bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKrvavý pomaranč

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 21.02.2024 02:52

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 9,- €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Krvavý pomaranč

Alison má všetko. Milujúceho, aj keď trochu suchopárneho manžela, rozkošnú šesťročnú dcérku a kariéru advokátky na vzostupe – práve dostala svoj prvý prípad vraždy. Lenže nič nie je také, ako to navonok vyzerá.

Už len jednu noc. Potom s ním skončím.

Alison priveľa pracuje, priveľa pije a zanedbáva svoju rodinu. Má vášnivý románik s kolegom, ktorého záľuba posúvať hranice je občas nad jej sily.

Urobila som to. Zabila som ho. Mala by som zhniť vo väzení.

Klientka jej prvého prípadu vraždy Madeleine nepopiera, že dobodala svojho manžela na smrť, a chce sa priznať. Lenže niečo na jej príbehu nesedí. Pri príprave obhajoby Alison nachádza isté paralely medzi svojím a Madeleininým životom. Záchrana tejto ženy môže byť prvým krokom k tomu, aby zachránila aj sama seba.

Sledujem ťa. Viem, čo robíš.

Niekto pozná jej tajomstvá. Niekto chce, aby zaplatila za všetko, čo urobila aj čo neurobila. A nemieni s tým prestať, kým Alison všetko nestratí.

Z anglického originálu Blood Orange (Wildfire, Grand Central Publishing, London 2019) preložila Beata Horná.

Dostupné verzie titulu

Krvavý pomaranč Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Krvavý pomaranč

Originálny názov: Blood Orange

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Čitateľské recenzie

Hodnotenie čitateľov

Krvavý pomaranč (Dominik, 6.4.2019) Odpovedať

Osobne mám veľmi rád, hovoriac o krimi príbehu, ak autor prepája určitý prípad aj s líniou vyšetrovateľa, ktorý má tiež svoj vlastný príbeh a vlastný osobný život. V prípade Krvavého pomaranča je línia vyšetrovateľky, respektíve v tomto prípade advokátky Alison, priam ústredná. Niekedy máte dokonca pocit, že sa príbeh dostáva do úzadia, a kniha sa zameriava skôr na jej osobný život. Treba ale povedať, že aj ten zohráva v románe dôležitú rolu. Autorka sa veľmi rada zahráva s vašou mysľou a pozornosťou. Upriami ju napríklad na zanedbateľný detail a vám doslova ubznikne to podstatné. Autorka hlavnú hrdinku vykresľuje ako ženu, ktorá má problémy s alkoholom, a hoci ju doma čaká manžel a malá dcéra, vzápätí ju autorka zobrazuje pri sexe s kolegom. Aj práve preto poukazuje Harriet Tyceová na to, ako hlboko môže človek klesnúť, a tiež na to, čo ho k takému správaniu priviedlo. Ak by som to mal zhrnúť, Krvavý pomaranč výrazne neohúri, ani nesklame. Vnímam ho skôr ako príjemné oddychové čítanie, ktoré vás prinúti zamyslieť sa a uvažovať o páchateľovi. Z môjho pohľadu by sa ale autorka potrebovala viac zamerať na pútavosť a akciu. Pozitívom ostáva, že sa bude Harriet Tyceová počas celej knihy hrať s vašou mysľou a vy si až do konca nebudete istí, kto za to všetko môže.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je päť plus štyri?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Najprv si zapálite cigaretu, vtiahnete do seba dym a vyfúknete ho k stropu. Pri prvom vdýchnutí sa vám dym zachytí v hrdle, potom prenikne do pľúc a rozpustí sa v krvnom obehu. Cigaretu položíte do popolníka a začnete pripravovať scénu. Kľaknete si na pohovku a pripevníte lano o policu. Dym sa vám plazí po tvári a štípe vás v očiach.
Potom omotáte okolo lana hodvábnu šatku, aby nebolo také drsné, a potiahnete raz, dvakrát. Musíte sa presvedčiť, či je bezpečné. Už ste to predtým robili. Skúšali ste to, nacvičovali. Merali do dokonalej kalibrácie. Len potiaľ, ani o kúsok ďalej. Nechcete pád. Chcete len malú smrť.
Obrazovka je nastavená, stačí stlačiť gombík a film, ktorý ste si vybrali, sa spustí.
A posledná rekvizita, pomaranč, čo leží na tanieri. Vezmete nôž, ostrý, s drevenou rukoväťou a so škvrnitou oceľovou čepeľou, a zapichnete ho do pomaranča. Polovica, štvrtina. Osmina. Oranžová šupka, biela dužina, červená šťava stekajúca po čepeli, farebné spektrum zapadajúceho slnka.
To všetko sú dekorácie, ktoré potrebujete. Pruh cigaretového dymu stúpa k stropu, postavy tancujú na obrazovke pred vašimi očami. Mäkkosť hodvábu na drsnom lane. Búšenie srdca v ušiach, keď to konečne prichádza, kyslá chuť citrusu na jazyku, aby vás odtiaľ stiahla späť, až po bod, odkiaľ niet návratu.
Zakaždým to funguje. Viete, že ste v bezpečí, osamote.
Za zavretými dverami, len vy a to úžasné vyvrcholenie, ktoré čoskoro príde.
Už len zopár úderov srdca.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx