bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skHra na mačku a myš

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Séria:Helen Grace (6.diel)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 13.07.2024 02:54

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 9,70 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Hra na mačku a myš

ALFRÉD SWAN číta z knihy HRA NA MAČKU A MYŠ:

Hlavná vyšetrovateľka Helen Graceová sa celý život ukrývala – za policajný preukaz, za povesť jednej z najšikovnejších policajtiek v krajine, za dokonalú fasádu neomylnej profesionálky. Až kým sa po falošnom obvinení neocitla v radoch odsúdených. Dni v hollowayskom väzení sú krátke, noci dlhé. Za každým rohom číha smrteľné nebezpečenstvo. Trestankyne nemajú bývalé policajtky v láske, najmä ak nejednu z nich dostala za mreže práve Helen. Na tom sa nič nezmení, ani keď v cele nájdu zohavené telo.
Helen vie, že musí vypátrať surového vraha, pretože inak môže byť ďalšia v poradí. Na mieste, kde nikto neverí v spravodlivosť, sa každý musí starať sám o seba.

Z anglického originálu Hide and Seek (Michael Joseph an imprint of Penguin Books, London 2016) preložil Matúš Kyčina.

Dostupné verzie titulu

Hra na mačku a myš Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Hra na mačku a myš

Originálny názov: Hide and Seek

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Čitateľské recenzie

Hodnotenie čitateľov

Napínavé čítanie (Martina | neoverený nákup, 30.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
M. J. Arlidge opäť prichádza s napínavou detektívkou. Hra na mačku a myš je šiesty diel série kníh s policajnou vyšetrovateľkou Helen Graceovou, ktorá sa tentoraz neprávom ocitá vo väzení. Po obvinení z niekoľkých vrážd musí dokázať svoju nevinu spoza mreží, avšak ako policajtka to medzi spoluväzenkyňami nemá vôbec jednoduché. Situácia sa ešte komplikuje – vo väzení začína vyčíňať sériový vrah. Helen sa snaží odhaliť ho skôr, ako by sa jeho obeťou mala stať aj ona – vo väzení sa pred vrahom niet kam ukryť... K tejto knihe som bola trochu skeptická, myslela som si, že ma nebude baviť tak ako tie predošlé, keďže takmer celá sa odohráva v ženskej väznici. Po jej prečítaní som však bola milo prekvapená. Nielenže sa mi príbeh páčil, ale Hra na mačku a myš je po knihe Nelej olej na oheň zatiaľ mojou druhou najobľúbenejšou zo série (siedmu a ôsmu som ešte nečítala). Predošlé knihy majú viac-menej rovnaký scenár, takže práve zmenu prostredia považujem za veľké plus. Postavy z väznice sú zaujímavé a postupne sa dozvedáme ich životné príbehy a prečo sú odsúdené. Dej sa však odohráva aj mimo múrov väznice, opäť sa stretávame s nepríjemnou novinárkou Emiliou Garanitovou, ale aj vyšetrovateľkou Charlie Brooksovou, ktorá ako jediná verí v Heleninu nevinu a snaží sa jej pomôcť odhaliť skutočného vraha a očistiť meno. Arlidge pracoval niekoľko rokov ako televízny scenárista a to sa prejavuje aj na jeho štýle. Ako aj v ostatných jeho knihách, kapitoly sú krátke, niektoré majú dokonca len jednu stranu. Príbeh nie je opísaný len z pohľadu Helen, ale aj ostatných postáv, takže striedaním takýchto kapitol autor dokáže dokonale navodiť napínavú atmosféru. Kniha sa nedá pustiť z rúk, až kým ju celú neprečítate – a garantujem, že to bude veľmi rýchlo. Sériu s Helen Graceovou odporúčam čítať v poradí, v akom knihy vyšli – hoci každá má iný príbeh, Hra na mačku a myš priamo nadväzuje na piaty diel Keď čert nespí, v každej knihe sa tiež dozvedáme niečo zo súkromia postáv, takže je lepšie čítať postupne. Ja osobne som si túto sériu veľmi obľúbila a už sa teším na ďalšie príbehy s Helen.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je deväť mínus šesť?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

S hrôzou si uvedomila, že pravidelné dýchanie, ktoré počuje, nevychádza z nej.
Niekto sedel na opačnom konci postele. Zavrela oči, akoby sa to tým dalo zahnať, no dýchanie neprestávalo. Nádych, výdych, nádych, výdych. Chcela vykríknuť, ale nevydral sa z nej ani ston. Pochopila, že v najbližších minútach sa rozhodne o jej živote a smrti.
Bude robiť mŕtveho chrobáka, čím získa trocha času. Pomrvila sa, akoby iba spala, a strčila pod seba pravú ruku. Pomaličky sa blížila na miesto pod vankúšom, kde mala schovaný podomácky vyrobený nožík zo žiletky s rúčkou zo zubnej kefky. Už viackrát jej zachránil život a tým vďačnejšie sa teraz za ním naťahovala.
Ibaže nožík tam nebol.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx