bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skArtemis Fowl - Posledný strážca

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Séria:Artemis Fowl (8.diel z 8)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 04.03.2024 02:54

  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Artemis Fowl - Posledný strážca

Zdá sa, že Artemisa Fowla v našom svete už takmer nič nezastraší. Vo svete škriatkov však existuje maličká bytosť, ktorá ho už neraz výdatne potrápila. V záverečnej časti série má zlopovestná víla opäť priam diabolský plán, túži vyhubiť ľudstvo a stať sa kráľovnou víl. Prvým krokom je útek z väzenia, ďalším vzkriesenie mŕtvych škriatkovských bojovníkov, ktorí majú v jej plánoch významnú úlohu. Nie vlastnou vinou sa v jej službách ocitnú aj Artemisovi štvorroční bratia, čo len prilieva olej do ohňa Artemisovho hnevu. Podarí sa mladému kriminálnemu géniovi a obetavej lepkáčskej kapitánke zastaviť šialenú vílu a odvrátiť hroziaci armagedon?
Eoin Colfer, skvelý rozprávač s vyvinutým zmyslom pre humor pripravil svojim fanúšikom strhujúce a napínavé finále osemdielnej série.

Z anglického originálu Artemis Fowl and the Last Guardian
(Penguin Books, London 2012) preložila Klára Kruteková.

Detaily o knihe

Názov: Artemis Fowl - Posledný strážca

Originálny názov: Artemis Fowl and The Last Guardian

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Čitateľské recenzie

Hodnotenie čitateľov

Objaviť zabudnuté (Rastislav Kačmár, 7.1.2015) Odpovedať

vrelo odporúčam
Priznám sa, že túto knihu som zatiaľ nečítal. Prečo ju teda komentujem? Odpoveď je v predchádzajúcej vete, skrátka ju chcem vyhrať. Artemis Fowl pre mnňa podobne ako Harry Potter symbolizuje detstvo. Paradoxom je, že už pomerne slušnú dobu dieťaťom nie som, no obe série si kedykoľvek s radosťou prečítam. Eoin Colfer disponuje skvelým rozprávačským talentom a séria o mladom (na prvý pohľad) zlosynovi je toho iba dôkazom. Knihy sú vtipné, plné rozprávkových postáv a čítajú sa veľmi ľahko. Aj keď mám zvyšných 7 dielov pekne zoradených na poličke, pomaly som zabudol na to, že má vyjsť ôsma a zároveň posledná časť. V momente, keď som sa k tejto informácii dostal, sa vo mne prebudili spomienky a emócie dieťaťa. A nie je práve to jedna z úloh kníh? Aj napriek postupujúcemu veku v nás zachovávať to hravé dieťa plné fantázie a ideálov? Artemis Fowl to dokáže, minimálne u mňa. Za to Colferovi ďakujem a s radosťou si prečítam posledný diel. Hoci na mňa zrejme spolucestujúci vo vlaku budú zazerať, lebo podľa obalu usúdia, že čítam detskú knihu...aspoň budem mať dôvod prihovoriť sa im a porozprávať im o tejto skvelej knižnej sérii.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je dva krát osem?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx