bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skOheň v srdciach

Vydavateľ: Tatran (Vydavateľstvo Tatran s.r.o.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:660
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 29.03.2023 02:55

Lepšia cena: 16,72 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 17,11 € (vrátane DPH)
Bežná cena:19,90 €
Ušetríte: 2,79 € (zľava 14%)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 12,95 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Oheň v srdciach

Historický román Zuzky Šulajovej vtiahne čitateľa do búrlivého obdobia našich dejín na prelome 18. a 19. storočia. Pred našimi očami ožíva toskánska Florencia, chorvátsky Grič, noblesná Viedeň a korunovačné mesto Prešporok. V mnohonárodnej rakúskej monarchii sa pod vplyvom francúzskej revolúcie začínajú šíriť národnooslobodzovacie myšlienky utláčaných slovanských národov. V tomto historickom rámci sa odvíja príbeh neobyčajnej ženy, krásnej a vzdelanej Katariny. Na viedenskom dvore ako cisárova chránenkyňa vzbudzuje vášne mnohých mužov, no úprimne miluje len jedného z nich. Zápal pre spoločnú vec a oheň vzájomnej lásky, ktoré im obom planú v srdciach, už nič na svete neuhasí.

................................

Po francúzskej revolúcii sa Európou šíria revolučné myšlienky, tróny sa otriasajú, utláčané národy hrdo zdvíhajú hlavy a požadujú právo na sebaurčenie, vlastnú reč a náboženskú slobodu. Aj v mnohonárodnej habsburskej ríši to vrie ako v kotle. Do politiky, ktorá bola odjakživa doménou mužov, nenápadne, no o to razantnejšie vstupuje krásna a múdra žena, odchovaná na ideáloch slobody a rovnosti. Pred osobným šťastím uprednostňuje národné záujmy. Muži jej padajú k nohám, panovníci načúvajú jej radám. Pôvabná a bystrá Rina mieša karty medzinárodnej politiky so šarmom, dôvtipom, v krásnych krinolínach, no aj v mužskom prezlečení ako dvojitá špiónka, ale aj ako žena činu, keď sa pokúsi oslobodiť odsúdených jakobínov z väzenia v Pešti, keď uteká pred tyranským manželom, bojuje o svoje deti, ošetruje ranených v prešporskom lazarete alebo bráni svoje mesto pred paľbou francúzskych diel.
Špiónka Katarina, sirota slovenského pôvodu, bola chánenkyňou, milenkou, družkou aj
manželkou. No to, po čom túži najviac, jej stále uniká medzi prstami. Stáť po boku milovaného muža sa zdá byť nemožné.
Katarina vyhrala už nemálo bojov, no boj o vlastné šťastie je pre ňu ten najťažší.

Detaily o knihe

Názov: Oheň v srdciach

Objednávací kód NA631146

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Vynikajúci historický román (Katarína Krupeľáková, 15.10.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Knihu som hltala od prvej strany. Príbeh sa čítal akoby sám. Hoci je to rozsiahle dielo, prečítala som ho rýchlo, keďže som chcela vedieť, ako to nakoniec dopadne. Kniha je plná nečakaných zvratov. Nechýbajú intrigy, zrada, tajomno, dráma, ale aj láska a romantika. Za mňa 5 hviezdičiek z 5. Jednoznačne odporúčam!

Spoznaj svoju históriu (Martina Fraňová, 20.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Páni, toto bola jazda! Na knihách od Zuzky Šulajovej som vyrastala a bola som veľmi zvedavá, čo môžem očakávať od knihy, ktorá je venovaná už staršiemu publiku. Oheň v srdciach by som označila ako môj prvý ženský (samozrejme aj páni si môžu knihu prečítať) historický román. A dopadlo to nad očakávania. Som rada, že som sa konečne čo-to dozvedela o našej histórii. Úprimne, toto obdobie ma vždy veľmi nudilo a viac som sa chcela venovať iným krajinám. 18. a 19. storočie za vlády Habsburgovcov na mňa naozaj spravilo dojem. Život tam určite nebol ľahký, hlavne čo sa týkalo žien. A tu sa dostáva na scénu naša hlavná hrdina Rina. Rina bola silná, nebojácna žena, ktorá bojovala za lepšiu vec a aby dosiahla svoj cieľ, nebála sa použiť všetky dostupné prostriedky. Samozrejme, nebola bezchybná a práve preto bola taká presvedčivá. Keby som mala porovnať postavy na začiatku knihy a na konci, neverila by som, že sa jedná o tých istých ľudí. Postavy si prešli neuveriteľným peklom, niekedy siahli až na samé dno, ale stále išli ďalej. Pri čítaní som prežívala asi všetky možné emócie. Od radosti, smútku, znechutenia až po napätie a strach. Dej bol naozaj prepracovaný, veď samotná autorka knihu písala až 5 rokov. Autorke sa podarilo opísať skoro každý historický detail, vierohodne popísala každú postavu a tie fiktívne? Po nejakom čase som ani nevedela, kto je vymyslený a kto v skutočnosti žil. Na knihe vidíte Zuzkinu tvrdú prácu, z ktorej vzišiel naozaj kvalitný román. V knihe nájdete skoro všetko - romantiku, intrigy, politiku, boje a veľký kus našej histórie. Nie je tam ničoho veľa, všetky zložky sa dopĺňajú a spolu tvoria naozaj skvelý čitateľský zážitok.

Táto kniha je pohladenie na duši (Michaela, 5.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Zuzka je mojou obľúbenou autorkou a opäť dokázala, že to proste VIE. Kniha záujme naozaj každého. Nechýba v nej romantika, zápletky, napätosť ani emócie ako smútok a radosť. Obdivujem, ako krásne dokázala autorka zapojiť históriu.

Pre mňa majstrovské dielo! (Michaela Zamari, 2.2.2021) Odpovedať

vrelo odporúčam
"Cítila jeho horúce bozky na miestach, ktorých sa nikdy nedotkol..." - jedna z mnohých viet, ktoré som hltala s rozžiarenými očami. Priznám sa aj bez mučenia, nie som nadšenec veľkého množstva historických zmienok v románe, beletrii, ale ako čitateľ a autor som sa tešila, že si večer po práci ľahnem ku knihe a žačítam sa. Zvedavosť sa nevedela dočkať, ako bude príbeh pokračovať a šteklenie v žalúdku sa dostavilo pri každej scéne, kde to medzi hlavnými postavami iskrilo. Toto sa Zuzke podarilo, takýto vplyv na mňa mala! Ide o riadneho tučka a moja hlava nezvládala poňať toľko historických mien, no už v prvej pätine som vedela, že je to majstrovsky napísané a prepletené. Čakala som klasickú romantiku, ale Zuzka neskutočne vykreslila iskrenie, vášeň a hlboké city medzi hl. postavami. Nepoviem meno hl.hrdinu, nech si postupné odkrývanie užijete rovnako ako ja. Pre mňa jedno z TOP vykreslení lásky, ľúbostného vzťahu. Jediné, čo som naozaj nečakala, boli drsnejšie scény, priam brutálne, a erotika. Opisy mučenia mi zmývali úsmev, no k deju patrili. Naopak erotika ma prekvapila v dobrom, priam som bola nadšená, ale to asi nikoho nešokuje, keď pozná moju tvorbu. Zuzka ju napísala vkusne, dráždivo, elegantne, vášnivo... v skratke - brilantne. A niektoré rozhovory boli také krásne, že kým jeden druhému viseli na perách, ja som visela na nich oboch. "Rina naňho len nemo hľadela. Vedela, že tohto muža miluje, ale myslela si, že viac sa už nedá. Teraz zistila, že sa dá." - a nebola jediná. Mohla by som tu písať lytánie, veď ide o 658 strán a príbeh nestagnuje ani v jednej kapitole, ale čítaním mojich dlhosiahlych dojmov by ste stratili čas, ktorý môžete rovno investovať do tohto pokladu. Vzhľadom k rozsahu som ho konzumovala pomaly, takmer dva týždne, no miestami dôklade a vychutnávala som si ho. Prirovnala by som to k seriálu. Kým niekto pozeral TV, ja som si každý deň dopriala dávku tohto príbehu príbehu plného búrlivých vzťahov, zvratov, emócií, lásky aj intríg,... nádherná všehochuť s pridanou hodnotou - reálnou históriou na pozadí. Zuzka knihu písala niekoľko rokov a tá obrovská drina je z nej cítiť. Ako som spomínala v stories tu na IG, pridanej bezprostredne po dočítaní, nemám rada zaostalé výroky v štýle, že sk autori sa nemôžu rovnať zahraničným, ale viete čo? Výnimočne súhlasím, pretože táto kniha je tak famózne napísaná, že mnohé zahraničné by sa mohli ísť hanbiť do kúta. Možno aj preto by sa k talentovanej autorke hodil úryvok z jej vlastnej tvorby - "Neprijal to... Prečo... prečo je taký skromný ten, kto nemusí, a tí, čo nemajú byť na čo pyšní, sa hrdo búšia do hrudí?" Ja Zuzke ďakujem za veľmi výnimočný zážitok.

Drho mi bude kniha rezonovať v pamäti (luckylady.stories, 1.2.2021) Odpovedať

vrelo odporúčam
Na Zuzku Šulajovú mám slabosť od tínedžerských čias, keď som vyrastala na jej Džínsových denníkoch a aj ona ma priviedla k čítaniu dievčenských romantík. A preto som chcela aj jej túto novinku, napriek tomu, že tento žáner moc nečítam a aj v tvorbe Zuzky je to premiéra. Historický román? 660 strán? Hovorím si, tak toto asi nebude úplne pre mňa, ale v kútiku duše som stále dúfala, že nemôže to byť zlé, veď je to Zuzka! A teda predčila všetky moje (ne)očakávania. Strašne silný štýl písania. Je cítiť, že autorka je vypísaná, že už má niečo za sebou, formuluje a skladá vety tak, že vám dokáže aj ťažký fakt podať zrozumiteľne. Kniha sa mi napriek malým písmenkám, a veľkému formátu strán čítala veľmi dobre a bavilo ma to čítať. Veľmi oceňujem zoznam postáv na začiatku knihy, často som sa k nemu popri čítaní vracala, keď som chcela vedieť, ktoré postavy sú reálne, a ktoré nie a následne som si ich potom aj googlila. Páči sa mi celé skonštruovanie kapitoliek, predely, to ako sa dej odohrával na viacerých miestach, vo viacerých rokoch, a všetko to dávalo zmysel. Keďže dej tejto knihy sa odvíja podľa skutočných udalostí, a do tejto doby zasadila autorka hlavné postavy a niektoré ďalšie, tak príbeh pôsobil neskutočne realisticky. Obdivujem, ako aj vôbec dokázala zosúladiť realitu a fikciu, aby fiktívne hlavné postavy boli naozaj hlavnými postavami napriek realite. Tým pádom si autorka musela naštudovať neskutočne veľa faktov, históriu, to je kvantum štúdia a práce za touto knihou a ja skladám autorke za to klobúk. Mne by sa to teda vôbec nechcelo, a strašne sa mi páči, ako nám to dokázala prostredníctvom toho románu a dejovej línie krásne všetko vysvetliť, aká bola v 17-18. storočí doba, politika, mocenské boje, vojny, špiónske machinácie, manipulácia a pod. Ja som mala dosť veľké medzery v týchto historických rokoch, vynárajú sa mi len tie dôležité postavy, ako Habsburgovci, Mária Antoinetta (o ktorej jedinej som čo, to čítala), Mária Terézia, Napoleon Bonaparte. Ale viac nič, a vďaka románu som sa dozvedela o ďalších postavách, ktoré boli naozaj dôležité a zohrali veľkú rolu. V niektorých častiach som musela mať silný žalúdok, napr. pri poprave a pod., autorka to tak nesmierne opísala do detailov, že mala som, čo robiť, aby som to dočítala, a až som sa prichytila pri tom, že sa tam deje naozaj príliš veľa krutostí a zlých vecí a nechcelo sa mi potom do toho čítania. A ešte, keď som si uvedomila, že sa to reálne stalo, tak mi to bolo tak strašne ľúto. Voľakedy sa diali strašné neprávosti, dejú sa aj teraz, ale... Strašne som si pri tejto knihe uvedomila, že demokracia a sloboda, právo a vyslovenie názoru, vzdelanie ľudu nie je samozrejmosť. Hlavne v minulosti nebola, a za toto všetko museli naši predkovia bojovať a častokrát zaplatiť vlastným životom. Zo začiatku som bola z knihy úplne unesená, prvých 200 strán som bola úplne šťastná pri čítaní, pretože tá romantická linka bola absolútne dokonalá. Vôbec som nečakala, že bude takáto skvelá, ako bola, bola tam chémia, iskry. U Zuzky som ešte erotické a milostné scény nečítala, ale popasovala sa s nimi skvele, bol tam náboj a všetko, čo tam malo byť. Napriek tomu, že tam bolo celkovo dosť veľa postáv, čo je pochopiteľné, pretože dej sa tiahne niekoľkými rokmi a je dynamický, mení sa, tak som vôbec nemala v nich chaos, pretože autorka sa každej dostatočne povenovala a vykreslila jeho charakter. Absolútne som neznášala postavu Františka I.! Za to, musím neskutočne pozdvihnúť Karola, ktorý bol tak skvelý človek. To, čo on všetko dokázal, to bolo niečo úžasné, pričom to bola reálne postava. Páčili sa mi aj hlavné postavy, Rina bola tak strašne silná postava, neskutočná odvaha, nebojácnosť, duchaprítomnosť, inteligencia. To, čo ona všetko si musela vytrpeť a zažiť, ja už by som teda určite bola dávno mŕtva. To isté hlavný hrdina. Autorka im naložila kvalitne, a divím sa, že to vôbec uniesli. Už som si aj často hovorila, že tak toto si mohla už autorka odpustiť. :( Chcem ešte veľmi pozdvihnúť v rámci štýlu písania, ako autorka sa dokázala prevteliť do tej doby a používať výrazy, skladbu viet, jednotlivú komunikáciu medzi postavami tak, aby korešpondovala s komunikáciou v tom storočí. Opisy boli tiež veľmi dobré, všetko som si vedela krásne predstaviť, nikdy nezabudnem na búrkové mraky v očiach Riny. :) Vymyslela to dokonale, príbeh bol vyšperkovaný, a toto je jedno majstrovské dielo. Túto knihu som musela spracovávať, a ešte dlho bude vo mne rezonovať a myslím, že už na ňu nikdy nezabudnem. Jednoznačne odporúčam, hlavne pokiaľ ste nadšenci do historických románov.

Skvelý príbeh (Kristy.Books, 20.11.2020) Odpovedať

vrelo odporúčam
Zuzka je jednou z mojich najobľúbenejších autoriek a vždy sa veľmi teším na jej nové knihy. Po niekoľkých YA knihách a detektívke teraz prichádza s historickým románom zo slovanských dejín na prelome 18. a 19.storočia, v ktorom nechýba vášnivá láska, veľká odvaha a bojovnosť, šokujúce odhalenia, intrigy, bolesť a nebezpečenstvo. Obdivujem každého, kto sa pustí do písania takejto knihy, vyžaduje si to veľmi veľa štúdia, zbieranie materiálov a overovania faktov, aby sa podarilo dosiahnuť autenticitu príbehu. Každému, kto tvrdí, že naša história je nudná, by som dala prečítať takýto príbeh a rýchlo by zistil, že opak je pravdou. Osobnosti, o ktorých som sa učila na hodinách dejepisu mi doslova ožili pred očami. Čo vám bude hovoriť, bola to proste pecka, od Zuzky som ani nič iné nečakala. Skvele dokázala priblížiť atmosféru doby, či už cez zmýšľanie postáv, spôsob ich vyjadrovania či opisy prostredia, módy, zvykov a tradícií. Romantická dejová linka bola vyvážená s politikou a históriou. Tiež sa mi páčilo, ako autorka dokázala príbeh podať z pohľadu viacerých postáv bez toho, aby to pôsobilo rušivo. Mohli sme nahliadnuť do života v kráľovských kruhoch, v chudobných vrstvách i na bojisku. Nálady a emócie sa u mňa striedali ako na bežiacom páse – bála som sa, modlila sa, aby všetko dobre dopadlo, plakala, niekedy mi doslova pukalo srdce, nadávala, krútila hlavou nad hlúposťou a sebectvom niektorých ľudí, užívala si romantiku. Na rozdiel od jej predchádzajúcich kníh sú v tejto novinke aj drsnejšie momenty a milostné scény, na čo u nej nie som zvyknutá, ale zvládla ich naozaj dobre. Je to síce poriadna bichľa, ale nenechajte sa tým odradiť, inak prídete o úžasný a emóciami nabitý príbeh, ktorý vám ukáže, pre čo všetko sa dokáže rozhorieť oheň v srdciach. Už dávno som sa nestretla s takou odvážnou a silnou hrdinkou ako je Rina. Od detstva bola vychovávaná s určitým cieľom a vždy uprednostňovala potreby ostatných pred svojimi...až kým do jej života nevstúpila láska. V príbehu sledujeme jej prerod z dievčatka na zrelú ženu. Život jej pod nohy neustále hádzal nejaké polená, ale ona ich zakaždým prekročila so zdvihnutou hlavou, aj keď už mlela z posledného. Obdivujem ju za to, čím všetkým si prešla, ja by som to asi nezvládla. Neskutočne som jej priala, aby už mohla byť so svojou láskou a všetko som s ňou prežívala, miestami som mala pocit, akoby som sa doslova preniesla do príbehu a všetko zažívala na vlastnej koži. Nádherná obálka (ale aj vnútro knihy) dodáva celému príbehu ešte viac pompéznosti a elegancie. Bola som maximálne spokojná a Oheň v srdciach bude vo mne ešte dlho rezonovať. Určite vám ho odporúčam.
Všetky komentáre (6)

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je päť krát dva?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx