bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKeď láska zabíja

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 09.12.2023 02:49

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 6,90 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Keď láska zabíja

Denisu Jungovú zasiahla manželova nevera ako prudká živelná pohroma. So slovami – keď si myslíš, že život bezo mňa bude lepší, tak to skús – vyhodí Ivana nekompromisne z ich luxusného bytu. Následky ich rozchodu však nepredvídala. Iba ona sama vie, že silu len predstierala.
Ivan opustil rodinu a presťahoval sa k milenke Simone do malého bytu na sídlisku. Rozhodol sa od základov zmeniť svoj ustálený život, a tak sa hneď po rozvode znovu oženil. Lenže čaro tajnej lásky raz-dva spľaslo a opojenie mladou ženou vyprchalo. Ivan čoraz častejšie vyhľadáva bývalú manželku a stáva sa z neho pozorný otec. Simona to cíti. Trojlístok šťastie nenosí, pripomína si priateľkine slová, a rozhodne sa svoj vzťah brániť. Bojí sa, že Ivana stratí a raz sa vráti k Denise. Simoninu neistotu zvýši aj nečakaný zásah dominantnej svokry. Zdá sa, že jedinou nádejou ženy, ktorá si nepoznala rodičov, je získať si Ivanove deti. Simona verí, že takto preváži pomyselnú misku váh na svoju stranu. Do osudovej hry však nečakane vstúpi ďalšia žena...

Dostupné verzie titulu

Keď láska zabíja Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Keď láska zabíja

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Adriana Macháčová - Keď láska zabíja (Monika J., 27.1.2019) Odpovedať

príjemné čítanie
Tento titul (ja som čítala paperback) som si plánovala kúpiť už dlhšiu dobu, zaujal ma totižto jej obsah. Avšak po jeho prečítaní mám z neho dosť zmiešané pocity. Dej na začiatku knihy na mňa pôsobil dosť chaoticky, autorka naraz opisuje vzťah Ivana so Simonou a súčasne s Denisou. Spočiatku sa mi dosť ťažko sledoval celý pribeh, aj keď po prvých kapitolách to už išlo hladšie a nebol problém "ísť s dejom". Ďalej mi vadila postava Simony, na autorkinom mieste by som tam nedávala dievčinu, ktorá nepoznala svoju rodinu a svoje detstvo strávila v deckom domove. Možno by som poprípade vymenila postavy Simony a Denisy. Simona v knihe prežíva jednu katastrofu za druhou, nestačí, že nikdy nepoznala svoju mamu a otca, ale nevyšiel jej ani vzťah s mužom, ktorého mala rada, dokonca kvôli nej o Ivana tak napokon prišli obe ženy. Neustále sa cítila menejcenná, nemilovaná, pochybovala o sebe ako o človeku a to ju vlastne doháňalo k tomu, čo všetko v mene záchrany svojho vzťahu s Ivanom porobila. Celé mi to pripadalo tak, že tým, že je z deckého domova, nemá právo ani na lásku ani na šťastie v živote. Pritom to tak vôbec nie je. Nepáčilo sa mi to. Po prvých kapitolách sa už kniha čítala lepšie, bolo to pútavé čítanie, no na konci nastal opäť zvrat, ktorý ma dosť šokoval. Netušila som, že názov knihy bude doslovný a identický s rozuzlením príbehu. Ivanova smrť mi prišla v tomto prípade zbytočná a veľmi radikálna. Určite by sa to dalo vyriešiť ináč, aj keď samozrejme v prospech len jednej zo žien, ale takýto koniec by som určite nedala. A ešte jednu vec som nepochopila - prečo do príbehu vstúpila ďalšia žena - Lenka a čo si vlastne Ivan od nej sľuboval. Manželský štvoruholník, to je už podľa mňa priveľa. Takže pre mňa vcelku príjemné čítanie, aj keď vo mne zanechalo dosť protichodné pocity a ešte dlho po prečítaní som o tejto knihe veľa uvažovala.

laska (JAROSLAVA, 8.9.2016) Odpovedať

velmi rada by som si tu knihu precitala,citala som aj ine knihy od autorky a bola som spokojna vzdy ma zaujali.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je dva krát šesť?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Nenápadne vykĺzla z taxíka a vydala sa za ním. Podišiel k bráne jedného z vchodov. Nehľadel na zvončeky, neprechádzal prstom po umelohmotných drapľavých obdĺžnikoch, nikomu nezazvonil. Sklonil sa, otvoril koženú aktovku, ktorú nosil do práce, a vytiahol zväzok kľúčov. Videla, ako ich v prstoch preberá, posúva na karičke a hľadá ten správny. Z duše jej unikala posledná nádej, srdce divoko bilo, akoby jej chcelo vyskočiť z hrude. Najradšej by sa rozbehla a udrela ho do chrbta, nech sa spamätá.
Čo to robí? zmätene jej vírilo hlavou. Odomyká si. Sám! Svojím kľúčom!
Denisa si siahla na krk, pod prstami cítila vlastný pulz. Pochopila. Býva u tej druhej.
Chcela iba trochu času. Zabudla by. Možno nie zajtra, ale o týždeň by ju Ivanova zrada až tak nebolela. Odchodom k milenke jej muž nadobro spečatil ich rozchod.
Nevedela, ako sa dovliekla späť k taxíku. Pred očami mala hmlu, srdce jej ostrý nôž sekal na kúsky.
Je dobojované. Uprednostnil inú.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx