bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPo pohrebe

Vydavateľ: Slovenský Spisovateľ (Slovenský spisovateľ, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:216
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 05.12.2023 02:56

Lepšia cena: 11,68 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 11,95 € (vrátane DPH)
Bežná cena:13,90 €
Ušetríte: 1,95 € (zľava 14%)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 10,- €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Po pohrebe

V románe Po pohrebe z roku 1953 Agatha Christie brilantne rozvinula klasickú tému veľkého dedičstva a zlého svetla, ktoré vrhá na pozostalých. Ako to však u kráľovnej zločinu býva, ani tentoraz nič nie je také, ako sa javí na prvý pohľad…

Keď bohatý podnikateľ a majiteľ prepychového viktoriánskeho sídla Richard Abernethie náhle zomrie, jeho sestra Cora je presvedčená, že nezomrel prirodzenou smrťou. A keď sa vzápätí sama stane obeťou brutálnej vraždy, nevhodná poznámka, ktorú utrúsila pred príbuznými v deň pohrebu svojho brata, odrazu nadobudne zlovestný význam. Počas čítania závetu totiž všetci jasne počuli, ako Cora povedala: „Ututlalo sa to veľmi šikovne, však?… Veď ho predsa zavraždili, či nie?“ Rodinnému právnikovi pánu Entwhistlovi jej slová nedajú spávať, a tak sa obráti na svojho dlhoročného priateľa Hercula Poirota, aby rozlúštil túto detektívnu záhadu.

Prekladateľ: Dušan Janák

Detaily o knihe

Názov: Po pohrebe

Originálny názov: After the Funeral

Objednávací kód NA636406

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Ďalšia vydarená Poirotovka (Erika MS, 4.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Ďalšia veľmi vydarená Poirotovka. Táto bola špecifická v tom, že sa začína odohrávať až po pohrebe, na ktorom sa stretnú všetci príbuzní, no nikto nemá podozrenie, že išlo o vraždu, až kým sa nepreriekne so svojím podozrením tak trochu čudná teta Cora. Viac z deja prezradiť nemôžem, ale po psychologickej stránke veľmi vydarené a skvelo vymyslené. Záverečné vysvetlenie v podaní Poirota zase mnohých šokuje, aj keď mne sa to aspoň čiastočne podarilo vyriešiť ešte pred ním ;)

Hercule Poirot (Kristína Puziová, 4.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Opäť kniha, v ktorej vystupuje slávny Hercule Poirot. Detektívny román začína na pohrebe, resp. až po pohrebe. Sestra zosnulého - Cora poznamená nevinnú otázku, ktorá bude mať svoj zmysel v napredovaní príbehu: “Veď ho predsa zavraždili, či nie?” Coru nikto nikdy neberie vážne. Každý vie, že jej brat zomrel na následky choroby. Cora má v sebe nejakú detinskosť a nepremýšľa nad tým čo povie… Táto otázka však v niektorých zaseje pochybnosti a jej sa stane osudným…. ⠀ Podozrievavosť voči nevinným je sprievodným javom pri Agathiných knihách. Ja som podozrievala každého, len skutočného vraha nie! Autorka používala v knihách svoju metódu a aj to je dôvodom jej doterajšej výnimočnosti. ⠀ Rodinnému právnikovi, pánovi Entwhistlovi tento prípad príde náročnejší a preto si na pomoc zavolá svojho dlhoročného priateľa - Hercula Poirota. Predsa len, on je detektív, ktorý rozlúšti aj tu najzamotanejšiu záhadu. ⠀ Pravdou je, že väščina zúčastnených po pohrebe by mohla byť adeptom na skutočného vraha. Autorka v knihe priniesla tému veľkého dedičstva po zosnulom Richardovi, a kde sú peniaze je aj chamtivá túžba! Tajomstvá postáv autorka odhaľovala postupne popri vyšetrovaní. Navyše, správnej atmosfére v knihe prispeli aj staršie sídla, v ktorých sa väčšinu času dej odohráva. ⠀ Ďalšia jednohubka, nanajvýš dvojhubka od Christie. Odporúčam!

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je deväť krát dva?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx