bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKeby som ťa našla

Vydavateľ: YOLi (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 06.12.2023 02:49

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 9,- €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Keby som ťa našla

LUCIA VRÁBLICOVÁ číta z knihy KEBY SOM ŤA NAŠLA:

Sedemnásťročná Angie žije len s mamou, otec zomrel ešte pred jej narodením. Mama o ňom takmer nehovorí, len sa zakaždým pri spomienke na lásku z mladosti rozplače. Jej dcéra dokonca nevie, ako otec vyzeral.
Raz nájde v bielizníku hnedú obálku a pod ňou fotografiu. Je na nej usmiaty chlapec v objatí s veselým, bezstarostným dievčaťom. Dôjde jej, na koho sa pozerá. Nález Angie nedá spávať, preto pátra ďalej. Keď objaví dôkazy o tom, že má strýka, začnú v nej hlodať pochybnosti. Čo ak otec stále žije? Čo ak mama klamala? S pomocou bývalého priateľa sa Angie vydá z Nového Mexika do Los Angeles, aby otca našla. Cestou sa dozvedá neľahkú pravdu nielen o sebe a mame, ale zisťuje, čo sa v minulosti skutočne stalo s otcom.

Z anglického originálu In Sarch of Us (Farrar Straus Giroux, New York 2018) preložila Adriana Sýkorčinová.

 

Detaily o knihe

Názov: Keby som ťa našla

Originálny názov: In Search Of Us

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Čitateľské recenzie

Hodnotenie čitateľov

Keby som ťa našla - Ava Dellaira (Patrícia Kozánková, 1.10.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Pred čítaním tejto knihy som nemala žiadne veľké očakávania, nakoľko už dávno nie som jej cieľová skupina (14 -18 rokov). Vo všeobecnosti ma kniha príjemne prekvapila a trochu aj dojala. Táto kniha ponúka veľmi pekný príbeh, myšlienky aj štýl písania v dvoch časových líniách - minulosť mamy Marylin a prítomnosť jej dcéry Angie, ktoré sa vzájomne dopĺňali a na konci príbehu sa spojili. Autorka sa zamerala hlavne na pocity postáv. Hlavné hrdinky sú do detailu prepracované a autentické, vďaka čomu som sa do nich vedela vcítiť. Musím sa priznať, že koniec knihy ma dostal a ja som mala slzy na krajíčku. Túto knihu odporúčam, určite chytí za srdce nie jedného čitateľa.

Odporúčam... (Kristína Drážovská, 14.10.2018) Odpovedať

vrelo odporúčam
Už dlho sa mi nestalo, aby som sa zabudla. Doslova. Aby som prestala vnímať okolie a najmä prežívala dej, tak veľmi, až by som nedokázala fungovať počas dňa. A nebodaj vyhŕknuté slzy na krajíčku? To je u mňa rarita. No, verte alebo neverte... Nenachádzam tie správne slová na vyjadrenie krásy ukrytej v tomto príbehu. Aj teraz, ako sa k vám prihováram, kúsok zo mňa akoby bol ešte stále s postavami, s ktorými prežil nečakanú cestu a našiel prazvláštne pravdy. Táto kniha mi dala všetko a možno aj viac. Prihovorila sa mi slovami, ktoré som potrebovala počuť, no ani som o tom netušila. Autorka sa od jej poslednej preloženej knihy, ktorá bola zároveň jej prvotinou, nepopísateľne, výrazne zlepšila. Svoj štýl písania, ktorý predtým nestíhal jej dobrým nápadom, vycibrila a nadobudla tak prekrásnu autentickosť, ktorou mi pohladila dušu.

Zaujímavé čítanie (Dominik, 4.10.2018) Odpovedať

Prednosťou knihy Keby som ťa našla je najmä spôsob, akým je celý príbeh vyrozprávaný. V románe sa prelínajú dve dejové línie: jedna z pohľadu Marilyn, ktorá sa zaľúbila do Jamesa, a druhá z pohľadu Angie, jej dcéry. Aj napriek tomu, že je celá kniha postavená na hľadaní akejsi pravdy o tom, čo sa v skutočnosti stalo, dejová línia príbehu nie je taká priamočiara, ako by mohli čitatelia očakávať. Pozitívum vidím najmä v rôznorodosti tém, ktorým sa autorka v knihe venuje. Sú nimi zneužívanie, domáce násilie, no takisto aj pátranie po pravde a minulosti. Zaujímavé je tiež sledovať, do akej miery dokáže minulosť ovplyvniť prítomnosť. Autorka pôsobí na emócie a často poukazuje na následky nášho konania. Ak hľadáte netradičné čítanie, ktoré vás bude držať až do poslednej strany v napätí, Keby som ťa našla môže byť tou správnou voľbou. Autorka kvalitou neprekonala svoju predošlú knihu, avšak dokázala si udržať štandard, ktorý pred troma rokmi nastolila. Prajem pekné čítanie.

Plakala som (Drominička, 3.10.2018) Odpovedať

vrelo odporúčam
Kniha Keby som ťa našla má nielen krásnu obálku, ale hlavne obsah. Nečakala som, že ma až tak vtiahne. Stalo sa. Príbeh som prežívala spolu s hrdinkami a veľmi na mňa zapôsobil. Striedanie príbehov mladej Angie a jej matky Marilyn váš neustále drží v napätí. Počas celej knihy som mala mierne "navlhnuté oči". Koniec však bol pre mňa silný a oči mi zaliali slzy tak, že som už nevidela na písmenka. Veľmi pekná kniha. Vhodná ako darček pre ženu a aj mladšie dievčatá.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko dní má týždeň?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

„Môj otec možno nezomrel. Možno žije.“
„Čože?“
„Pred niekoľkými týždňami si na Instagram zavesil video piesne Some Dreamers, spomínaš si?“
„Ty si si pozerala môj Instagram?“
„Áno, ale ide o to, že... Videla som to video a... a myslím si, že ho natočil môj strýko. To video, nie pesničku. Otcov brat. Mama mi povedala, že zomrel, ale on žije.“
Angie čakala na Samovu reakciu. „Páni, Angie, to je... To je šialené,“ vytisol napokon. „Chápem, že ho chceš nájsť, ale to sa chceš len tak vychytiť a ísť do L. A.? Ako vieš, že je to on? Hovorila si o tom s mamou?“
Angie pokrútila hlavou.
„A čo chceš robiť, keď tam prídeš? Kde ho budeš hľadať? Najskôr by si sa s ním mala skontaktovať.“
„Ak to skúsim, vezmeš ma so sebou?“

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx