bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBublina

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 22.06.2024 02:54

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 8,30 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Bublina

Kto vlastní minulosť, riadi budúcnosť.

„Uplynulo šesť mesiacov odo dňa, keď dostal tú poondenú úlohu. Dvadsaťštyri týždňov, stoosemdesiat dní je dosť času, aby vyšpekuloval nejaký plán, východisko, únikovú stratégiu, čo by mu umožnila vyšmyknúť sa z diabolskej pasce, do ktorej padol. Oprava – do ktorej padli! Túto úlohu totiž nemôže splniť, lebo napriek všetkému nie je vrah. Alebo že by...?“
Kým sa Henrik HP zúfalo pokúša vymaniť z oceľového zovretia Hry, jeho sestra Rebecca rozbieha novú pracovnú kariéru v bezpečnostnej službe rozrastajúceho sa IT impéria v PayTagu. Znepokojujúci obsah starého bezpečnostného sejfu ju znova prinúti požiadať o pomoc tajomného Tageho Sammera. Je to naozaj ockov starý kamarát z vojny, alebo je to tak, ako tvrdí HP – že Sammer je v skutočnosti Koordinátor Hry?
Kto vlastne tvorí skupinu Hráčov, ktorí unikli z Hry, prečo prenasledujú HP, čo od neho chcú, ale najmä – ako do toho všetkého zapadá Mange Sandström alias Farok al-Hassan, priateľ súrodencov z detstva?
V čase, keď sa celý Štokholm chystá a krášli na kráľovskú svadbu, HP a Rebecca sa rútia do nešťastia. No ak všetko je naozaj len hra, ako sa dá odlíšiť priateľ od nepriateľa? Alebo môže byť nepriateľ v skutočnosti aj priateľom?
[bublina] je až nebezpečne aktuálny triler o tom, ako sa uprostred sveta pod digitálnym dozorom usilujeme vytvárať okolo seba bezpečné bubliny, počnúc bankovým sejfom a končiac gigantickými serverovými halami. Je však úplne jedno, či sú malé, alebo veľké, lebo skôr či neskôr určite prasknú...

Zo švédskeho originálu Bubble (Alfabeta Bokförlag AB,
Stockholm 2012) preložila Mária Bratová.

Dostupné verzie titulu

Bublina Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Bublina

Originálny názov: Bubble

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Čitateľské recenzie

Hodnotenie čitateľov

Hra - Šum - Bublina (Diana, 13.11.2016) Odpovedať

vrelo odporúčam
Čistá náhoda má doviedla k tretej knihe BUBLINA, keď som ju vyhrala v rádiu. Samozrejme posledná kniha trilógie má "donútila" si najprv kúpiť prvé dve časti. Neoľutovala som. Su to skvelé knihy plné napätia a hlavne nikdy neviete čo je pravda. V poslednej knihe ma dej dostal až na lopatky. Nikdy som nevedela čo je naozaj pravdivé, ktorému z hlavných postáv sa klame a komu možno dôverovať. Priznám sa, že posledné strany tretej knihy som len tak zhltla a túžbou po rozuzlení som presakovala opisy miest a nálad, pocitov atď. Cítila som sa ako keď na markize 5 mín pred koncom dajú reklamu - tak som chcela vedieť čo je naozaj pravda a ako sa to skončí. Tie knihy som prečítala za týždeň (mne jedna kniha trvá aj 2 mesiace)-som pomaly čitateľ, ale toto som doslova zhltla :-). Tieto tri knihy vás donútia rozmýšľať o tom, či je na internete a jeho strankach naozaj všetko kóšér. Či naozaj nie sme v nejakej bláznom vymyslenej hre. Proste ich naozaj len vrelo odporúčam a verím,že to neboli posledné knihy od tohto autora, ktoré som prečítala. :-)

vyvrcholenie (V. Berdáková Pavlík, 17.3.2015) Odpovedať

vrelo odporúčam
výborná, ak ste čítali predchádzajúce dve knihy do tejto sa tiež pustite. Ja som tretiu časť čítala s odstupom ale to vôbec nevadí nakoľko tam ozrejmili v skratke čo sa stalo predtým. Nikdy neviete kto je v tejto knihe ten dobrý a kto ten zlý. Je to napínavé. Najlepšie na tom je, že si ozaj môžte len domýšľať čo je realita a čo hra. Veľmi dobré čítanie.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je osem mínus šesť?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Ak chce otvoriť škatuľu, musí sa naplno sústrediť na číselnú kombináciu.
Začala Henkeho dátumom narodenia. Bezvýsledne.
Potom to skúsila s maminým. Znova bezvýsledne.
Ak si Henke vycucal čísla z malíčka, nezostane jej nič, len škatuľu vylomiť.
Do tašky sa nezmestí, takže otázka znie, či by s ňou mohla jednoducho odísť. Smie sa to vôbec?
Zamyslela sa a pristihla sa, ako opäť načúva. No všade vládlo ticho, iba klimatizácia jemne bzučala.
Odrazu ju osvietilo a pustila sa do novej kombinácie. Nula, devätnásť, nula, šesť, nula, sedemdesiatpäť.
Celkom pomaly sa vrátila na nulu. Zámka hlučne cvakla.
Henke použil na číselnú kombináciu jej dátum narodenia!
Škatuľa mala dvojité dno, čím sa delila na dve časti. V hornej našla niekoľko rúročiek dolárových bankoviek. Vedľa nich ležalo zopár zošitkov, stiahnutých pevnou hnedou gumou. Len čo sa ich dotkla, vysušená guma praskla a rôznofarebné zošitky sa rozsypali po stole. V tej chvíli pochopila, o čo ide.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx