bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skOsamelý strelec

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 17.06.2024 02:53

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 9,70 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Osamelý strelec

BORIS FARKAŠ číta z knihy OSAMELÝ STRELEC:

Sebastian Rudd nie je typický právnik. Pracuje v upravenej dodávke s nepriestrelnými oknami, wi-fi, barom, chladničkou, koženými kreslami, skrytým priečinkom na zbrane a ozbrojeným šoférom. Nemá firmu ani spoločníkov, zamestnáva iba šoféra, bodyguarda, koncipienta, dôverníka a nosiča golfových palíc v jednej osobe. Býva sám v neveľkom, ale bezpečnom byte, kde je hlavným kusom nábytku starožitný biliardový stôl. Pije bourbon z limitovanej edície a nosí pri sebe zbraň.
Sebastian obhajuje ľudí, ku ktorým by sa ostatní právnici ani nepriblížili: potetovaného chlapca, údajného člena sekty satanistov, ostrieľaného zločinca v cele smrti, majiteľa domu zatknutého za streľbu na zásahovú jednotku, ktorá mu omylom vtrhla do domu. Prečo práve títo klienti? Lebo Sebastian verí, že každý má právo na spravodlivý proces, a je ochotný pre to aj podvádzať. Nenávidí nespravodlivosť, neznáša poisťovne, banky a veľké korporácie, nedôveruje úradom a vysmieva sa pravidlám etického správania v justičnej praxi.
Sebastian Rudd je jednou z najvýraznejších, najvýstrednejších a najživšie pôsobiacich postáv tohto autora. Drsný, vtipný a napínavý, taký je príbeh Osamelého strelca z pera majstra právnického trileru.

Z anglického originálu Rogue Lawyer (Doubleday, a division of PenguinRandomHouse LLC, New York,2015) preložila Alena Redlingerová.

Detaily o knihe

Názov: Osamelý strelec

Originálny názov: Rogue Lawyer

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Čitateľské recenzie

Hodnotenie čitateľov

spokojná (Dominika Batalková, 4.5.2017) Odpovedať

príjemné čítanie
Od Grishama som naposledy čítala asi pred 10-11 rokmi Firmu. Vtedy som bola ešte iba decko na základnej, napriek tomu, že som tomu veľmi nerozumela, som si Grishama zapamätala viac ako Medzi nami dievčatami. :-) Tak je to i s Osamelým strelcom. Dej, hrdina, námet, právnické prostredie sa mi páčili veľmi. Ja som nemala problém ani s gradáciou deja, podľa mňa to bolo dosť dynamické, a nevadili mi ani skoky z jedného prípadu na druhý. Práve naopak. Keby je to celé iba o jednom právnickom prípade, asi by som sa nudila. Jediné, čo mi bráni povedať, že to bola výborná kniha je, že mala taký otvorený koniec...alebo také nedopovedané. Možno je to zámer a o Sebastianovi ešte budeme čítať. Takže 4/5 pre mňa. :-)

Sklamanie (Neliss, 1.10.2016) Odpovedať

Osobne som sa zatiaľ nestretla so žiadnym právnickým thrillerom, takže ma zaujal náhľad do amerického súdneho systému i jeho odvrátenej strany. Pokiaľ pre vás toto nie je ničím novým, možno vás oslovia Sebastianovi netypickí chránenci alebo samotný Sebastian. Mám rada netypických hrdinov a taký Sebastian skutočne je. Nie je ani zďaleka svätý, no často ako jediný hľadá skutočnú pravdu. Ide o originálnu, dobre vykreslenú postavu. Mám však pocit, že v príbehu figuruje skôr ako spojka medzi jednotlivými prípadmi a ako osobnosť nemá až toľko priestoru, koľko by si zaslúžil. Každý schopný námet a hlavná postava vyžadujú jedno: skvelý dej. A práve ten tu viac-menej chýbal. Príbeh začína ako jednoduché rozprávanie o jednotlivých procesoch. V druhej polovici sa prelína niekoľko prípadov a zamotá sa do toho i Sebastianov súkromný život. Autorov štýl písania prechádza skôr do úderných čistých dialógov, objaví sa dokonca isté prekvapenie a trocha akcie... Ale ani zďaleka nie toľko, koľko by som očakávala od románu a thrilleru. Taktiež záver na mňa pôsobil akosi unáhlene a anti-klimaticky. Osamelý strelec je moja prvá kniha od Johna Grishama, takže ju nedokážem porovnať s jeho predchádzajúcou tvorbou, ale nemôžem si pomôcť, cítim sa trochu oklamaná. Napriek tomu nejde o vyslovene zlú knihu, takže jej môžete pokojne dať šancu, možno vám sadne viac ako mne.

fajn (Sue, 30.9.2016) Odpovedať

priemerná kniha
Priznám sa od autora som ešte nič nečítala. Príbeh ma zaujal námetom a tak som neváhala pustiť sa do neho. Úvod je trochu vláčny, až neskôr ma kniha vtiahla. Hoci aj to nebolo to pravé orechové. Najväčšie mínus je absencia deja. Je to akési rozprávanie hlavného hrdinu o jeho právnickej praxi. O tom s akými ľuďmi sa za tie roky stretol. Občas som sa pristihla, že som sa dosť pri čítaní nudila. Áno, boli ta okamihy, ktoré ma nútili čítať ďalej a prísť na kĺb veci, ale tých nebolo až tak veľa. Osamelý strelec je fajn príbeh, ktorý zaujme svojím námetom.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko nôh má vlk?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Existuje nepísané pravidlo, že kauzy, na ktorých sa nedá zarobiť, dostávajú mladší právnici, lebo po prvé, niekto ich zobrať musí a po druhé, starší právnici to tiež robili, keď boli mladší. Všetci do jedného odmietli obhajovať Gardyho, a medzi nami, ani im to nezazlievam. Je to ich mesto, ich životy, každému, kto by sa postavil na stranu zvrhlého vraha, by to navždy zničilo kariéru.
Ako spoločnosť síce veríme, že človek obvinený zo závažného zločinu má právo na spravodlivý proces, ale keď príde na lámanie chleba, je ťažké nájsť schopného právnika, ktorý by zaručil, že proces bude naozaj spravodlivý. Právnici ako ja žijú s otázkou: „Ako môžete obhajovať takého vyvrheľa?“
„Niekto musí,“ odpovedám rýchlo a odchádzam.
Naozaj chceme spravodlivé procesy? Nie, nechceme. Chceme spravodlivosť a chceme ju rýchlo. Spravodlivosť posudzujeme prípad od prípadu.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx