bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skUnesená

Vydavateľ: Slovenský Spisovateľ (Slovenský spisovateľ a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:272
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 04.12.2021 02:48

Vaša cena: 11,10 € (vrátane DPH)
Bežná cena:13,90 €
Ušetríte: 2,80 € (zľava 20%)
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 10,- €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Unesená

DOMINIKA ŽIARANOVÁ číta z knihy UNESENÁ:


Populárna slovenská spisovateľka Lucia Sasková má na svojom konte už osem románov, ktorými si získala mimoriadnu priazeň čitateľov. Jej najnovšia, deviata kniha s názvom Unesená je ďalším potvrdením jej nesporného talentu a schopnosti nastoľovať zložité, kontroverzné témy.

Po tragickej smrti rodičov čaká hlavnú hrdinku život, na aký nebola pripravená. Trápia ju vážne finančné problémy, a tak žije od výplaty k výplate a okrem práce nikam nechodí. Hoci nikoho nehľadala, úplnou náhodou jej do života vstúpi príťažlivý muž, ktorý na rozdiel od nej nemá núdzu o peniaze. Zdá sa jej však až príliš dokonalý a najmä príliš záhadný, aby s ním riskovala hlbší vzťah. Čím dlhšie sa s ním stretáva, tým viac znepokojivých otázok si kladie: Prečo sa s ňou Dávid neukazuje na verejnosti? Kde sa skrýva, keď sa neozýva niekoľko týždňov? A prečo o svojej práci zaryto mlčí? Naozaj je to len pre jej dobro, alebo je z tým niečo viac? Hlavná hrdinka sa proti svojej vôli postupne ocitá vo svete, v ktorom ide o peniaze a o život – o nič viac, o nič menej. Odrazu nič nie je, ako sa zdá, nikto nie je tým, za koho sa vydáva, a ona sa musí rozhodnúť, na ktorej strane bude stáť.


Výhodná ponuka

Detaily o knihe

Názov: Unesená

Objednávací kód DE628640

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Napínavé čítanie (luckylady.stories, 20.1.2021) Odpovedať

vrelo odporúčam
Toto je moja prvá kniha od autorky a som strašne rada, že sa mi páčila, a že som mohla spoznať jej tvorbu. Autorka má veľký dar reči a skvelý štýl písania. Kniha sa čítala neskutočne dobre a veľmi rýchlo. Autorka vie jednoznačne veľmi dobre písať a vyrozprávať príbeh a má obrovský potenciál. Príbeh bol dosť realistický, zároveň ťažká téma, ale autorka sa s ňou krásne popasovala a spracovala ju veľmi dobre. Vôbec to nebola žiadna oddychovka, kde zoberiete knihu, prečítate si 20 strán a môžete ísť kľudne spať. Túto knihu zoberiete, a chcete čítať dalej a dalej, až kým neprídete na koniec, pretože príbeh vás pohltí. Zo začiatku som cítila pri knihe rôzne emócie, dokonca obrovský strach, napätie, čo sa bude diať a čo sa stane. Na druhej strane niektoré veci mi napovedali, a o to viac som sa ešte bála, že či sa moje očakávania naplnia. V knihe sa nachádzalo žiaľ ale niekoľko dosť nápadných spoilerov, ktoré si pozorný čitateľ všimne a potom vie predpokladať, čo sa bude asi diať. Páči sa mi, že slovenská autorka išla do slovenských mien, a príbeh zasadila do slovenského prostredia. Dosť odzrkadľoval aj niektoré spoločenské názory, problémy a s niektorými som sa zhodovala, ale pri niektorých som mala pocit, že ich autorka sa snaží čitateľovi podsúvať. Bolo tam nesmierne veľa akcie, stále sa tam niečo dialo, a to aj vzhľadom na to, že príbeh bol dosť napísaný ako z rýchlika, dialo sa tam toho veľa v krátkom čase a asi aj to zapríčinilo, že tú knihu neviete pustiť z rúk, pretože reálne nemáte čas na to, aby ste si niekde oddýchli, pretože sa bud bojíte, čo sa stane alebo ste zvedaví, čo sa stane. Chýbali mi trošku opisy hlavných postáv, autorka však čitateľovi takto dala možnosť si ich predstaviť podľa svojich predstáv, ale aspoň niečo by som uvítala. Možno som prehliadla, ale nepostrehla som. Taktiež hlavné meno hlavnej hrdinky. Dokonca v anotácii je stále prezývaná ako hlavná hrdinka, a je pravda, že ja mená si celkovo vôbec v knihách nepamätám, máloktoré mi utkvnú v pamäti, ale tu som hrozne citeľne postrehla, že haloo ja neviem, ako sa volá hlavná hrdinka a ako ju mám volať. Dosť mi to chýbalo a potom som sa pri čítaní dokonca pristihla, že reálne vyčkávam pri čítaní, či sa niekde jej meno neobjaví. Taktiež mi chýbalo určenie lokality/miesta v závere. A koľko mali vlastne rokov? Toto sú také základné prkotiny, ale mne to tam proste tentokrát dosť chýbalo. Ale inak sa mi to veľmi páčilo, a túto knižku vám určite odporúčam. Autorka tu skvelo vykreslila situáciu, ako láska dokáže byť slepá a ísť až za hranice všetkého, aj seba samej. Ako môžeme doslova stratiť všetko kvôli láske. Opäť tu nastúpilo moje morálne alebo tentokrát nemorálne ja. Na jednej strane som nevedela, či im fandiť, alebo nie, kedže Dávid bol tým, čím bol...a na druhej strane mal niečo v sebe zaujímavé, čím ma zaujal. Ale iba v prípade, že si odmyslím to všetko okolo neho.. A ešte sa mi páčil aj zvrat a celková zápletka. Taktiež rozuzlenie na konci. Veľmi dobrý príbeh.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko nôh má pes?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Táto kniha je súčasťou kompletu s týmito dielmi:

Kúpou kompletu ušetríte 5,70 €.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx