bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVer mi

Vydavateľ: PRIMA-PRINT (PRIMA-PRINT, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:242
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 03.12.2023 02:56

Lepšia cena: 10,84 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 11,12 € (vrátane DPH)
Bežná cena:13,90 €
Ušetríte: 2,78 € (zľava 20%)
Lepšia cena
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Ver mi

Ivana, rozvedená matka sedemnásťročnej Júlie, žije na vidieku, kde pracuje ako správkyňa duchonského kaštieľa. Žije striedmym, zabehnutým životom. Medzi návštevníkmi kaštieľa má veľa nápadníkov, no všetci muži sú jej ľahostajní. Jedného dňa sa však na Duchonke objaví Martin, architekt z Bratislavy, ktorý pokojnú afmosféru v kaštieli poriadne rozvíri. V hre zostáva aj Ivanin bývalý manžel Peter, stále je do nej zamilovaný a v Martinovi vidí nebezpečného soka. Na otcovej strane je aj ich dcéra Júlia, ktorá neochvejne verí, že rodičia sa udobria a všetko bude ako kedysi. Aby sa Júlii splnila vysnívaná túžba, urobí aj nemožné. Intriguje proti Martinovi, neprávom ho obviňuje a zámerne klame. Komu Ivana uverí? Zvíťazí v nej manželka alebo matka?

Detaily o knihe

Názov: Ver mi

Objednávací kód NH676152

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

VER MI (Zdenka, 3.12.2023) Odpovedať

vrelo odporúčam
VER MI. Pred chvíľou som dočítala čerstvú novinku autorky Alice Eštokovej s názvom VER MI. Na tento román som sa veľmi tešila, nakoľko predchádzajúce tri knihy z pera autorky sa mi veľmi páčili. Má príjemný, ľahký štýl písania. Dej najnovšieho románu sa odohráva v prekrásnom prostredí slovenského vidieka a opisy prírody a duchonského kaštieľa nie sú príliš striedme ani rozsiahle, skrátka také akurát, iba jemne dotvárajú pohodovú dovolenkovú atmosféru. Hlavnou hrdinkou je Ivana - rozvedená žena, matka sedemnásťročnej Júlie. Tej sudičky pri narodení vložili do vienka pomerne vážnu diagnózu, ktorá ruka v ruke s neochotou zmieriť sa s rozvodom rodičov vytvorila úžasný príbeh. Čitateľ si v ňom nájde všetko, čo od kvalitného románu očakáva. Pútavý dej plný zvratov, intríg a vydierania. Rozprávajú ho striedavo jednotlivé postavy, pričom hneď na začiatku kapitoly ľahko uhádnete, kto sa vám prihovára. Postavy vás občas dokonca oslovia ako čitateľa, vďaka čomu sa viete dokonale vcítiť do ich kože a máte nutkanie pomôcť im. Osobne som sa prichytila, ako by som rada Júlii a jej otcovi Petrovi uštedrila jednu výchovnú na prebratie. V knihe sa mi páči vykreslenie postáv, ktoré nie sú čierno-biele, ich reálnosť a uveriteľná komunikácia. Alica Eštoková je nesmierne citlivá pozorovateľka bežného, každodenného života a vďaka tomu sa jej podarilo napísať ďalší skvelý a veľmi altuálny príbeh zo slovenského prostredia, ktorý neviete pustiť z rúk. Ďakujem za úžasné chvíle pri čítaní.

Ver mi (Alica, 25.11.2023) Odpovedať

vrelo odporúčam
VKniha "Ver mi" tak ako iné tituly od Alice Eštokovej opäť nesklamala. Vnorí Vás v úvode do deja spôsobom, že sa túžite dostať čím skôr na poslednú stránku. Pútavý príbeh, plný prekvapení a zvratov, intríg, zúfalstva, lásky aj nenávisti Vás nenechá ľahostajným. Chvíľkami chcete vstúpiť do deja a láskavým slovom pômocť hlavnej hrdinke Ivane, chvíľu ňou zatriasť, aby mala triezvy pohľad na skutočnosti. Rozvedená Ivana, tak ako veľa iných žien miluje svoju prácu, chce šťastný život, avšak nehľadá si partnera. Svoju pozonosť sústreďuje na problémovú dcéru Júliu, ktorá žije so svojím otcom Petrom. Keď v práci stretne Martina, otočí sa jej svet hore nohami a láska nenechá na seba dlho čakať. Avšak Júlii sa to vôbec nepáči a robí všetko pre to, aby sa Ivana vrátila späť k bývalému manželovi. Je to intrigánku, ktorá citovo vydiera svoju matku, neváha ju klamstvami zmanipulovať tak, aby neverila Martinovi, len aby dosiahla svoje. Peter Júliu podporuje vo všetkých nekalostiach spôsobom, že Martin skončí až na polícii. Všetko naberá rýchly spád, a až skutočnosť, že Ivana čaká Martinove dieťa pohne sebeckými pohnútkami a ohavnými klamstvami svedomie v Petrovi a Júlii. Príbeh je aktuálny najmä do dnešnej doby. Veľa rozvedených žien v ňom spozná kúsok z toho svojho. Sociálne problémy v takýchto situáciách sú vysoko aktuálne čoraz viac. Ďakujem za skvelý zážitok, doslova som zhltla knihu za dva večery, už sa teším na ďalšie od autorky.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je šesť plus osem?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx