bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNajhoršia

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Počet strán:240
Poradie vydania:1.
Na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 25.07.2024 02:53

Predajná cena
pre prihlásených:

10,- € (vrátane DPH)
Predajná cena: 10,23 € (vrátane DPH)
Lepšia cena
Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 8,30 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Najhoršia

... nie som žiadna hrdinka a už vôbec nie hlavná.

Šestnásťročná Adriana má pocit, akoby bola neviditeľná. Svet je pre ňu bojiskom, na ktorom sa snaží prežiť bez podpory najbližších a v neprestajnej snahe vyhovieť často protichodným očakávaniam rodiny, školy aj spoločnosti. Namiesto úspechu sa utvrdzuje v presvedčení, že je pre každého najhoršia. Prejavia sa u nej príznaky depresie, no o tej nič netuší, a tak bojuje, ako vie – aj sebapoškodzovaním. Okoliu ostáva jej vnútro skryté, zveruje sa iba denníku.

 

DOMINIKA ŽIARANOVÁ číta z knihy NAJHORŠIA:

Detaily o knihe

Názov: Najhoršia

Objednávací kód NA204423

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Veľmi užitočná kniha (Juraj | neoverený nákup, 24.4.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Kniha je napísaná veľmi dobre, ľahko sa číta a hlavne jedným dychom. Príbeh Adriany poukazuje na stále sa viac rozširujúci vzťahový problém medzi rodičmi a deťmi, problém správnej výchovy detí, vzťahov v rodinách a školách. Niektoré pasáže až šokujú ani nie tak obsahom ako profesionálnym spôsobom opisu vzhľadom na skutočnosť, že ide o prvý román autorky.

Kniha, ktorá vám bude vŕtať v hlave dlho po prečítaní (Neliss | neoverený nákup, 17.8.2020) Odpovedať

príjemné čítanie
Autorka si zvolila formu denníka šestnásťročného dievčaťa, čo nie je najjednoduchšia úloha, a poradila si s ňou bravúrne. Hlavná hrdinka Adriana pôsobí maximálne autenticky vďaka jazyku, ktorý používa, i vďaka svojim myšlienkovým pochodom. Navyše nie je len chodiaca diagnóza. Ostatné postavy vnímame trochu obmedzene, očami rozprávačky, s čím vzhľadom na formát a rozsah nemám problém. Nehovoriac o tom, že sú Adrianine pozorovacie schopnosti výborne rozvinuté a dokáže udrieť klinec po hlavičke. Okrem toho sa tento príbeh svojimi témami a výčitkami voči spoločnosti viac či menej týka všetkých a rozhodne má čo povedať. Celkovo by som povedala, že ak znesiete ťažšie témy a miestami poriadne deprimujúcu atmosféru, Najhoršiu by ste si určite nemali nechať ujsť.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko minút má hodina?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Zobudila som sa a nevládala som vstať. Nie tak klasicky v zmysle, že by sa mi nechcelo ísť do školy. Každé ráno sa mi nechce a každé ráno nadávam na sprostý budík. Dnes to bolo iné. Akoby mi niekto v noci vybral z tela baterky, a tak sa vôbec nedobili.
Samozrejme, že som sa z postele nakoniec vytrepala, veď naši by dostali hysák a určite by nepochopili, že sa mi pokazil akumulátor. Sama som tomu nerozumela.
No tak, Adriana, opakovala som si v duchu. Rob niečo, veď je to len ďalší deň. Hýb sa.
Hýbala som sa, aj keď veľmi pomaly. To, čo mi bežne ráno trvalo päť minút, som teraz zvládla za desať, a tak sa niet čo čudovať, že som len-len stihla autobus. Aj zo zastávky som sa ťahala do školy dvakrát dlhšie než zvyčajne.
Bolo mi zle. Cítila som sa unavená, vyčerpaná, chcela som spať. Aspoň dva mesiace. Nemala som náladu na sprostých spolužiakov ani na sprostých učiteľov, ani na nič. Chcela som len, aby ma niekto vypol a nechal v režime standby.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx