bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skČakanie na Bojanglesa

Vydavateľ: ODEON (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 25.09.2022 02:48

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 6,90 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Čakanie na Bojanglesa

Pred užasnutými očami malého syna tancujú Ocko a Mama na pieseň Niny Simonovej Mr. Bojangles. Ich láska je čarovná, závratná, je to nikdy sa nekončiaci sviatok. U nich doma niet miesta pre iné ako pre radosť, fantáziu, iskrivý humor, slobodnú fantáziu a priateľov.

Prvé husle tu hrá nevypočítateľná a neskrotná matka. Neprestajne, priam magicky vťahuje svojich blízkych do víru poézie a snov.

Až raz zájde priďaleko. Otec so synom urobia všetko pre to, aby zabránili neodvratnému, aby ich večný sviatok mohol stoj čo stoj pokračovať. Sú schopní akýchkoľvek obetí, aby sa nikdy nepominul. Bude to však stačiť?

Bláznivá láska sotva niekedy našla taký nádherný príbeh.

 

Dostupné verzie titulu

Čakanie na Bojanglesa Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Čakanie na Bojanglesa

Originálny názov: En Attendant Bojangles

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Čitateľské recenzie

Hodnotenie čitateľov

Netradičná perla (Monika, 25.5.2017) Odpovedať

Keďže ide o novelu, napínavý a vypointovaný dej v knihe hľadať nebudeme. Predstavte si ju skôr javisko intenzívne osvetlené žiarou reflektorov, na ktorom sú len tri postavy – mama, otec a syn. Riešením všetkého je tanec, hudba, drinky, návštevy rovnako výnimočných priateľov či občasný odchod do letného sídla v Španielsku. Takýto extravagantný život ale nemôže trvať večne - no z toho vznikne príbeh lásky, aký dokáže vykúzliť iba literatúra. Čakanie na Bojanglesa nie je kniha, ktorá by mala ambíciu dobývať topky v kníhkupectvách, nie je provokujúca, kontroverzná, ani sa nečíta ľahko ako jednohubka. Bude ale výborným čítaním pre tých, ktorí nejdú po komercii a v záplave rýchlokvasených hviezdičiek hľadajú netradičné perly.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je šesť plus štyri?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Rodičia vždy a všade tancovali. V noci s priateľmi, ráno a popoludní len vo dvojici. Občas som si zatancoval s nimi. Vykrúcali naozaj ne¬uveriteľné figúry, prevracali všetko, čo im prišlo do cesty, otec vyhadzoval matku do vzduchu, zadrapoval sa do nej nechtami po piruete, niekedy aj po dvoch, ba i po troch piruetách. Prehadzoval si ju pomedzi nohy, nechal ju poletovať a vrtieť sa okolo neho ako veterník, a keď ju nechtiac celkom pustil z rúk, Mama sa ocitla zadkom na zemi, so šatami rozostretými vôkol seba ako tanierik pod šálkou. Vždy si na tanec pripravovali šialené koktaily s parazólikmi, olivami, lyžičkami a batériou fliaš. Na komode v salóne pred velikánskou čiernobielou fotografiou Mamy skáčucej vo večerných šatách do bazéna bol krásny starý gramofón, na ktorom sa vždy točila vinylová platňa Niny Simonovej s tou istou piesňou: Mister Bojangles. Bola to jediná platňa, ktorá mala právo krútiť sa na prístroji, ostatná hudba sa musela uspokojiť s modernejšou a trocha ošúchanou hi¬ fi súpravou. Táto hudba bola skutočne šialená, smutná i veselá zároveň, a matku uvádzala zakaždým do rovnakého vytrženia. Hrala dlho, no zastavila sa vždy pri¬skoro, a matka volala, temperamentne tlieskajúc dlaňami: Dajme tam znova Bojanglesa!
Potom bolo treba rukou uchopiť rameno gramofónu a do drážky platne vložiť diamantovú ihlu. Iba diamant mohol vymámiť takú hudbu.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx