bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAmerický ostreľovač, 2. vydanie

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:2.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 06.12.2023 02:49

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 7,60 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Americký ostreľovač, 2. vydanie

V rokoch 1999 až 2009 zaznamenal tento príslušník jednotky U. S. Navy SEAL rekordný počet úspešných zásahov v celej vojenskej histórii Spojených štátov. Iračania ho prezývali Al Šajtan (Diabol) a na jeho hlavu vypísali odmenu. V armáde sa preslávil ako The Legend – Legenda, pretože chránil ostatných vojakov zo striech a tajných skrýš s desivou presnosťou. Kylovo strhujúce rozprávanie o jeho neuveriteľných zážitkoch z Iraku sa radí k najpozoruhodnejším vojnovým memoárom.
Kyle otvorene rozpráva o hrôzach vojny ako človek, ktorého dva razy postrelili a ktorý tragicky stratil dvoch blízkych priateľov. Kniha Americký ostreľovač je tak zároveň poctou jeho spolubojovníkom. V príbehu vystupuje aj Chrisova manželka Taya s úprimným svedectvom o tom, ako vojna poznačila ich manželstvo, deti aj Chrisa samého.
Americký ostreľovač je autentický vojnový triler a zároveň hlboko osobná spoveď jedinečného človeka.

Z anglického originálu American Sniper (William Morrow, an Imprint of HarperCollinsPublishers) preložil Marek Leško.

Detaily o knihe

Názov: Americký ostreľovač, 2. vydanie

Originálny názov: American Sniper

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Hodnotenie čitateľov

Pohľad ženy na Amerického ostreľovača (Emily, 27.6.2016) Odpovedať

príjemné čítanie
Príde mi trochu zvrátené dať knihe, kde sa skloňuje slovo smrť ... hodnotenie "príjemné čítanie". Priznám sa, že knihu som si chcela prečítať hlavne preto, že som videla upútavku na film s Bradleym Cooperom v hlavnej úlohe. Film som nevidela. Zato knihu som čítala. Kto by čakal v knihe krvavé napínavé scény opisujúce ako sa ďalekohľadom kĺzal po lebke nepriateľa a potom jemne stlačil spúšť a nepriateľom myklo... ako bude opisovať každú streľbu, je na omyle. Kniha je písaná svojím vlastným štýlom, ktorý nemusí každému sadnúť. Ani mne celkom nereže. Pasáže kde opisuje jednotlivé zbrane som preskočila. Je mi fuk čím strieľal... Čakala som, že kniha mi odhalí, ten patriotizmus Američanov. Aby som pochopila, kde sa to v nich berie... a nepochopila som. Proste je to asi kdesi v nich. Celý čas zdôrazňoval ako mu boli ukradnutí Iránčania, Iračania... bojoval za svojich. Neviem... tu by som skôr očakávala, že bude brániť slabších. On iba plnil príkazy. Kniha poskytuje aj pohľad ako sa jednotlivé zložky jednej americkej armády... doslova "trhajú" o tú ktorú misiu. Akoby bola medzi nimi rivalita. Zaskočilo ma to, keď Chrisa navrhli na nejakú medailu... a povedali si, že ... dajme mu iba takú (menšiu hodnotu) ... nakoľko bol z inej "odnože" ... choré. Veď bojovali za jeden národ. Určite sa knihu oplatí prečítať. Objasňuje, kedy mohol a kedy nemohol vystreliť. Hovorili tomu pravidlá bojového nasadenia. Každú smrť musel zdôvodniť, aby nebol obvinený z vraždy. Priznám sa, to som trochu nepochopila... snímal to azda kamerou, aby dokázal, že išlo o hrozbu? V knihe sú aj opisy Chrisovej manželky ... ako to všetko vnímala ona. Ako prežívala všetko z tej druhej strany. Nevravím, že kniha je fantastická, ale stojí za prečítanie. Už len preto, že na mnohé veci sa potom budete pozerať inak. Donúti Vás premýšľať.

American sniper (Timmy, 1.6.2016) Odpovedať

vrelo odporúčam
Skvelá kniha pre milovníkov kníh z vojenského prostredia, ktorá opisuje životný príbeh Chrisa Kylea od detstva, cez to ako sa dostal do armády a popisuje jeho nasadenie, až po smrť. Podľa skutočnej udalosti, naozaj plné emócii.

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko je dva krát tri?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Keď sa ma ľudia pýtajú, ako ma vojna zmenila, odpovedám, že najväčší posun nastal v tom, ako sa dívam na bežné problémy, ktoré strpčujú život každému z nás. Tie ma už vôbec nedokážu rozladiť. Vždy si poviem, že sú aj oveľa horšie veci, čo sa človeku môžu prihodiť. Viem to, lebo som ich videl na vlastné oči. Ba čo viac – sám som ich prežil.
Chris Kyle

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx