bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMožno je to v nás

Vydavateľ: YOLi (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:264
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 30.09.2022 02:46

Lepšia cena: 10,84 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 11,12 € (vrátane DPH)
Bežná cena:13,90 €
Ušetríte: 2,78 € (zľava 20%)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 9,70 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Možno je to v nás

Úprimnosť oslobodzuje, ale občas aj poriadne zabolí

Stredoškoláčka Tegan je tichá a nenápadná, nechce pútať pozornosť. Aj tak jej má viac než dosť. V škole ju všetci poznajú ako „tú s tou rukou“. Do študentského života za zapája len na sociálnych sieťach, no vždy z anonymných profilov. V jedno popoludnie sa Tegan poháda s mamou a utečie v snehovej fujavici z domu. Zašije sa v maličkom múzeu Thomasa Edisona, kde po škole vypomáha.
V múzeu však nezostane dlho sama. Nečakane sa tam zjaví Mac Durant, príťažlivý, talentovaný športovec, miláčik celej školy. Tegan ho vždy neznášala. Mac má zakrvavenú ruku a správa sa čudne. Inokedy sebavedomý chlapec je teraz rozrušený a žiada ju o pomoc. A ani jeden sa nechce vrátiť domov.
Počas nezabudnuteľnej noci odhodia Tegan a Mac masky, za ktorými sa skrývajú pred spolužiakmi a okolím. Odhalia tajomstvá, ktoré dosiaľ nikomu nevyzradili. A hoci úprimnosť k sebe aj k druhým býva oslobodzujúca, občas poriadne zabolí.

Z anglického originálu Maybe We’re Electric (Poppy, USA 2021) preložila Adriana Sýkorčinová.

Detaily o knihe

Názov: Možno je to v nás

Originálny názov: Maybe We’re Electric

Objednávací kód NH205301

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Bavlna je odev smrti (luckylady.stories, 27.9.2022) Odpovedať

priemerná kniha
Priznám sa, že od tejto knihy som veľa neočakávala. Obálka ma až tak neuchvátila, ale zaujala ma myšlienka, ktorá bola na obálke spomenutá: ,,Úprimnosť oslobodzuje, ale občas aj poriadne zabolí." Mala som zato, že v knihe bude viacero takýchto podnetných a múdrych myšlienok, ale napriamo ich tam až tak veľa nebolo. Skôr skryté v príbehu. Celý dej sa odohráva v priebehu 2 dní, možno 3? Väčšina času je rozdelená do kapitol, ktoré sú zasadené do priestorov múzea, kde sa stretávajú dvaja školáci - Mac a Tegan. Príbeh nám rozpráva Tegan a môžeme vnímať jej pocity a myšlienky. Je to tiché, utiahnuté dievča s hendikepom, ktoré sa hanbí vyjsť na svetlo. Rozoberajú sa tu rodinné vzťahy, vzťahy k okoliu, kamarástva a pridáva sa tu aj mierna internetová šikana. Vychádzajú na povrch tajomstvá, ktoré so zlobou vypúšťa do sveta hlavná hrdinka Tegan. Už má dosť pretvárky a chce, aby aj ostatní vedeli, čo sa odohráva za múrmi školy. Zabúda však na to, že čo zaseješ, to žneš. Až časom zistí a príde na to, že urobila chybu a plodila zlo a nešťastie. Vedeli ste, že bavlna je odevom smrti? V tejto knihe sa dozviete, prečo je to tak. Zaujímavá myšlienka a myslím si, že sčasti aj pravdivá. Pre mňa bola táto informácia obohacujúca. Romantická linka, ktorá sa tu odohráva je nemastná neslaná. Celá Tegan je taká nemastná neslaná a je náročné jej porozumieť. Veľa ľudí od seba odstrkuje, aj tých, ktorí ju majú radi. Maca sme nestihli veľmi spoznať, a celkovo ten príbeh bol taký nemastný neslaný. Na mňa kniha pôsobila celkom slabo a nemala som taký chtíč do čítania. Veľa vecí nám autor neobjasnil a nešiel veľmi do hĺbky. Predovšetkým, čo sa týka vedľajších postáv. Ani o hlavnom hrdinovi toho až tak veľa nevieme. Romantická linka bola naozaj len okrajová a nehľadajte tu nejaké veľké puto medzi hlavnými hrdinami.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko nôh má vlk?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Oboma rukami vyberám z lekárničky pomôcky. Obväzy, nožnice, krém. Najskôr alkohol. Navlhčím ním vatovú guľôčku a pritisnem ju Macovi na kožu. Mykne sa.
„Bude to trochu štípať,“ upozorním ho.
„To si mala povedať skôr.“
Nehádam sa.
Potieram mu alkoholom ružovofialovú sinku, jeho doráňané vnútro. Potom však precitnem do reality. Spomeniem si, čo robím a s kým. Mám svieži dych? Aké mám vlasy? A čo obočie? Niežeby na tom záležalo. Keď sa na mňa ľudia dívajú, zvyčajne si všímajú niečo iné. Na pulte spočívajú štyri ruky, odlišnosť jednej od ostatných však bije do očí. Na ľavej ruke mám len dva prsty. Stavím sa, že Mac na ne civie. Aby som si to overila, ľavú ruku mierne odtiahnem a dívam sa, či ju bude Mac pohľadom sledovať. Sleduje.
Dám ruku preč. Mac sa zbadá a tvári sa, akoby sa nič nestalo. Aspoňže sa neospravedlňuje. To je najhoršie – keď sa ľudia osprav

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx