bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skP - The Queen's People : The Ultimate Collection

Vydavateľ:Assouline
Jazyk: anglický
Formát:Kniha
Počet strán:144
Poradie vydania:1.
Posledné kusy na sklade 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 26.02.2021 02:53

Vaša cena: 400,- € (vrátane DPH)
Bežná cena:800,- €
Ušetríte: 400,- € (zľava 50%)
  • Sledovať titul
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: P - The Queen's People : The Ultimate Collection

Legendárne a bohaté historické dedičstvo britskej monarchie sa uchováva už mnoho rokov. Publikácia Kráľovnin ľud, vydaná so súhlasom britskej kráľovskej rodiny, vám predstavuje veľkolepú zbierku fotografií, ktoré zachytávajú kráľovnú Alžbetu II. a ďalších významných členov kráľovskej rodiny, tak ako ste ich nikdy predtým nevideli. Táto ručne viazaná kniha obsahuje štyridsaťdva portrétov, ktoré vytvoril prominentný britský fotograf Hugo Rittson Thomas, ale aj fotografie kráľovského dvora, rafinovaných slávnostných odevov a šperkov, a bežných ľudí, ktorí s hrdosťou slúžia svojej krajine. Súčasťou tejto publikácie je aj historická esej hlavného kráľovského herolda. Edward William Fitzalan-Howard, osemnásty vojvoda z Norfolku a anglický lord maršál, je syn Milesa Francisa Stapletona Fitzalan-Howarda, sedemnásteho vojvodu z Norfolku. Spolupracoval s mnohými spoločnosťami a v rokoch 2000 – 2002 bol zástupcom lorda maršála. Po smrti svojho otca v roku 2002 zdedil hodnosť vojvodu z Norfolku a pozíciu lorda maršála. Do roku 2010 zastával pozíciu prezidenta Arundel Scout Group, ako aj prezidenta Arundel & Littlehampton District Scouts. Je tiež patrónom West Sussex County Scouts. V roku 2010 bol do pozície hlavného kráľovského herolda zvolený Thomas Woodcock. Woodcockova kariéra sa začala v roku 1975, keď sa stal výskumným asistentom Sira Anthonyho Wagnera, kráľovského herolda. V roku 1978 mu udelili kráľovský červený kríž a v roku 1980 ho povýšili do pozície herolda Somersetu. Tento úrad zastával až do roku 1997. V roku 2011 mu udelili hodnosť nadporučíka kráľovského viktoriánskeho rádu (CVO). V decembri 2005 bol vymenovaný za zástupcu poručíka v grófstve Lancashire, kde pracoval ako asistent nadporučíka, lorda Shuttlewortha, aby reprezentoval kráľovnú Alžbetu a mnohých ďalších významných členov kráľovského dvora. Hugo Rittson Thomas je britský fotograf, ktorý sa špecializuje najmä na fotografovanie portrétov. Študoval výtvarné umenie na akadémii umení Central St. Martins a na londýnskej univerzite Goldsmiths. V roku 2011 začal pracovať na kolekcii portrétov, ktorá zachytáva významné londýnske osobnosti, ako napríklad Rona Arada, Hansa-Ulricha Obrista, Kylie Minogue, či umelcov Gilberta a Georgea. Vytvoril aj dokumentárnu fotografickú sériu šéfkuchárov z Harvest Festival, ako aj portréty olympijských umelcov. Predtým, než ho poverili fotografovaním kráľovského veličenstva, stihol vytvoriť výnimočnú sériu portrétov dalajlámu z Dharmasaly pre noviny The Sunday Times.

(Miera a oblasť poškodenia, ohnutých stránok, alebo rozmanitosť môže byť rôzna v závislosti od knihy, zohľadnená ponúkanou zľavou 50%. Vzhľadom k tomu nie je možné na ponúkané tituly uplatniť reklamáciu)

The British monarchy s rich and storied heritage has been preserved for centuries, and "The Queen s People," made with Royal Household approval, presents a magnificent collection of photography that brings Queen Elizabeth II and important members of Her Majesty s court to life as rarely seen before. Featuring forty-two unique portraits by prominent British photographer Hugo Rittson Thomas, this hand-bound limited-edition volume captures the pageantry of the Royal Court s intricate ceremonial dress and regalia, and highlights the pride each individual takes in serving his or her nation and sovereign. A historical essay by the Garter Principal King of Arms completes this grand tome. Edward William Fitzalan-Howard, 18th Duke of Norfolk and Earl Marshal, is the son of Miles Francis Stapleton Fitzalan-Howard, 17th Duke of Norfolk. He worked with various companies, and from 2000 to 2002 was Deputy Earl Marshal. Upon the death of his father in 2002, he inherited the late Duke of Norfolk s peerages and the position of Earl Marshal. He was until 2010 the President of 1st Arundel (Earl of Arundel s Own) Scout Group, and is the president of the Arundel & Littlehampton District Scouts. He is also patron of West Sussex County Scouts. In June 2003, he was awarded the Medal of Merit for Services to the Scout Movement. Thomas Woodcock, Garter Principal King of Arms, was appointed to his position in April 2010. Woodcock began his career in 1975 as a research assistant to Sir Anthony Wagner, Garter King of Arms. In 1978, he was appointed Rouge Croix Pursuivant, and promoted in 1982 to Somerset Herald, an office he held until 1997. He was appointed Lieutenant of the Royal Victorian Order (LVO) in the 1996 Birthday Honours and advanced to Commander of the Royal Victorian Order (CVO) in the 2011 Birthday Honours. In December 2005, he was appointed a deputy lieutenant for the County of Lancashire, in which capacity he assists the Lord Lieutenant, Lord Shuttleworth, to represent Queen Elizabeth II in the county. Hugo Rittson Thomas is a British portrait photographer. He began his career after studying Fine Art at Central St. Martin s and Goldsmiths University of London. In 2011 he started working on a photographic series, "Creatives," which documents high-profile London individuals from Ron Arad and Hans-Ulrich Obrist to Kylie Minogue and artists Gilbert and George. He has also created photographic series documenting the master chefs at the Harvest Festival and portraits of the Olympic artists. Besides being commissioned to photograph Her Majesty the Queen and her court, other notable portraits include the Dalai Lama in Dharamsala, photographed for "The Sunday Times."

Detaily o knihe

Názov: P - The Queen's People : The Ultimate Collection

Objednávací kód NA607124

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je dva krát dva?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVD