bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skChlapec, krtko, líška a kôň

Vydavateľ:Tatran
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:128
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 09.04.2021 02:46

Lepšia cena: 15,04 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 15,39 € (vrátane DPH)
Bežná cena:17,90 €
Ušetríte: 2,51 € (zľava 14%)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 11,69 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Chlapec, krtko, líška a kôň

I keď to málokto pokladal za možné, prišla doba, v ktorej akoby sa zastavil čas a do popredia sa dostávajú iné priority. Je to boj o prežitie a čas zamyslieť sa. Mnohí sa cítia vo svojom boji osamelí a opustení, potrebujú povzbudiť. Práve týmto čitateľom, ale nielen im, je určená kniha Charlieho Mackesyho. Nájde si cestu priamo do vášho srdca, zaujme vás a ukáže, že napriek všetkému bude svet v poriadku. Je to terapia v knižnej podobe, potvrdenie láskavosti, dobroty a lásky.

Osamelý chlapec stretne krtka, ktorý má rád sladkosti. Spolu sa vydajú na dobrodružnú cestu. Čoskoro sa k nim pripojí líška s koníkom. Znie to ako obyčajný detský príbeh, je to však predovšetkým príbeh o priateľstve, o živote a dôležitosti citu, ktorému hovoríme láskavosť. V čase prehnaného konzumu nám Charlie pripomína to najdôležitejšie – potrebu zostať ľudskou bytosťou. Chlapec s krtkom sa pokúšajú nájsť odpovede, líška je skôr mlčanlivá, no aj to má svoju príčinu. Vnímame múdrosť a hĺbku ich otázok a odpovedí, nie sú to však múdrosti z kalendárov a pohľadníc, síce pravdivé, ale trochu povrchné.

Príbeh prekvapuje jednoduchosťou a hĺbkou, je to symfónia každodenných, ale o to dôležitejších tém, dôkaz, aké prosté je pustiť sa do niečoho s jasným cieľom. Kniha právom očarila čitateľov v celej Amerike a v Anglicku, nadšene ju prijali aj v Nemecku. Je vhodná pre každú vekovú skupinu od 5 do 105 rokov. Aj ilustrácie rozprávajú silnou rečou, autorovi sa podarilo namiešať magickú kompozíciu ilustrácií a textu. Ilustrácie kreslené tušom pôsobia prirodzene, pravdivo a výrazne. Listovanie v knihe prináša číry pôžitok a radosť. Jednoznačne ju možno opatriť sprofanovanou visačkou „bestseller“.

Detaily o knihe

Názov: Chlapec, krtko, líška a kôň

Objednávací kód NA627434

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Novodobý Malý princ (Michaela Zamari, 2.2.2021) Odpovedať

vrelo odporúčam
Táto knižka minulý rok obletela Instagram a ja mám jeden hlavný dodatok - nečítajte si ju po sviatkoch plných hodovania. Príliš často v nej krtko spomína koláče. nak si ju môžete čítať hocikedy a opakovane. Je to písomná a vizuálna dávka nádeje, pozitívnej energie, priateľstva a lásky. Ingredience, ktoré pre život potrebuje každý, preto je minimálne, či skôr mizivé riziko, že si ju neobľúbite. Áno, dá sa prečítať za pol hodinku, ale čerpať z nej môžete natrvalo. Inakosť postáv a náznaky toho, čo ich spája, robia z chlapca, krtka, líšky a koňa priateľov, ktorých by sme chceli všetci. A kto ich už má, nech sa ich drží, niektoré stvorenia nevznikajú pasovou výrobou. Koniec koncov, všetci sme špeciálne kusy, akurát Charlie Mackey to po Malom princovi zhrnul najlepšie. Nemyslím si, že toto je knižka, o ktorej by bolo dobré písať dlhé state, skôr si ju treba prečítať. Hoci má málo textu, obsahuje veľké posolstvo. A vzácne myšlienky. Ja som po nej siahla práve vhod, no nemusíte si v nej listovať len vtedy, keď ste smutní. Dodám len toľko, že už chápem, prečo túto knižku všetci ospevovali a ďakujem Tatran-u, že vydáva takéto nádherné knihy. 

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je sedem mínus päť?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVD