bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMy ostatní tu len tak žijeme

Vydavateľ: SLOVART (Vydavateľstvo Slovart, spol. s r.o.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 20.04.2024 02:57

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 7,99 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: My ostatní tu len tak žijeme

Neobyčajná kniha od autora, o ktorom aj John Green vraví, že „píše šialene krásne“.

Čo ak nepatríš medzi vyvolených? Čo ak nemáš za úlohu bojovať s nemŕtvymi, alebo s duchmi požierajúcimi duše, alebo s čímkoľvek, čo má na svedomí neznáme modré svetlo a všetkých mŕtvych nezávislákov? Možno si aj ty presne ako Mikey, ktorý chce len zmaturovať, ísť na maturitný ples a konečne nabrať odvahu a pozvať dievča na rande, skôr ako niekomu zasa napadne vyhodiť ich školu do vzduchu. Pretože niekedy sú proste aj dôležitejšie problémy ako tohtotýždňový koniec sveta. Dokonca aj vtedy, ak Mikeyho najlepšieho kamoša pokladajú všetky mačky z okolia za svojho boha.

Patrick Ness, autor knihy Sedem minút po polnoci, nám vo svojom novom románe pripomína, že na svete existuje mnoho druhov výnimočnosti, a v každom z nás sa skrýva niečo mimoriadne.

Detaily o knihe

Názov: My ostatní tu len tak žijeme

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Knihy o hrdinoch sú bežné, no táto je práve o tých ostatných, čo si tu len tak žijú (Michaela Töröková, 13.6.2016) Odpovedať

vrelo odporúčam
Poznáte ten typ dobrodružných kníh (napr. mayovky a verneovky), kde názov kapitoly tvorí opis udalostí? Aj Nessova kniha má podobne popisné anotácie kapitol, no nedajte sa spliesť. V nadpise sa síce spomenie, čo sa deje v mestečku, akú katastrofu riešia nezávislí tínejdžeri, ale v samotnej kapitole sa už potom hovorí o tých normálnych deckách, nie o vyvolených, čo zomierajú a pritom stíhajú zabrániť apokalypse. O tom, že my ostatní tu len tak žijeme. Je to trefné a veľmi výstižné. Nie každý zachraňuje celý svet, niekedy má čo robiť s tým, aby zachránil sám seba, musí sa vysporiadať so svojím malým svetom, s rodinou, s priateľmi, s bolesťou a láskou, so strachom zo zmien, z najrôznejších pocitov, či úzkostí... Mikey má toľko obáv, že si ani nemyslí, že je niečím zvláštnym, alebo potrebným. Práve naopak. No jeho najlepší priateľ Jared je štvrtinovým bohom. Vážne, veď to vedia všetky mačky v okolí. A navyše má liečiteľské schopnosti, no fungujú len na malé zranenia, lebo Mikeovu hlavu vyliečiť nedokáže. Ak hľadáte romantiku, kúsok jej tu je, no žiadne hormónmi nasiaknuté scény na každej druhej strane. Ak hľadáte nadprirodzené javy, aj tie sa vyskytnú, ale sú v pozadí. A ak hľadáte obyčajných mladých z mestečka na konci sveta, čo chcú len zmaturovať, máte ich tu ako na tácke. Proste Patrick Ness VIE písať. Jeho postavy živú a dýchajú a ja mám pocit, že som tam s nimi. Chcela som ochrániť malú sestru, pomôcť druhej sestre s jedlom, učesať babku, a pritom Mikeova mama ma vytáčala a otec no, o ňom aj škoda mlčať. Jared je skvelý priateľ, no ešte skvelejšie by bolo získať Hanninu lásku. Neviem sa od tejto knihy odtrhnúť! :) No aj pri čítaní si uvedomujem, že je možné, že nesadne všetkým. Lebo nie je zachraňovaní sveta. A zároveň je o zachraňovaní sveta. Toho malého, toho mikrosveta, aby sme v ňom ďalej mohli žiť. P.S. Až po dočítaní som zistila, že kniha svieti. Naozaj SVIETI v tme!

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je šesť plus šesť?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx