bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNájdi ju

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 19.05.2024 02:53

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 10,40 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Nájdi ju

LUCIA VRÁBLICOVÁ číta z knihy NÁJDI JU:

Pred siedmimi rokmi bola Flora Danová len bezstarostná vysokoškoláčka. Nič na svete ju netrápilo, no potom ju počas bujarej zábavy cez jarné prázdniny uniesli a nasledujúcich 472 dní musela chtiac-nechtiac zisťovať, čo všetko človek ešte znesie.
Ako zázrakom tú hrôzu prežila a celých päť rokov pracovala na tom, aby sa dokázala vrátiť do obyčajného života. Pomáhal jej s tým špecialista FBI na prácu s obeťami Samuel Keynes. Matka ju nikdy neprestala mať rada, brat sa však desil toho, na čo sa v zajatí premenila. Stenu jej izby pokrývali fotografie dievčat, ktoré zmizli a už nikdy sa nevrátili.
Bostonskú detektívku D. D. Warrenovú privolajú na miesto činu s mŕtvym mužom a so spútanou nahou ženou, ktorá ho zabila. Dozvie sa, že Flora od svojho návratu do spoločnosti stihla podobne vytrestať troch ďalších mužov podozrivých z unášania mladých dievčat. Je to obeť alebo bojovníčka, ktorá berie spravodlivosť do vlastných rúk? O páchateľoch toho však vie veľa aj z vlastných skúseností, nemohla by byť preto kľúčom k nájdeniu študentky, ktorej únos otriasol celým mestom? Keď odrazu zmizne aj Flora, Warrenová si uvedomí, že tu ide o niečo ešte desivejšie. V meste je niekto oveľa nebezpečnejší a robí všetko pre to, aby sa Flora tentoraz už naozaj nevrátila domov.

Z anglického originálu Find Her (Dutton, an Imprint of Penguin Random House LLC, New York 2016) preložil Patrick Frank.

Detaily o knihe

Názov: Nájdi ju

Originálny názov: Find Her

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Čitateľské recenzie

Hodnotenie čitateľov

Thriller pre silnejšie povahy (Natalia Bojnanska, 29.10.2022) Odpovedať

príjemné čítanie
Kniha je písaná perom “jednoduchšej” povahy( napr. v porovnaní s Cookom). Avšak drsnosť tejto konkrétnej knihy, poukazuje skôr na hlbokú psychologickú “ pitvu” ľudskej povahy po prekonaní nepredstaviteľnej až miestami morbídnej traumy. Príbeh je celkovo pútavý a dokáže udržat pozornosť od začiatku do konca. Jediné, čo mi trošku prekážalo je jazyk/ písanie autorky: Postavy sú vykresľované ako inteligentné, ale majú veľmi obmedzený spôsob vyjadrovania.

Nájdi ju (Silvia Minarikova, 1.10.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Niet čo dodať, je to pútavé čítanie s detektívkou D. D. Warrenovou a Flórou, preživšou obeťou únosu.

Nájdi ju (Silvia Minarikova, 1.10.2022) Odpovedať

vrelo odporúčam
Ako všetky knihy od Lisy Gardnerovej s detektívkou D. D. Warrenova sú pútavé a dobre sa čítajú.

Podľa čoho sa vydávajú diely tejto série? (Lucia, 31.1.2019) Odpovedať

príjemné čítanie
Knihy L.Gardner sú pútavé, plné napätia a postavy sú tak ľudsky vykreslené, že sa človek pristihne, ako by v danej situácii reagoval on sám :-) Mám len jednu otázku na vydavateľa: momentálne má séria D.D.Warenovej 10dielov, a na Slovensku vyšla najprv 6 časť v roku 2013, 5 a 7 časť v roku 2014 a 8 časť v roku 2018... Prečo nie od prvej časti? Akože rozumiem, že každá časť je iný detektívny príbeh, ale rozvoj postavy hlavnej detektívky je od prvej časti, akú to má teda logiku vydávať od 6 časti?

Podľa čoho sa vydávajú diely tejto série (bux.sk, 1.2.2019) Odpovedať

Dobrý deň, ako prvý titul sme vydali Chyť ma, ktorý v origináli vyšiel v roku 2012. Reálne to však bola siedma kniha autorky. Reagovali sme na aktuálnu ponuku a postupne sme vydávali knihy tak ako išli. Je možné, že v budúcnosti sa vrátime aj k jej starším titulom.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je šesť mínus päť?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Keď ťa deň po dni väznia v drevenej debne veľkej ako truhla, nemáš veľmi čo robiť. Vlastne existuje iba jediná vec, ktorá stojí za to, aby si si ju predstavovala, zvažovala, rozvíjala minútu po minúte, hodinu po hodine v hroznej samote. Jediná myšlienka, ktorá ťa drží pri zmysloch. Jediné, čo ti dáva silu. Prídeš na ňu. Budeš si ju rozmaznávať. No a potom, ak si aspoň trocha ako ja, sa jej už nikdy nevzdáš.

Pomsta.

Daj si však pozor na to, čo si želáš, najmä ak si len hlúpe dievča, ktoré väznia v debne veľkej ako truhla.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx