bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skJelení zámok

Vydavateľ: Vydavateľstvo Maxim (Vydavateľstvo Maxim, s.r.o.)
Séria:Barevansonovci
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:304
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 31.01.2023 02:56

Lepšia cena: 11,68 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 11,95 € (vrátane DPH)
Bežná cena:13,90 €
Ušetríte: 1,95 € (zľava 14%)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 8,50 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Jelení zámok

„Každý Barevanson dokáže v iných vyvolať strach.“
Kristián o tom vie svoje. Aristokrati Barevansonovci sa mu bridia. Má v zuboch ich nadutosť, ich snahu ponižovať personál. No nepomôže si. Prácu potrebuje, hoc aj podradnú a mierne znepokojujúcu. Na starosť má totiž najpodivnejšieho jeleňa, akého kedy zočil.
Svojím spôsobom ho však bohatá rodina, ktorá akoby zaspala dobu, zároveň aj fascinuje. Predovšetkým Mirabela – rozmaznávaná dcéra. Po chodbách sa potuluje ako duch. Má starú dušu, chvíľu je vzdorná a pyšná, inokedy plachá ako srnka. Pôsobí, akoby na ramenách niesla obrovské bremeno. Prečo sa správa, akoby bola väzňom vo vlastnom dome? A čo stojí za viac než podivným správaním jej bratov?
Opustený chlapec plný hnevu, ktorý nemá nič a dievča, ktoré má zdanlivo všetko. Keď zistia, že si môžu navzájom poodhaliť svety, do ktorých nikdy nemali vstúpiť, ich spojenie je takmer výbušné.
A Barevansonovci sa môžu pripraviť na veľké problémy...

Detaily o knihe

Názov: Jelení zámok

Objednávací kód NA660243

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Dokonalosť! (Monika Ružová, 12.12.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Jelení zámok, štvrtý diel zo série "Rod von Barevanson" bol krásny, temný, tajomný, zvrátený dokonale atmosferický aj prekvapivý. Tento nervydrásajúci neogotický román obsahuje všetko, čo od kvalitnej knihy očakávam. Krásny až poetický jazyk, neskutočne kvetnaté opisy prostredia, postavy tak živé a uveriteľné, až sa mi ťažko verí tomu, že existujú iba na papieri. Čítanie nielen Jelenieho zámku, ale celej tejto série, je pre mňa vždy silný zážitok. Zážitok nabitý emóciami, atmosfericky bez chyby. Autorke sa zatiaľ v každej knihe, a v tejto obzvlášť, podarilo preniesť ma v myšlienkach na nejaký temný honosný neogotický zámok opradený tajomstvami a mágiou. Barevansonovci sú vždy extrémne špecifickí. Okrem podobných povahových a výzorových čŕt...sú jednoducho iní. Žijú vo vlastných mikrosvetoch, často v podstate odtrhnutých od reality a navyše sú obklopení nadprirodzenom. Hlavnými postavami Jelenieho zámku sú charizmatický, no večne naštvaný Kristián a Mirabel, krehká dievčina, ktorá pôsobí akoby bola zakliata v čase. Obe postavy je nemožné si okamžite nezamilovať. Okrem samotnej Mirabel tu sú ešte štyria ďalší Barevansonovci, s ktorými jednoznačne nie je niečo v poriadku. Zvrátené správanie istých členov rodiny môže v čitateľoch vyvolať veľmi znepokojivé pocity, no predsa sa to k Barevansonovcom dokonale hodí. Príbeh je navyše aj výborne vygradovaný a plný prekvapivých až šokujúcich zvratov, koniec vďaka nim nabral úplne šialené tempo. Ja som si knihu maximálne užila a nepustila som ju z rúk aj napriek pokročilej nočnej hodine. Jelení zámok sa stal (spoločne s Vlčím zámkom) mojou novou srdcovkou.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je tri mínus dva?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx