bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skJedna nevinná lož

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:368
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 09.12.2023 02:49

Lepšia cena: 14,20 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 14,53 € (vrátane DPH)
Bežná cena:16,90 €
Ušetríte: 2,37 € (zľava 14%)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 11,10 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Jedna nevinná lož

O nič predsa nejde... Kým niekto nezomrie.

Predstavte si, že ste práve utiekli z najhoršieho vzťahu vo svojom živote. Zmiznete čo najďalej a všetko, čo vám zostalo, je jeden kufor a modrina pod okom. Predstavte si, že z nových susedov sa stanú vaši priatelia, ktorých ste tak zúfalo potrebovali. Sú zábavní, milí, chápaví a nadovšetko sa milujú. Predstavte si, že sa namočia do problémov. Že sa o nich šíria nepravdy a ohrozuje to ich život. Navyše si vás nájde bývalý partner. Predstavte si, že vás priatelia požiadajú, aby ste kvôli nim klamali, povedali len jednu nevinnú lož a všetky ich problémy sa tým vyriešia. Urobili by ste to pre nich?
Ide predsa len o jednu nevinnú lož.

Z anglického originálu All the Broken People (G. P. Putnam’s Sons, New York 2020) preložila Anna Kolčiterová

Detaily o knihe

Názov: Jedna nevinná lož

Originálny názov: All the Broken People

Objednávací kód NA204460

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Pavučina, z ktorej niet cesty späť (Dominik, 8.3.2023) Odpovedať

vrelo odporúčam
Jedna nevinná lož je psychologický triler, ktorý nazerá do nášho vnútra. Človeka zobrazuje v bezhraničných situáciách, často na pokraji vlastných síl, kedy koná skratovo a bez rozmyslu. Možno niektoré svoje rozhodnutia rýchlo oľutuje – no možno nemal inú možnosť. Tak či onak, román prináša viacero posolstiev, ktoré môže každý z nás interpretovať rozličným spôsobom. Hoci by mohol niekto tvrdiť, že je kniha miestami príliš prekombinovaná, treba uznať, že pravdepodobne ani jeden z čitateľov nečakal záver, ktorý si pre nás autorka prichystala. Vývoj zápletky núti čitateľa premýšľať nad tým, ako bude príbeh pokračovať, čím ho aktívne zapája do diania. Za jedno z najväčších pozitív tejto knihy považujem schopnosť autorky vyvolať v čitateľovi pocit. Aj keď sa to môže zdať ako samozrejmosť, rozhodne to neplatí pre všetky romány, ktoré v súčasnosti nájdete v kníhkupectve.

3,5/5 (@jedna_zenska, 10.2.2023) Odpovedať

príjemné čítanie
Ja zbožňujem tajomné psychologické trilery, ktoré sa pohrajú nie len s mojimi emóciami, ale aj s mojou mysľou. No, bohužiaľ, tu som sa nevyhrala do sýtosti. Príbeh je taký pokojný a mysteriózny, záhadne napínavý a aj pohodový (tak pohodový, ako len triler môže byť :D). Nie je to akčné, aj keď áno, ku koncu sa tam zomelie dosť vecí, no toto je skôr nebezpečne pomalé, omotáva si vás to a zatiahne do svojej spleti lží. Tak prečo to na mňa neurobilo až taký dojem a radím to k dobrému priemeru? Pretože som presne odhalila motívy, klamstvá a dokonca poruchy postáv (áno, samozrejme boli veci, ktoré ma prekvapili),no pre mňa to bolo naliňajkované tak, ako som podľa anotácie čakala, čiže presne tam, kde som čakala nejaký klamlivý zvrat, bol a tam, kde som čakala manipuláciu, bola. No to nič nemení na tom, že sa príbeh číta veľmi dobre. Ak obľubujete tempom pomalšie, zamotané a nejasné príbehy, v ktorých všetko ovplyvňujú lži, toto je presne tá kniha, ktorá vám bude skvelou spoločníčkou. To, že mňa trošku predbehla moja intuícia, neznamená, že vás nemôže príbeh ohúriť. Skúste mu dať šancu, nech sa pohrá aj s vami.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je päť mínus tri?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

„Prihlásil som sa do tvojho Apple účtu a cez aplikáciu nájsť môj iPhone som sa pozrel, kde si. Je to v poriadku?“
Už sme vtedy pár týždňov spolu bývali a poznali sme heslá toho druhého, tak ako to robí aj veľa iných párov. Okrem toho, nikto sa o mňa už roky takto nestaral. Ako pohotovostný kontakt som uvádzala kamošku, ona mňa nikdy. Jasné, že to bolo v poriadku.
Až keď to spomenul druhýkrát, pozastavila som sa nad tým. O týždeň som znovu bola vonku s kamošmi, ale teraz som si dala pozor a poctivo čítala esemesky. Aj tak sa prihlásil a kontroloval, kde som. Premýšľala som, že si zmením heslo a tentoraz mu ho nepoviem, ale pripadalo mi to hlúpe. Paranoidné.
A potom, po pár mesiacoch, sa objavila fotopasca na stolíku pri vstupných dverách. Pripojená k jeho mobilu. Už ho kedysi vykradli, žili sme v Bushwicku, kriminalita tu bola vysoká. Bola to len prevencia, nové zariadenie pre zábavu, dostal zľavu na poistnom za byt a tak. Presvedčila som samu seba, že sa len zbytočne trápim, že jeho dôvody sú nevinné, ale odvtedy som si bola istá, že ma stále sleduje.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx