bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe iBux.skDrozdajka (Hry o život 3)

Vydavateľ:IKAR
Jazyk: slovenský
Počet strán:296
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 24.10.2017 02:35

  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Drozdajka (Hry o život 3)

Ani v záverečnej časti trilógie Hry o život nie je autorka Suzanne Collinsová k svojej hrdinke milosrdná. Naopak, Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Hoci z Hier štvrťstoročia ako-tak vyviazla so zdravou kožou a mama so sestrou sú v bezpečí, jej starosti sa ešte neskončili. Sídlo zrovnalo so zemou Dvanásty obvod, zahynuli tisíce ľudí. Katniss pripisuje vinu za ich smrť sebe. Peeta Mellark, jej partner z Hier, zostal v rukách nepriateľov, ktorí ho kruto mučia. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, aj keď len donedávna sa o jeho existencii takmer nič nevedelo.
Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne. Krviprelievanie môže zastaviť iba Katniss. Ak chce zachrániť Peetu, zabrániť ďalšiemu mareniu životov, poraziť Sídlo a nenávideného prezidenta Snowa, musí sa znova chopiť roly drozdajky. Opäť zisťuje, že o svojom osude nerozhoduje sama, ale do istej miery sa stáva nástrojom v mocenskom súboji. Ešte stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city...

Z anglického originálu The Hunger Games 3 Mockingjay (Scholastic, New York 2010) preložil Michal Jedinák. Verše prebásnila Jana Kantorová-Báliková.

Detaily o knihe

Názov: Drozdajka (Hry o život 3)

Originálny názov: Mockingjay - The Hunger Games 3

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Akcie

Hry o život...s exkluzívnym podpisom! Iba na BUX.sk

Fantasy trilógia Hry o život si získala milióny fanúšikov po celom svete. Už čoskoro príde aj do našich kín rovnomenný film, ktorý internetový portál Hollywood Crush označil za jeden z najočakávanejších filmov tohto roku. Vďaka BUX.sk budete určite pri tom, no už teraz sa môžete začítať do mimoriadne úspešnej a obľúbenej trilógie. Chcete vyhrať tieto tri knihy a k tomu autogram autorky Suzanne Collinsovej v špeciálnom kartičkovom obale? viac

Hodnotenie čitateľov

Kniha Drozdajka= dokonalosť (Kristína Dudziaková, 19.1.2015) Odpovedať

vrelo odporúčam
Postavy boli dokonalé. Ako vždy. Boli mi neuveriteľné sympatické. Všetky som si veľmi obľúbila. Najviac mi bol sympatický Finnick. On je dokonalý. Či už vo filme, alebo v knihe. Ale samozrejme aj Katniss, Peeta, Prim, Gale (atď) a nemôžem zabudnúť na Hamitcha. Môj ďalší obľúbenec. Sadli mi naozaj všetky postavy. Hneď ako som prečítala Skúšku ohňom, povedala som si: Nie. Neprečítam si Drozdajku hneď po Skúške ohňom. Možno by ma to tak nebavilo. Začnem čítať radšej niečo iné a až potom Drozdajku. Takéto boli moje slová, no nedodržala som to. Celý čas som sa dívala na Drozdajku, ako čaká na poličke. Tak som sa na ňu tešila, že ešte v ten deň, ako som prečítala Skúšku, som musela začať čítať Drozdajku.V knihe sa objavovali časti, ktoré ma menej bavili. No aj tak to bola dokonalá séria. Kniha bola rozdelená na také 2 časti. V prvej to bolo také, voľné (?). Nebolo tam toľko akčnosti. A v druhej sa to udialo tak rýchlo, že ste si ani nevšimli, ako sa to všetko udialo.Collinsová píše dokonalo. Jej štýl mi je blízky. Je jednoduchý, ale zaujímavý. Ako už dobré poznáme, u Suzanne platí pravidlo: Obľúbiš si niekoho? Zomrie. U Drozdajky to nieje výnimka. Toľko úžasných postáv, ktoré zomreli. Slzy v očiach som mala ešte dlho. Zato by som Collinsovú najradšej zabila (samozrejme to nemyslím vážne), ale aj tak to je nádherná kniha. Suzanne to urobila tak, že občas sa nič nedialo. A potom bum. Napínavá scéna. Len čítate s otvorenými ústami, ako ju to mohlo napadnúť. Koniec ma trochu prekvapil, neprišiel mi úplne najlepší. Ešte dlho som rozmýšľala, ako som to tak rýchlo mohla prečítať a prečo už je koniec. Pritom som už len pred chvíľou ju začala čítať. Ale aj napriek tomu sa mi kniha veľmi páčila. Pri Drozdajke som sa zasmiala, pretože niektoré scény sú naozaj zábavné. Poplakala si. Kto by neplakal, keby mu zomrela obľúbená postava. Ale občas som sa nudila, sú tam pasáže, ktoré vás budú baviť viac a ktoré menej. Neviem presne povedať, ktorá časť je najlepšia. To sa ani nedá. Všetky sa mi veľmi páčili. Celá triológia je úžasná. Mrzí ma, že už je koniec. Veľmi sa teším na filmové spracovanie. Na 1. časť som bola v kine, určite odporúčam. Tak ako knihu. Takže pokiaľ ste ju nečítali, musíte to napraviť.

Galeee (gloomyt, 23.9.2014) Odpovedať

príjemné čítanie
Prečo neskončí s Galom? Asi sa rozplačeem... Gale je silný, miluje ju !! sakra!! nepáči sa mi to.. Chcem Gala!! :3

Mockingjay (Pavlína Ružičková, 31.8.2013) Odpovedať

vrelo odporúčam
celú triológiu zbožňujem ale tento diel mi prišiel najslabší.Nie že by sa mi kniha nepáčila ale v porovnaní s prvou alebo druhou podľa mňa trochu zaostáva.Počas čítania mi miestami išli prasknúť nervy od nervozity ako to dopadne s Peetom lebo mi mi asi puklo srdce keby sa z neho stal naveky netvor ktorý nenávidí Katniss a snaží sa ju zabiť. keď už hovorím o zlomenom srdci musím spomenúť Finnicka a Prim.Podľa môjho názoru bola Primrosina smrť zbytočná a prehnaná.Je pravda že zúrila vojna a zomrelo veľa ľudí ale to že už ste nadšení lebo je koniec,lebo Katniss a "jej ľudia" vyhrali a potom -BUM-.Prim zomrela ? To ma rozdrvilo.A tiež koniec (epilóg) bol podľa mňa neskutočne smutný na to že by to mal byť HappyEnd.Katniss znela hrozne rezignovane.Mala by byť predsa šťastná ako to skončilo. Ale aj napriek drobným chybičkám túto knihu milujem.Sú tam krásne a dojímavé scény a rozhodne si ju aj celú sériu prečítajte :) +

Úžasná (Ivana Hudáková, 2.8.2013) Odpovedať

vrelo odporúčam
Záverečný diel trilógie bol taktiež napínavý, plný nečakaných zmien s trochou romantiky. Sem tam Vás príbeh dojme až k slzám, hlavne keď zomrie Finnick a neskôr rozkošná Prim... So záverom som absolútne spokojná, určite si túto sériu ešte niekedy prečítam.

Vynikajúce ukončenie (Marianna Ogurčáková, 17.3.2013) Odpovedať

vrelo odporúčam
Táto kniha je doslova písaná ako pre film. Dej si dokonale predstavujete , všetky detaily , pocity. Autorka vás vtiahne a už nepustí. Nepriamo opisuje zlú,zlú situáciu ľudstva a poukazuje na hrdinstvo jedincov ktorých sú schopní sa obetovať za svoje rodiny a priateľov. Katniss sa celé tri knihy stávajú len zlé veci, vpodstate nič dobré.. Zomrie tam kopec postáv a verte že na konci knihy sa nezaobídete bez sĺz.

Aký je koniec? Dúfam, že Katniss bude vždy milovať iba Peeta, a budú spolu až do smrti! (AlgunO, 20.7.2013) Odpovedať

vrelo odporúčam
Prosím, odpovedzte mi. No trochu sa tej odpovede bojím, ale ja to proste nevydržím. Vďaka.

Koniec.. (Marianna Ogurčáková, 21.7.2013) Odpovedať

vrelo odporúčam
Najradšej by som ti to nepovedala .. ale keď na tom trváš .. VAROVANIE !! ( pre tých čo nechcú poznať koniec.. nečítajte to ! ) .. tak áno, Katniss nakoniec bude milovať Peetu.. viaže sa k tomu jeden krásny rozhovor na konci knihy, o a budú mať spolu aj dve detičky, chlapca a dievčatko a samozrejme ostanú spolu bývať v dvanástom obvode.

Ďakuejm ti veľmip kene za odpveď, nesmierne ma potešila! ;-) (AlgunO, 21.7.2013) Odpovedať

vrelo odporúčam
Som veľmi rada, že budú spolu s deťmi bývať v dvanásom obvode! Ďakujem!

Toľko smrti! (Evelin Kiss, 15.3.2013) Odpovedať

príjemné čítanie
Kniha tak isto brilantne napísaná ako jej predchodkyne, autorka má veľmi dobrý štýl písania, okamžite vtiahne do boja a pridá vám toľko akcie, že neviete na ktorú stranu máte otáčať hlavu. Napätie, šoky, skvelé postavy a vzbura perfektne vyjadrujú myšlienku zúriacej vojny. Čo mi ale vadilo bolo to množstvo mŕtvych postáv. Hlavne niektoré moje obľúbené. Kniha vo vás vyvolá veľa pocitov, napätia a strachu, ale toľko ľudí zabiť, no to je hrôza na tom konci čo bolo. Kniha je jedna veľká jazda a výborný čitateľský zážitok, nedá sa od nej odtrhnúť a musíte vedieť ako to nakoniec dopadne, lebo nebudete mať chvíľu pokoja. Odporúčam

excelentný výkon spisovateľky (Monika, 13.3.2013) Odpovedať

vrelo odporúčam
Napínavá, neodolateľná, prekvapujúca. Proste svetová. Suzanne Collinsová odviedla veľmi dobrú prácu. Všetky jej knihy sú pútavé a držia čitateľa v neustálej pozornisti. Vytvorila nový svet a preto je to také zaujímavé a tajomné pretože nikto nevie čo môže očakávať. Opisuje nerozhodné dievča ktoré ešte nevie čo chce ale zato vie že musí ochrániť svoju rodinu. Katniss sa rozhoduje medzi láskou k Peetovi a Galovi oboch má veľmi rada ale nevie presne určiť do ktorého je zamilovaná aj keď ju Peeta skoro zaškrtil. Lekári pracujú na tom aby Peetu vyliečili ale on stále nevie rozoznať či je to naozaj Katniss alebo mutant. Až nakoniec sa vyberú do sídla aby zabili prezidenta Snowa kde sa odohrá veľa krvavých scén. No najhoršie čo ešte len Katniss čaká je že stratí svoju sestru. No nezabije prezidenta Snowa. Prečo?

Iná (dana, 8.3.2013) Odpovedať

priemerná kniha
Tak táto časť je iná ako jej predchádzajúce. Neviem, miestami som mala pocit, že Drozdajka nieje až taký hrdina a vlastne sa všetko deje tak nejak mimo nej a vlastne....možno práve taká mala byť - len "značka":) ale inak to bolo fajn-oddych

Trochu sklamanie (Lexi, 6.3.2013) Odpovedať

príjemné čítanie
Skoro celý dej sa odohráva ako keby mimo knihy, rozprávačkou je Katniss, ktorá je väčšinu času pod vplyvom liekov, niekde sa skrýva a vedie vojnu so svojimi myšlienkami. Z bojovníčky sa stala ľahostajná bábka ovládaná inými. Celý čas som čakala, kedy sa konečne prebudí, ale až na konci sa rozhodla na jeden prejav odporu. Celá kniha sa nesie v temnom duchu, aj záver je horko-sladký a všetko sa vlastne vyrieši samo.

Trojka (Monika, 3.3.2013) Odpovedať

príjemné čítanie
Po prečítaní prvých dvoch dielov musím priznať, že trojka bola miernym sklamaním alebo ja som mala vyššie očakávanie po tak skvelých predchádzajúcich knihách. Človek, čo prečítal Hry o život a Skúšku ohňom, by si Drozdajku aj bez môjho odporúčania prečítal už len zo strašnej zvedavosti, ako bude dvojka pokračovať.Takže čítajte...

Zacalo to taaak dobre a skoncilo sklamanim (Tatiana Petríková, 4.1.2013) Odpovedať

som sklamaný(á)
Ani neviem opisat aka som bola sklamana koncom. Prve dve knihy super, a posledna zacala v tom istom duchu ale ten koniec je na vysmech. Ako by autorka zabudla co chcela povedat, alebo nerozmyslala ako to ukoncit, len to ukoncit.

Drozdajka (Nikola, 29.11.2012) Odpovedať

vrelo odporúčam
Táto kniha je dokonalým vyvrcholením božskej trilógie hry o život.Táto kniha vás opäť pohltí a dovolí Vám nahliadnuť do neľahkého života Katniss.Vyvrcholia tu nie len vzťahy ale aj veci okolo spoločnosti a vlády...Naozaj sa oplatí prečítať :)

Nezabudnuteľná (Lucia Magátová, 22.8.2012) Odpovedať

vrelo odporúčam
Trilógia, na ktorú budete myslieť ešte dlho po prečítaní. Pravda alebo výmysel? - Pravda.

Hry o život (Veronika, 2.8.2012) Odpovedať

vrelo odporúčam
ako vždy môj názor ostáva nezmenený DOKONALÉ... Po úspešnom úniku z areny je celý 12 kraj zničení. Katniss všetci hľadajú a Peetu držia v kapitole.. Dostáva sa do tretieho kraja kde sa vlastne prispôsobuje novým pravidlám..Katniss chce jediné smrť Snowa, natáčajú akesi videá ako odkaz snowovi, nakoniec sa vyberú s vojenskou jednotkou do kapitolu dokončiť úlohu mnoho z ich skupiny hynie obetujú sa aby mohla katniss postúpiť ..Smrť jednej z postáv tesne pred dosiahnutím cieľa..Skupinka zajme snowa a nastane diskusia..o vytovrení hier pre deti tvorcov alebo nie? Záver deja končí šokujúco.Kniha ktorá sa z tejto ságy zaobišla aj bez akeýchsi extra krvavých pasáži

tretí diel stál za to (lucia šenkýřová, 2.5.2012) Odpovedať

vrelo odporúčam
Takže celú trilógiu som zlupla na posedenie :) Tretí diel ma milo prekvapil. Aj tretí diel bol plný vzrušenia, zrady, lásky a zaujímavých rozlúsknutí. Po dočítaní som si povedala - a kedy bude štvrtý diel? :)

Nechala som si poradiť (Zita Lipovská, 10.3.2012) Odpovedať

vrelo odporúčam
a urobila som dobre. Keď ste vyhodili info o tej trilógii hneď ma zaujala obálkou, perfektná, akčná. Neodolala som a požičala som si od kamošky všetky tri diely a teraz začínam čítať tretí - je to neuveriteľná trilógia a neviem, prečo som sa k nej doteraz nedostala. Teda viem, aj mi to odporúčala, ale akosi som ju nevnímala, nezaujímalo ma to, nejaké fantasy. Ale ono to nie je fantasy v pravom slova zmysle. Je to hlavne pútavý a napínavý príbeh, v ktorom si Colinsová vzala na pranier reality show a ich dopad: na účinkujúcich, na divákov aj na tých, čo ich organizujú. Veľmi dobre sa číta, hoci to nemá až toľko dialógov ako iné knihy, skôr opisy, ale tie sú také pútavé, zže nechcete prestať. Stále je tam akcia, má to spád, neviete sa toho nabažiť. Ja úplne milujem Peetu, je taký dobrák a predstavujem si ho ako strašného fešáka. Perfektne premyslené, do detailov a neustále vás prekvapuje - napríklad koniec dvojky ma teda úplne dostal a nečakala som oživenie trinástky. Paráda, mám nové obľúbené knihy, zbožňujem ich a určite si kúpim aj komplet, nech ho mám doma po ruke. Urcite sa k príbehu vrátim, má aj poslostvo, plno myšlienok a hlavne je prešpikované priateľstvom, láskou, snahou pomôcť. Ďakujem za krásny tip, ste jednotka!

Mne sa tiež vešmi páči peet!!! Má obrovskú charizmu a sexepíl priam z neho frčí! (AlgunO, 20.7.2013) Odpovedať

vrelo odporúčam
Len sa mi nepáči, že ho nedávajú viacej do bojových scén, aby nám ukázali, že aj on je silný!

Naen (Sas, 5.3.2012) Odpovedať

A nám překládali Gala jako HURIKÁNA... Působí to na mě nesmírně stupidně.

Napínavé vyvrcholenie trilógie... (Monika, 7.2.2012) Odpovedať

vrelo odporúčam
Niektoré komentáre tu už čo to poprezrádzali, no ale tak pridám aj ja svoj názor. Ak ste sa dostali až k tejto knihe,tak pravdepodobne už máte za sebou prvé dva diely a viete čo máte čakať :-) Panem, Trinásty obvod, Katniss, Peeta, Gale, prezident Snow, obvody,...Suzanne Collins aj v tejto knihe používa veľmi "čítavý" štýl, ktorý zaručenie vtiahne do deja (aspoň mňa vtiahol - už dávno som nečítala do 2-hej v noci :-) ). Hrdinovia prežívajú kopec ťažkostí prekážok, ...ani náhodou to nie je prechádzka ružovou záhradou, ale sú to hrdinovia z mäsa a kostí, ktorí sú tak isto ako obyčajní ľudia ranení, zranení nielen fyzicky,ale aj psychicky. Táto kniha je síce zaradená do beletrie nad 10 rokov, čiže pre mladých, ale ja by som asi to čo sa v tejto knihe píše a odohráva v mladšom veku nedocenila v takom zmysle ako som to docenila teraz. Aj keď aj prvé dve knihy boli drsné, tak v tejto knihe je naplno zobrazené násilie, to čo prináša vojna- smútok, beznádej, bieda, nezmyselnosť a napokon to najbolestivejšie..straty ľudí. Či sa všetko na dobré obráti nepoviem, ale poviem, že autorka svojich hrdinov ani náhodou nešetrí. PS: autorka opisuje všetko naozaj tak detailne a živo, že posledné dni som sa dokonca v snoch ocitla v obvodoch a v Paneme ;)

Katniss (Niki Kántorová, 21.1.2012) Odpovedať

vrelo odporúčam
No tak táto časť bola najlepšia. Začiatok bol kus nudný to priznávam no ale ptom zabitie jej sestry, Snowa a prezidentky. Proste všetko sa zomlelo tak rýchlo, že som vážne nestíhala no stálo to za to.

Extra záver (Katarína Ožvoldíková, 2.12.2011) Odpovedať

vrelo odporúčam
Ak sa vám páčili prvé dva diely trilógie, z tohto vám padne sánka. Nechýba napätie, autorka dokáže skomplikovať svojim hlavným postavám životnú púť na miestach, kde to určite nebudete čakať. Hlavná hrdinka prešla vývojom, ktorý sa nie každému autorovi poradí. Už nie je dievčatkom z prvého dielu. Je ženou, ktorá vie čo chce, a vpred ju ženie len jediná predstava: smrť prezidenta Snowa jej rukou. Aj keď je tento diel "najkrvavejší", ten pocit ako pri záverečnej scéne prvého dielu nebudete mať. Proste tam tá iskra chýba. Myslím, že sa dalo zo záverečného dielu "vyžmýkať" viac. Na druhej strane si túto knihu užijete plnými dúškami. Autorka nezaprie rozprávačský talent, ktorým dokáže udržať čitateľa pri svojej knihe. Väčšina dejových línií a nezodpovedaných otázok sa v závere uzavrie, ale garantujem vám, že po prečítaní tejto knihy to budete aj tak dlho rozdýchavať a nad touto knihou premýšľať.

Drozdajka (Saskia, 17.1.2011) Odpovedať

vrelo odporúčam
Veľmi sa na túto časť teším.Prečítala som prevé dve knihy a zaujali ma viac ako Twilight.Sama píšem knihu,ale toto...No preste úžasná kniha.Odporúčam neviem sa dočkať,kedy mi príde.Samozrejme,hneď si ju idem objednať. :D

drozdajka (alžbeta, 12.1.2011) Odpovedať

vrelo odporúčam
velmi sa teším na túto časť.prvé dve knihy ma velmi zaujali a už sa neviem dočkat

Drozdajka (mia v., 26.11.2010) Odpovedať

vrelo odporúčam
veľmi sa na túto poslednú časť teším. neviem sa dočkať, kedy ju už budem držať v rukách :)
Všetky komentáre (27)

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko hodín má deň?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Keď ustupujem od pekárne, do niečoho narazím, stratím rovnováhu a zadkom dopadnem na kus kovu zohriateho od slnka. Pokúšam sa prísť na to, čo to mohlo byť, a potom si spomeniem, ako dal nedávno Thread upraviť námestie. Pribudli na ňom kláty, praniere... a toto sú zvyšky šibenice. Je to zlé, veľmi zlé. Myseľ mi zaplavia obrazy, ktoré ma mučia vo dne aj v noci. Predstava, ako Peetu týrajú – topia, pália, režú, púšťajú mu do tela elektrinu, mrzačia ho a bijú – v snahe vytiahnuť z neho informácie o vzbure, ktoré nemá. Tuho privriem oči a usilujem sa mu na vzdialenosť stoviek kilometrov poslať myšlienky, telepaticky ho ubezpečiť, že v tom nie je sám. Lenže to nie je pravda. Peeta je sám a ja mu nemám ako pomôcť.
Rozbehnem sa preč z námestia k jedinému miestu, ktoré nezničili plamene. Miniem trosky starostovho domu, kde bývala moja priateľka Madge. O nej ani o jej rodine neviem nič. Vzali ich vďaka postaveniu jej otca do Sídla, alebo ich ponechali napospas ohňu? Okolo mňa sa rozvíri popol, lemom sukne si zakryjem ústa. Nebojím sa, že vdýchnem dusivý popol, skôr ma desí predstava, z koho by mohol pochádzať.
Tráva je spálená a popolavý sneh napadal aj tu, ale dvanásť domov v štvrti víťazov zostalo nepoškodených. Vbehnem do obydlia, v ktorom som prežila posledný rok, zaplesnem za sebou dvere a opriem sa o ne chrbtom. Vnútro domu vyzerá byť nedotknuté. Je tam čisto a desivé ticho. Prečo som sa vrátila do Dvanásteho obvodu? Ako mi táto návšteva pomôže nájsť odpoveď na otázku, pred ktorou niet úniku?
„Čo si počnem?“ zašepkám do prázdna. Naozaj to neviem.

Ukážky stránok – pre zobrazenie čitateľného náhľadu kliknite na ukážku

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVD