bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka Neprehliadnite
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPoučka o podstate predvídateľnosti Katherín

Vydavateľ: IKAR (IKAR, a.s.)
Jazyk: slovenský
Formát:Kniha
Poradie vydania:1.
Nie je na sklade. 
Informácie o dostupnosti

Posledná zmena: 28.11.2023 02:53

Ďalšie podoby titulu:
Formát: E-KNIHA
cena od: 8,90 €
  • Informuj priateľa

Obsah knihy: Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín

Colin Singleton má vo vzťahu k nežnému pohlaviu svoj jasný typ – dievčatá, ktoré sa volajú Katherine. Má to však chybu – zakaždým od nich dostane kopačky. Stalo sa mu to už presne devätnásťkrát. Tento veľký fanúšik prešmyčiek má odrazu strach, že je odpísaný, lebo zo zázračného dieťaťa zrejme nikdy nevyrastie dospelý génius, a tak sa vyberie na road trip. Vo vrecku má desaťtisíc dolárov, za pätami krvilačného diviaka a na sedadle spolujazdca najlepšieho kamaráta s nadváhou a s nehynúcou láskou k Sudkyni Judy, ale chýba mu Katherine. Colin má jasný cieľ: dokázať platnosť Poučky o podstate predvídateľnosti Katherín. Dúfa pritom, že pomocou nej získa možnosť predpovedať budúcnosť akéhokoľvek vzťahu a tak pomstí všetkých nešťastných zberačov kopačiek. Čo sa však v skutočnosti vďaka poučke stane? Svoju úlohu v premene citového života hrdinov zohrá láska, priateľstvo aj mŕtvy rakúsko-uhorský arcivojvoda!

Z anglického originálu An Abundance of Katherine
(Penguin Group, New York 2006)
preložila Jana Melcerová.

Dostupné verzie titulu

Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín Elektronická kniha

Detaily o knihe

Názov: Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín

Originálny názov: The Abundance of Katherines

Objednávací kód -

Zobraziť podrobnú špecifikáciu

Čitateľské recenzie

Všechny recenze (14)

Hodnotenie čitateľov

Oddychovka od skvelého Johna Greena! (Alča, 20.6.2016) Odpovedať

príjemné čítanie
Zbožňujem knižky od Johna Greena! Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín sa zaraďuje medzi také oddychové čítanie, pri ktorom sa čitateľ mnohokrát zasmeje (najmä pri hláškach Colinovho kamoša Hassana) a vžije sa do zmýšľania talentovaného "zázračného dieťaťa" Colina, ktorý trpí z nešťastia v láske a hľadá logické opodstatnenie v rozchodoch, ktoré sa udejú náhodne alebo aj premyslene. Zdrvený z 19 rozchodov od báb, ktoré sa všetky volali Katherina, sa rozhodne odísť so svojím naj kamošom Hassanom na "road trip", no napokon zakotvia v malebnom mestečku, šikovne a náhodne si nájdu brigádu a Collin spozná dievča (ktoré sa už nebude volať Katherina) a príde aj na matematický vzorec svojej Poučky. Knižku odporúčam pre tých, ktorí majú radi jednoduchý štýl písania, komické zvraty a Johna Greena všeobecne:-)

Výnimočná kniha (blogerka, 27.4.2015) Odpovedať

vrelo odporúčam
Prečítala som už niekoľko kníh od Johna Greena, ale jedine tejto sa podarilo ma úplne očariť. Možno to bude trochu veselšou témou, možno tým, že sa v nej Green na nič nehrá. Príbeh mi prišiel taký uvoľnenejší, každú chvíľu som narazila na nejakú trefnú alebo vtipnú hlášku. Postavy mi prišli tak normálne a realistické, až to bolo vlastne na pomery young adult netradičné :D V poslednej dobe je u mňa doslova sviatok, ak ma kniha ničím neirituje. Tak som si vďaka katarínam po dlhšom čase jeden takýto sviatok užila a oslávila :)

Pridajte svoj komentár


(nebude zverejnený)
Koľko mesiacov má rok?

V odpovedi prosím používajte iba číslice.

Ukážky z knihy

Colin sa zhlboka nadýchol, zošuchol sa do vane a ponoril si hlavu. Plačem, pomyslel si, keď otváral oči a civel do mydlovej vody, ktorá ho štípala v očiach. Chce sa mi plakať, takže iste plačem. Ibaže som pod vodou, a tak neviem povedať, či naozaj. Ale Colin neplakal. Bolo to zvláštne, na plač bol priveľmi deprimovaný. Priveľmi zranený. Mal pocit, akoby mu Katherine zobrala tú časť osobnosti, ktorá plače.
Otvoril odtok vane, vstal, vyutieral sa dosucha a obliekol sa. Keď vyšiel z kúpeľne, našiel rodičov sedieť na svojej posteli. Keď boli v Colinovej izbe obaja naraz, nikdy to neveštilo nič dobré. Za tie roky to znamenalo:
1. Tvoja stará mama/starý otec/tetuška Suzie (ktorú síce nepoznáš, ale ver mi, bola veľmi milá a je veľká škoda, že) zomrel(a).
2. Dovoľuješ Katherine, aby ťa rozptyľovala pri štúdiu.
3. Ľudia počnú deti pri akte, ktorý ťa jedného dňa bude veľmi zaujímať, ale teraz by ťa v istom zmysle iba desil. A okrem toho ľudia niekedy robia veci, ktoré sa síce dejú pri splodení detí, ale k splodeniu vlastne nedochádza. Bozkávajú sa napríklad na miestach, ktoré nie sú na tvári.

Nikdy to neznamenalo:

4. Kým si bol vo vani, telefonovala ti nejaká Katherine. Mrzí ju to a stále ťa ľúbi. Spravila strašnú chybu a čaká ťa dolu.

Knihy

Výber žánrov

Beletria pre dospelých

Cestovanie, mapy

Česká literatúra

Deti do 10 rokov

Deti nad 10 rokov

Fond na podporu umenia

Jazyky, vzdelanie

Literatúra faktu

Odborná literatúra

Populárne náučná pre dospelých

Slovenská literatúra


Darčekové predmety a ostatné

Hovorené slovo

Hudobné CD

Knihy na počúvanie

Počítačové hry a aplikácie

DVDx