bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skV tvojom rúži je olovo

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 24.05.2024 02:54

  • Informuj priateľa

Obsah knihy: V tvojom rúži je olovo

Žijeme v akomsi toxickom opare. Denne sa vystavujeme účinku látok, ktoré poškodzujú naše zdravie a životné prostredie. Ftaláty, parabény, olovo, triklosan, ortuť, kamennouhoľný decht – tieto a ďalšie toxíny sa skrývajú v bežných kozmetických výrobkoch od šampónov a opaľovacích krémov až po rúže a ceruzky na oči. Aj keď si to neradi pripúšťame, za mnohé výdobytky každodenného života vďačíme chemikáliám.
Gillian Deaconová vysvetľuje, ako znížiť chemickú záťaž, množstvo škodlivých chemikálií hromadiacich sa v našom tele. „Zaoberám sa neplánovanými následkami chemickej revolúcie. Vďaka chemikáliám si ľahšie prečesávame vlasy, utierame kuchynskú linku, čistíme vaňu či nanášame na tvár mejkap. Tieto látky však zároveň spôsobujú vážne zdravotné problémy,“ píše autorka. Stačí, ak budeme vedieť, čomu sa treba vyhýbať.

Z anglického originálu There’s Lead in Your Lipstick
(Penguin Canada, Toronto 2011) preložil Róbert Hrebíček.

Detaily o knihe

Názov: V tvojom rúži je olovo

Originálny názov: There´s Lead in Your Lipstick

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

ako nás kozmetika zabíja (Eva Fiľarská, 11.1.2015) Odpovedať

vrelo odporúčam
Túto knižku som si kúpila kedže ma zaujala už názvom. Prečo sa o tom, ako nás kozmetika postupne otravuje a zabíja nikde nepíše? Kniha je napísaná veľmi prehľadne a zaujímavo. Rozoberá všetky kozmetické prípravky po kapitolách. Zaujala ma prehľadnosťou s akou autorka píše o skrytých chemikáliách. Skvelé na tejto knižke je to, že pri všetkých bežných prípravkoch sú recepty, ako si doma pripraviť zdravú alternatívu šampónu, mydla, pleťovej masky či krému na ruky. Táto kniha mi otvorila oči, menej je viac! Určite ju odporúčam každému komu nie je ľahostajné vlastné zdravie.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je dva plus štyri?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Olovo je známy neurotoxín, ktorý spôsobuje poruchy učenia a správania. Postupne sa hromadí v kostiach a mäkkom tkanive.
Syntetické farbivá v rúžoch často obsahujú hliník (súčasť pigmentov) či ortuť (konzervačná látka, farbivo). Na vzniku farby sa zúčastňujú aj anilín a tartrazín, pokladané za pravdepodobné karcinogény. Medzi ďalšie zložky konvenčných rúžov patria parabény (konzervačné látky, ktoré narúšajú hladinu hormónov) a farbivá FD&C (neurotoxíny pochádzajúce z kamennouhoľného dechtu a súvisiace s alergiami).
Keď sa zamyslíte nad tým, koľkokrát počas dňa si žena nanesie na pery rúž, a vynásobíte tento počet počtom dní jej dospelého života, uvedomíte si, že hromadenie toxínov nemožno podceňovať. To, čo neprejde do tráviaceho traktu, sa veľmi rýchlo vstrebe perami –
chráni ich totiž mimoriadne tenká vrstva kože.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx