bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe iBux.skKroniky Amberu 1-10

Vydavateľ:Tatran
Jazyk: slovenský
Počet strán:1400
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 13.12.2018 02:42

Lepšia cena: 77,22 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 79,20 € (vrátane DPH)
Bežná cena:99,- €
Ušetríte: 19,80 € (zľava 20%)
Lepšia cena
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Kroniky Amberu 1-10

Nezvycˇajna´ Urban Fantasy v drsnom sˇty´le a ostrom to´ne. Zelaznyho pri´beh v mnohom pripomi´na detekti´vku. Vecne´ kra´tke vety zˇenu´ dej dopredu a vna´sˇaju´ napa¨tie na kazˇdu´ stranu. Pri´tˇazˇliva´ komunika´cia cez hracie karty deformuje realitu a premyslena´ hra na priatelˇov a nepriatelˇov, kedˇ si Corwin na nicˇ nespomi´na, vtˇahuje cˇitatelˇa do nove´ho fantazijne´ho sveta.
Histo´ria sta´rocˇi´ v kocke je vzˇdy o tom istom: vecˇny´ boj o miesto na tro´ne. Aj vo svete fantasy su´ bezcharakterni´ zloduchovia, ktori´ chcu´ okradnu´tˇ za´konity´ch nasledovni´kov o ich pra´vo vla´dnutˇ, milovatˇ a matˇ priatelˇov. V boji o moc su´ pri´pustne´ vsˇetky prostriedky, nevyni´maju´c vrazˇdy, krive´ obvinenia a atenta´ty, len aby protivni´ka odstavili.
Kroniky Amberu su´ za´zracˇna´ sa´ga. Amber je skutocˇne´ kra´lˇovstvo, Zem len tienˇ, teda paralelny´ svet. Ambersky´ princ Corwin sa ocitne na Zemi vinou zrady svojich su´rodencov, ktori´ vedu´ bratovrazˇedny´ boj o moc a vplyv. Cely´ pri´beh je dejovo na´rocˇny´, bohaty´ na zvraty, mysticky´ a za´rovenˇ realisticky´. Vplyv Kroni´k Amberu na svetovu´ literatu´ru je porovnatelˇny´ s vplyvom Pa´na prstenˇov – je rovnako nesmierne poeticky´ a napi´navy´.

V prvej pentalógii je hlavným hrdinom amberský princ Corwin, ktorý sa prebudí v nemocnici na Zemi a nevie, kto je a kde sa nachádza. Pri autonehode utrpel stratu pamäti, no našťastie stretne brata Randoma, ktorý mu otvorí cestu do Tieňov. Cez Vzor pod hladinou mora sa dostane do Amberu a zrazu si na všetko spomenie. Postupne odhaľuje, ako rôzne skupiny jeho kráľovských súrodencov kujú úklady a bojujú proti sebe, aby získali trón. Na korunovácii brata Erica príde Corwin o zrak a skončí vo väzení, odkiaľ ho vyslobodí čarodejník Dworkin. Po obnovení schopnosti vidieť sa zapojí do boja na obranu Amberu proti netvorom z čiernej cesty, v ktorom padne kráľ Eric, odhalí intrigy ďalšieho brata a pomôže na trón Randomovi. Počas týchto dobrodružstiev sa zapletie s Darou a tá mu porodí syna Merlina, ktorému Corwin už ako dospelému celý tento príbeh vyrozpráva.
Osudy potomkov vla´dcu Oberona sa dˇalej komplikuju´, zrada, nena´vistˇ a intrigy, boj o moc a pomsta nadobu´daju´ na intenzite.V urputnom boji nicˇia vsˇetko, len aby si cˇo najva¨cˇsˇmi ubli´zˇili. Pri´behy rozpra´va Corwinov syn Merlin predurcˇeny´ na za´chranu Amberu. Kedˇzˇe jeho matkou je Dara z Dvorov Chaosu, Merlin stoji´ pred tˇazˇkou dilemou, cˇi sa prida´ na stranu poriadku, alebo chaosu, cˇo len zvysˇuje napa¨tie pri´behu. Merlin, ako je zvykom v jeho rodine, stra´vil isty´ cˇas v tienˇovej Zemi, kde sa vypracoval na pocˇi´tacˇove´ho experta. Jeho za´zˇitky su´ cˇasto zo sveta science-fiction, kedˇzˇe podstatnu´ u´lohu zohra´va pocˇi´tacˇ, ktory´ sa´m vymyslel.
Pokracˇovanie sa´gy prekvapi´ novy´mi na´padmi, v ktory´ch autor spa´ja prvky sci-fi s fantasy. Predstavte si programa´tora v obleku, ako diskutuje so sfingou o komplikovanej ha´danke, pomocou superpocˇi´tacˇa cestuje medzi svetmi a na ruke ma´ zˇivu´ retˇaz. Ak si teraz mysli´te, zˇe va´s autor nemo^zˇe uzˇ nicˇi´m prekvapitˇ, ste na velˇkom omyle. Znalci nenadarmo povazˇuju´ Kroniky Amberu za kultove´ dielo fantasy.
Cyklus desiatich diel o fikti´vnom svete Amber opra´vnene mozˇno nazvatˇ vrcholny´m dielom a dnes uzˇ aj najlepsˇou klasikou v zˇa´nri fantasy literatu´ry. Kra´lˇovski´ potomkovia, ktory´m zˇiadne intrigy nie su´ cudzie, zva´dzaju´ nelˇu´tostne´ boje o tro´n Amberu. Pri´tˇazˇlivy´ magicky´ svet temnej mystiky na´s ohu´ri novy´mi zvratmi, odhaleny´mi tajomstvami aj poetickou romantikou.

Detaily o knihe

Názov: Kroniky Amberu 1-10

Objednávací kód NH605830

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je dva krát deväť?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVD