bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZadrž dych

Vydavateľ: Slovenský Spisovateľ (Slovenský spisovateľ a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:368
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 28.09.2022 02:51

Lepšia cena: 11,68 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 11,95 € (vrátane DPH)
Bežná cena:13,90 €
Ušetríte: 1,95 € (zľava 14%)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 10,- €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Zadrž dych

Talentovaná autorka Michala Ries vstúpila na našu literárnu scénu skvelou romantickou sériou Na úteku, ktorá sa stretla s mimoriadnym čitateľským ohlasom. Jej nový román opäť ponúka pútavé čítanie o tom, aké zložité sú mužsko-ženské či rodinné vzťahy a aká tenká je hranica medzi láskou a nenávisťou.

Nenávidí jej pokrivený odraz.

Mohol by milovať jej skutočné ja?

Marína vie, aké je žiť v temnote, pozná chuť pohŕdania a zloby. Z okov minulosti sa jej však podarilo vyslobodiť a žije obyčajný život, v ktorom je konečne šťastná.

Jej duševnú rovnováhu naruší príchod nového kolegu – minulosť a prítomnosť sa nebezpečne pretnú a jej pokojný život je zrazu v ohrození. Spolu s prízrakom mladej Maríny sa vracajú aj spomienky a bolesť.

Marcel by ju mohol zničiť niekoľkými vetami. Urobí to? Ak nie, čo za to bude chcieť? Prečo ju vlastne tak veľmi nenávidí? A tie jeho oči, tie ju mätú najviac. Občas totiž hovoria úplne iný príbeh ako jeho ústa…

Detaily o knihe

Názov: Zadrž dych

Objednávací kód NA636414

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Útok na city v podobe skvelej knihy (Ivana Krehliková, 22.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Zadrž dych Miška má jedinečný humor, trefný a nákazlivý. Autorský štýl, vďaka ktorému viete, že každú ďalšiu knihu (alebo všetky predchádzajúce) si určite kúpite. V úvode veľmi malými písmenkami je napísané, že príbeh je fikcia. Vynikajúco, realisticky a precítene napísaná fikcia. Už v prológu je spomenutá nenávisť a smrť, čo hneď poukazuje na príbeh, ktorý určite nebude príjemný, sladký, oddychový. Ale viete čo? Ten príbeh bol riadne kombo. Prežijete pri ňom všetky emócie presne ako pri menštruácii. Od hnevu cez súcit, radosť, nadržanosť, až po akési zhnusenie nad neľudskosťou.  Marína, naša hlavna hrdinka, sa nenarodila silná. Prešla si peklom na zemi, bez pomoci najblizších sa vyhrabala z pomyselného hrobu, kde ju zahrabalo okolie aj rodina a po dlhých rokoch je konečne v poriadku. Relatívne v poriadku...kým nenastúpi do práce nový kolega, Marcel. Čas vraj zahojí všetky rany, no zrazu sa jedna veľká rana otvorila a Marcel do nej pomaly prisypával soľ.  Na Maríne som si veľmi cenila jej bojovnosť, ktorá sa v nej miešala so strachom. A spôsom, akým dokázala čeliť všetkým slovným útokom. To chce odvahu a mať už čo-to odžité. Výborne vykreslený charakter. Marcel bol spočiatku arogantný a nepríjemný ako spotené pazuchy v lete, až kým sa z neho nestal "vlhký ženský sen". Pri ňom sa máte načo tešiť,milé dámy. Veľmi som sa bavila na pani Blaženke. Odborníčka na vzťahy a sexuálny guru v jedinej bytosti, vždy mi zdvihla náladu. Naozaj žiadna postava v príbehu nebola zbytočná! Na záver ... Po dočítaní budete mať sucho v ústach, no zároveň slzy v očiach a úsmev na perách. Ďakujem, že to nebol typický "a boli šťastní, až naveky" koniec. Ďakujem, že to bolo také nepredvídateľné! 

Milujem jej knihy (Jarka, 12.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Tuto knihu som precitala za jeden deň nevedela som sa od nej odtrhnut. Krásny pútavý príbeh.Aj som si pri nej poplakala.Len nedavno som natrafila na túto skvelú spisovateľku.Už sa neviem dočkať jej novinky ktora vyjde v máji

MILUJEM (Klaudia Čechová, 8.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Knihu som prečítala 2x - to bežne nerobím, lebo už viem čo sa tam stane a už to nemá tie správne grády ale tu - tu som urobila ( MUSELA) výnimku. Chcela som si ešte raz prejsť tým kolotočom emócií, toho čo si nám naservírovala. Poviem len jedno slovo - milujem. Milujem autorkin štýl písania, tie emócie, ten humor, Marínu, Marcela a pani Blaženku samozrejme! To s akým prehľadom spracovala ťažkú tému aby to nebol len klasický klišé románik - klobúk dole. Príbeh Maríny chytí za srdce každého. Silná, statočná a krásna Marína. Nie je to len obyčajné dievča ktoré si prešlo peklom a na druhý deň vstala silná a úspešná. Je to o raste, odpustení a láske. Rany ktoré utŕžila sú príliš hlboké nato aby sa dokázali zmazať.. No vidieť ju ako s nimi dokázala bojovať a ako sa z nej stala žena schopná lásky bol neskutočný zážitok. Marcel, takého čapáka by som mu dala po pysku že až! Nikdy nesúď človeka, lebo nevieš čím si prešiel.. Napriek tomu aké pocity u mňa v začiatku vyvolal, musím povedať - Tento muž si Vás získa. No nebude to hneď - najprv Vás bude extrémne vytáčať no potom, potom sa doňho buchnete! Marína pracovala v kolektíve z ktorého najviac vytŕčala Renka. Bavila ma svojimi výrokmi a verím že si vzala k srdcu rady pani Blaženky ktoré stáli za to! Veľmi som jej priala aby našla to čo tak hľadala… Tento príbeh je napísaný dokonale. Dokonale reálne. Dokonale krásne. Ďakujem že som mohla prežiť všetky emócie v Miškinom príbehu. Bolo to neskutočne.!

Obľúbená slovenská autorka (Kristína, 5.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Autorka po svojej skvelej dilógii Na úteku prichádza s novou knihou. Je úplne iná ako predošlé. Je úžasná, krásna, bolestivá, realistická,… povedala by som, že táto kniha je všetko. ⠀ Knihu by som dala do rúk dcére, matke, babke, ale aj otcovi či inému mužskému pokoleniu. Zadrž dych je kniha pre každého. Ale myslím si, že na túto knihu treba dozrieť. Psychicky. To ako knihu pri čítaní a po dočítaní budeme vnímať je dôležité. Je to viac ako len kniha a príbeh. Je to existencia. ⠀ Od začiatku som sa do príbehu zahĺbila. Autorka do hlavnej postavy Maríny vdýchla život. Mala som pocit akoby skutočne žila a ja som mala možnosť ju spoznať. Dej sa čiastočne prelína s minulosťou. Krátke časti minulosti boli vykreslené bez cenzúry. To čo sa Maríne v minulosti stalo, som odhalila skôr ako som mala, ale aj tak som netrpezlivo čakala kým autorka jej tajomstvo odhalí. Odhalenie bolelo. Emócie, ktoré mi spôsobila kniha som cítila až fyzicky. ⠀ Kniha je úžasná od prvej až do poslednej strany. Obsahuje množstvo krásnych myšlienok a úvah. Niekedy som si kládla otázku: “Ako môže byť niečo tak smutné zároveň krásne?” Myšlienkové pochody Maríny som zbožňovala. Taktiež som sa veľakrát zasmiala na dialógoch postáv. Oceňujem, že autorka do diela vložila aj samotnú báseň Marína od Andreja Sládkovičova. Trochu klasiky nikomu nezaškodí… ⠀ Vzťahy všetkých foriem, utrpenie, odcudzovanie, hranica medzi láskou a nenávisťou, odvaha a sila, hľadanie seba samého, čo je správne a čo nie, zrod,… Toto a oveľa viac ponúka kniha. Pretože je to kniha o živote, pri ktorej si budete uvedomovať vlastnú existenciu. ⠀ Kniha mi vyrazila dych a ja si ju určite ešte v budúcnosti prečítam. Aj niekoľkokrát. Pretože sa dotkla nielen môjho srdca, ale celého môjho ja.

Zadrž dych (Veronika, 3.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Mám od autorky prečítané všetky knihy a je zaujímavé, že každá je úplne iná. Séria Na úteku a Na love ma bavila menej, tak som chvíľu uvažovala, či si mám prečítať Zadrž dych. Dala som jej šancu a musím povedať, že tá kniha je neskutočná! Počas čítania som prestriedala množstvo emócii a veľmi sa teším na Miškinu novú knihu Celý život, ktorá vychádza už o mesiac a znova bude iná ako doterajšie.

Zadrž dych (Michaela Vranko Dujavová, 1.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Knihu som prečítala za 2 dni a musím povedať, že je fakt BRUTÁLNA, nevedela som sa od nej odlepiť, príbeh je tak zaujímavý, je smutný ale zato plný nádeje, lásky a hlavne so šťastným koncom, už na 80.tej strane mi tiekli slzy. Určite odporúčam prečítať.

Zadrž dych (Jana, 1.4.2022) Odpovedať

príjemné čítanie
Moja prvá kniha od tejto autorky. Bola silná, s veľkým posolstvom a odvážnou hlavnou hrdinkou. Miestami mi vadili nezáživné a nič nehovoriace dialógy ale ako celok bola kniha super.
Všetky komentáre (7)

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je dva deleno dva?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx