bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZačať znova

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Edícia:YOLi
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:376
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 25.09.2021 02:45

Vaša cena: 11,10 € (vrátane DPH)
Bežná cena:13,90 €
Ušetríte: 2,80 € (zľava 20%)
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 9,70 €
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Začať znova

JUDITA HANSMAN číta z knihy ZAČAŤ ZNOVA:

Allie Harperová odchádza na vysokú školu za vidinou nového začiatku. Vzdáva sa snobského života a necháva minulosť za sebou s vedomím, že už nikdy neprehovorí s rodičmi. Pred začiatkom semestra je však ťažké nájsť vhodný podnájom. Dobré izby sú obsadené, ponúk je žalostne málo. Chvíľu to vyzerá na noc v aute, keď sa vyberie na poslednú obhliadku. Byt je nádherný, ale má jednu chybu. Volá sa Kaden White. Príťažlivý chalan s ľahostajným prístupom k životu by možno stál za hriech, ale to arogantné a odmerané správanie! Pravda, Allie nemá na výber, tak sa nasťahuje.

Kaden jej vo dverách oznámi súbor pravidiel. Ak sa ich podnájomníčka nebude držať, môže sa rovno zbaliť:
1. Neobťažuj ma svojimi babskými problémami.
2. Nekomentuj moje dámske návštevy.
3. NIKDY sa spolu nevyspíme.

Na prvý pohľad jednoduché. Veď kto by sa chcel zapliesť s takým neotesancom ako Kaden? No Allie postupne zisťuje, že v Kadenovi sa skrýva oveľa viac, ako sa zdá a na svoje správanie má vážny dôvod.

Z nemeckého originálu Begin Again (LYX, Germany 2016) preložila Martina Šturcelová.

Výhodná ponuka

Detaily o knihe

Názov: Začať znova

Originálny názov: Begin Again

Objednávací kód DW204768

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Čitateľské recenzie

Hodnotenie čitateľov

Fajn Young adult kniha (@knizkomolka, 23.7.2021) Odpovedať

príjemné čítanie
Názov knihu dokonale vystihuje. Kde lepšie začať odznova ako na novej škole, na novom mieste, v novom byte a s novými ľuďmi? Je skutočne ťažké začať odznova niekde inde keď vás ešte k tomu rodina nepodporuje ale skôr zväzuje ....a Allie má takú rodinu. Chce svoju nezávislosť a slobodu,o ktorú tvrdo bojuje a nevzdáva sa, čo mi bolo veľmi sympatické. • Jej spolubývajúci Kaden (okrem iného extrémny fešák a idiot ) má tiež svoju minulosť, ktorá bola podľa mňa ešte horšia ako jej. • Ich cesta bola miestami vtipná, miestami smutná, miestami som im nerozumela (tak žiaľ už nemám nájsť alebo som nerozumela autorke) a ku koncu trochu presladená. Čítalo sa to však dobre, postavy mi boli sympatické, mrzelo ma čo museli obaja prežiť a držala som im palce. V rámci tohto žánru veľmi fajn ale k dokonalosti tomu chýbalo.

Skvelé čítanie (luckylady.stories, 19.7.2021) Odpovedať

vrelo odporúčam
S autorkou mám prvé skúsenosti a veľmi som bola na jej tvorbu zvedavá, keďže jej knihy sú naozaj vychvaľované. A musím povedať, že sa začínam radiť medzi jej fanúšikov, pretože píše naozaj skvele. Naozaj top štýl písania, kniha bola čtivá, neboli tam hluché miesta, veľmi dobre sa čítala. Príbeh tiež perfektne vyskladaný. Niektoré hlášky boli zábavné, taktiež situácie, a bolo to napísané bravúrne. Ja som veľmi spokojná s knihou a môžem ju odporúčať. Kaden bol zaujímavá postava, bol svojský a ulahodil mi. Hlavná hrdinka sa mi taktiež páčila, avšak ešte som asi ani nezažila, že by niekde bolo spomenuté toľkokrát, že hlavná hrdinka toľko reve. Bolo to zvláštne, miestami zaujímavé, že mi to utkvelo v pamäti. Páčilo sa mi prostredie, kde sa príbeh odohrával, aj jednotlivé také tie super doberačky a momenty, ktoré spájali hlavných hrdinov. Bolo to vymyslené veľmi pekne. Príbeh sa vyvíjal plynulo, neprišlo k nejakým extra zvratom, aj keď tam samozrejme boli, ale nezasiahli ma nejak na duši. Skôr to bolo také príjemné oddychové zábavné čítanie, pri ktorom sa vám krásne príbeh premieta a vzťah sa postupne vyvíja. Veľmi sa mi páčil záver, ako to autorka vymyslela, ten bol napísaný skvele a určite sa teším na ďalšiu časť a v čítaní tvorby tejto autorky budem pokračovať.

Odporúčam (Slávka Beňáková, 15.6.2021) Odpovedať

vrelo odporúčam
Keď čítate moje recenzie tak už asi viete, že žáner YA ja mám rada. Táto kniha ma v tom len utvrdila. Páčila sa mi a zaujala ma hneď od začiatku. Autorka to skvelé napísala. A aj keď príbehov o spolubyvajúcich je dosť, tento patril k tým, ktoré sa mi páčili. Bolo to zaujímavé a aj vtipné. A aj keď som predpokladala ako sa bude dej vyvíjať a ako to celé skončí, bola som veľmi zvedavá ako sa s tým autorka pohrá. Postavy boli zaujímavé a všetky boli pre mňa sympatické. Knihu určite odporúčam a kľudne aj starším čitateľom, nie len čitateľom YA.

Recenzia (Michaela Oriešková, 10.6.2021) Odpovedať

vrelo odporúčam
YA literatúra a vysokoškolské prostredie je moje obľúbené kombo na knihu. Pri knihe som sa neskutočne bavila - všetko som prežívala s hlavnou hrdinkou. Tá bola naozaj skvelá a ľahko sa dalo vžiť do jej postavy. Častokrát som ju chcela objať a povedať, že všetko bude ok. Čo sa týka Kadena hneď som si ho obľúbila, i keď sa srával hrozne. Bolo tu mnoho veselých, úsmevných no i smutných situácii. V skratke je kniha o mladej Allie, ktorá sa rozhodne odísť zo svojho rodného, prepychového domu za vidinou lepšieho života a predovšetkým slobody. Hneď na začiatku sa stretneme s druhou hlavnou postavou Kadenom. Ten hľadá spolubývajúceho a Allie sa ozve na inzerát. Samozrejme on žiadne dievča v byte nechce, no nakoniec sa teda dohodnú na istých pravidlách, ktoré musia platiť ak chcú spolu bývať. Od začiatku bolo prakticky jasné, že pravidlá dlho nevydržia, bola to len otázka času. Mne sa však najviac páčilo ako sa Allie aj Kaden dokázali vyrovnať s ťažkou minulosťou, formovali sa a stali sa z nich lepší ľudia. Čo sa týka celkovej knihy od prvej strany po poslednú som hltala stránku za stránkou. Bolo to naozaj skvelo napísané a ja sa už teším na ďalšie diely z tejto úžasnej série.

Odporúčam! (Dominik, 7.6.2021) Odpovedať

vrelo odporúčam
Hoci už dávno nemám 17, túto knihu som si naozaj užil – najmä pre autorkinu bezprostrednosť, úprimnosť a uveriteľnosť toho, ako celý príbeh podala svojim čitateľom. V neposlednom rade je to aj široký záber tém, ktorých sa vo svojom románe dotýka. Mona Kasten sa totiž na nič nehrala – neskrývala slabé stránky postáv, netvárila sa, že život vysokoškolákov je bezproblémový, netvrdila, že vzťahy s rodičmi budú vždy ideálne. Napísala kvalitný román, poukazujúc na viaceré problémy mladých, ktoré nie sú prítomné iba v seriáloch a v knihách. Stretáva sa s nimi, bohužiaľ, čoraz viac dospievajúcich. Pretože to, kým sme dnes, do veľkej miery ovplyvňuje naša minulosť. Autorka dala priestor témam, ktoré sú často tabu a o ktorých by sa určite malo hovoriť viac. A presne preto si ma román Začať znova získal na plnej čiare.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je päť plus tri?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

„Sem sa nenasťahuješ,“ vyhlásil, obrátil sa mi chrbtom a zamieril… Ani som netušila, kam zamieril. Ten sprostý byt som totiž ešte nevidela. „Von trafíš aj sama,“ šplechol cez plece.
Opäť mi klesla sánka. Nebola som schopná slova. Ten človek jednoducho zmizol. Nechal ma stáť na chodbe a ani mi nedal šancu. Nestihla som zo seba dostať ani úvod z príhovoru, ktorý som si na obhliadku pripravila. Za posledných štyridsaťosem hodín som toho zažila viac než dosť, no toto… toto bolo čisté peklo.
Vtom mi praskli nervy a z hrdla sa mi vydral piskľavý zvuk. Rázne som vykročila.
„Hej!“ zrúkla som a vrazila do útulnej svetlej obývačky. Ten hlupák zastal a otočil sa ku mne. Obočie sa mu spojilo od rozhorčenia. „Nemôžeš ma vyhodiť a ani mi neukázať byt!“
Tvár sa mu skrivila od údivu, ktorý sa vlastne nehodil k jeho chladnému vyžarovaniu. „To teda môžem.“ Prekrížil si ruky na prsiach, čím sa mi naskytol pohľad na ďalšie umelecké dielka na predlaktiach. V ušiach som počula mamino pohoršené vzdychnutie, ktoré by si určite neodpustila.
„Nie, nemôžeš. Písali sme si, dofrasa! Pozval si ma na obhliadku, takže teraz chcem vidieť izbu a aspoň dostať šancu, aby som ťa presvedčila, že budem dobrá spolubývajúca.“

Táto kniha je súčasťou kompletu s týmito dielmi:

Kúpou kompletu ušetríte 4,30 €.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx