. A to z dvoch jednoduchých dôvodov. Japonských kníh u nás nevychádza veľa a na tento špecifický "magický" štýl musím mať tú správnu náladu. Preto som sa k Mačke, ktorá zachránila knihy dostala až teraz, aj keď ju mám už nejaký ten týždeň doma. Ide o jednoduchú dejovú linku rozdelenú do 4 kapitol, v ktorých Rintaró musí rozlúsknuť 4 problémy. V podvedomí si spomína na rady a múdrosti svojho starého otca, ktorý mu zanechal krásny antikvariát a pri odpovediach mu pomáha nielen ryšavá rozprávajúca mačka, ale aj sympatická predsedníčka jeho triedy. V tejto knihe sa skrýva výnimočný príbeh pre všetkých milovníkov kníh, ktorí si kladú bežné knihomoľské otázky a radi rozmýšľajú nad ich odpoveďami. Je potrebné čítať veľké množstvo kníh? Treba hľadieť na kvalitu alebo na kvantitu? Prečo sú populárne braky a klasiku už nikto nečíta? Budú ma odsudzovať za to, že čítam len populárne novinky? Rintaró vám pri plnení svojich úloh v knižných labyrintoch na tieto otázky pomôže nájsť odpovede a možno vám dá aj nové podnety na premýšľanie. Spolu s ryšavou mačkou vás prevedie knižnými problémami a obklopí vás kopami kníh, takže pri čítaní sa budete určite cítiť veľmi komfortne. Je to nenáročné krátke dielo, ktoré zvládnete prečítať za pár hodín a určite vám po ňom zostane príjemný pocit a veľká chuť pustiť sa do mnohých nových príbehov.

Hovoriace mačky do každej domácnosti (Katarína, 29.1.2023) Odpovedať

vrelo odporúčam
Ako každý knihomoľ som sa nechala zlákať prostredím antikvariátu s vôňou starých kníh a z tejto atmosféry som žila celých 200 stránok. Robilo mi veľkú radosť môcť sa do tohto príbehu neustále vracať, počúvať rokmi osvedčené japonské múdra, triediť si v hlave myšlienky a jednoducho len tak odpočívať a nechať sa unášať riadkami. Naozaj veľmi odporúčam milovníkom vláčnych príbehov, ktorí si radi nájdu pár hodín na dobrodružstvo jedného stredoškoláka a jeho čarovnej mačky, ktorí s láskou preskúmajú zopár zabudnutých miest, a ktorí otvoria svoje srdiečka niečo novému.

Podstata čítania a zmysel kníh (Veronika Posová, 27.12.2022) Odpovedať

priemerná kniha
Rintaró smrťou starého otca stráca aj chuť do života. Jediné, čo ho ešte drží pri živote je zdedený antikvariát. Prestáva chodiť do školy a aj návštevy spolužiakov, ktorí majú o neho obavy, ho otravujú. Jedného dňa však do antikvariátu vstúpi hovoriaca mačka Tigrica, ktorá ho požiada o pomoc pri záchrane kníh. Cestujeme labyrintami, v ktorých vždy nájdeme nový poznatok o knihách, no spolu s Rintaróm nájdeme opäť radosť zo života. Stretávame sa s človekom, ktorý síce číta stovky kníh, no nevníma ich pravý význam. Jeho jediným zmyslom je čítať čo najviac. Čaká nás vedec, ktorý vynašiel urýchlené čítanie. Príbehy skracuje dovtedy, kým ich podstatu nevyjadrí jednou vetou. Je tu aj vydavateľ, ktorý vydáva iba knihy, ktoré zaručujú predaj. Stretávame však aj samotnú dušu knihy, s ktorou sme si pripomenuli, čomu nás knihy učia - empatii, súcitu, porozumeniu. Príbeh bolo na mňa trochu klišé. Problém som mala s rýchlosťou, ako príbeh plynul, na mňa to bolo veľmi rýchle. Čo sa týka mačky, ktorá nám v príbehu robila sprievodkyňu, zo začiatku mi liezla na nervy. Aj keď tvorí podstatu príbehu, jej vsuvky boli nedotiahnuté a pôsobila na mňa len ako kulisa. Miestami som mala pocit, že príbeh sa snaží byť novodobý knihomoľský Malý princ. Musím však vyzdvihnúť fakt, že v príbehu sa nachádzajú krásne a hlboké myšlienky. Keby sa autor viac vyhral s dejovou linkou, kniha by patrila medzi moje topky, pretože téma putovania labyrintom za knihomoľskými predsudkami znie veľmi sľubne. Ak milujete knihy, mačky a antikvariáty knihu by ste určite nemali obísť. Opisuje, čo na knihách milujeme, a čo vďaka nim nachádzame. Vždy keď vás prepadne čitateľská kríza môže byť pre vás voľbou, vďaka ktorej si pripomeniete, v čom spočíva skutočné čaro čítania - nezáleží na počte, rýchlosti, ani na tom, či čítate klasiku, ale skutočná podstata je v pocitoch, ktoré v nás čítanie vyvoláva. 3/5

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko nôh má vlk?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx